Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Sifis z Rodos!!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: Bibu » 2 kwietnia 2015, 23:28

Versele laga cavia complete jedna z najlepszych. Nie widzę za to wymienionego siana. Pamiętaj, że to podstawa żywienia świnek. Może nie mieć w klatce warzyw, może nie mieć karmy przez cały czas, ale siano musi być zawsze pod dostatkiem :)

Co do sałaty to moje świnki jedzą tylko rzymską, znam przypadek, że po salacie maslowej świnka umarła w męczarniach, a znajoma mojej mamy po prostu kupiła sałatę jako prezent dla świnki na święta lata temu... I biedna świnka przyplacila to życiem. :s lepiej uważać generalnie, możesz wpisać w Google "świnka morska warzywa" "świnka morska owoce" i powinno wyskoczyć odniesienie do strony SPSM gdzie wszystkie dozwolone pokarmy są super opisane :)


Awatar użytkownika

sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 3 kwietnia 2015, 11:39

Zapomnialam dodac ze siano ma w klatce caly czas daje duza garsc dziennie.Teraz tak jak to jest z tym sprzataniem?Dwa dni temu wylozylam klatke trocinami tak nam powiedziano.Dzisiaj musialam wymienic bo byly mokre i lekko smierdzialo.Teraz dalam jakis podklad carefresh takie rozowe kawalki sprasowanego papieru pisze ze nadaje sie dla swinek.Zobaczymy ile dni to wytzyma.Czym wy wykladacie swoje klatki?


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: wie-kot » 3 kwietnia 2015, 11:54

Drewniane paleczki i drybed. Jak piore drybed to na dobe mają trociny. Poczytasz o dry bedach nawet na tym forum. Ewentualnie mata lazienkowa.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 3 kwietnia 2015, 13:11

Z tymi paleczkami i dry bed jak czesto to trzeba prac?


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: chupakabra » 3 kwietnia 2015, 14:00

wie-kot pisze:Wklejone ze strony stowarzyszenia pomocy swinkom morskim... " - sałata lodowa, może być naszpikowana chemikaliami i zatruć świnkę"

Inna strona o żywieniu świnek. " sałata (wyłącznie sałata lodowa, aczkolwiek nie zawiera zbyt wielu wartościowych substancji. Nie wolno podawać świnkom sałaty masłowej - istnieje nawet ryzyko śmierci. )"
Każdy wierzy w co uważa. Ja dla pewności nie podaje wcale



:O :sleepy: :O Ja mojej śwince dawałam w dużych ilościach sałatę masłową. Uwielbia ją, sałatę lodową mniej. Nie wiem skąd u mnie przekonanie, że świnkom można sałatę. Musiałam o tym gdzieś przeczytać. Pierwszy raz słyszę, że sałaty nie wolno dawać. Omg dobrze, że moja świnka to przeżyła :unsure:


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: wie-kot » 3 kwietnia 2015, 17:39

Dry beda piorę tak co 5 dni. Wyjmuje w między czasie zużyte pałeczki i codziennie wyjmuje kupki. Klatka myta z praniem dry beda

A oto świniaki ma nim

http://naforum.zapodaj.net/4740fe3dfcd9.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/7720f4eb2ce9.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/6c70fd617fd3.jpg.html

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 3 kwietnia 2015, 18:31

Piekne swiniaki i super klatka!!!!Hmm tu gdzie mieszkam jedyne co znalazlam nazywa sie vet bed wyglada jak kocyc polarowy podszyty jakas guma albo czyms podobnym.Czy o to chodzi?


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: wie-kot » 3 kwietnia 2015, 18:55

Tak. Ten kocyk polarowy na żywo wygląda jak dywan (mega miękki). Hamak lub coś na styl "kanapy" świnki też uwielbiają...

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 3 kwietnia 2015, 19:23

Czy mozna to prac w pralce?Czyli jesli dobrze rozumiem kocyk vet bed zmieniam co kilka dni a te paleczki calosc co okolo 10 dni?Czy jesli kupie dwa vet bedy bedzie ok nie sa tanie jeden maly kosztuje 13 euro


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: wie-kot » 3 kwietnia 2015, 19:59

To jednorazowy zakup. Pierzesz normalnie w pralce, a zużyte pałeczki (takie jak np do kociej kuwety) zmieniają się w proszek, który wyciągasz. Całe pałeczki odsypujesz przy myciu klatki i dosypujesz więcej do czystej. Na to wyprany vet bed i gotowe. Vet bet pierze sie ok 1 w tyg. Dwa masz na zmiane, jeden musisz zamienić czymś na czas suszenia (np. Mata łazienkowa). Chodzi o to, żeby przepuszczało siuśki do pałeczek, a chroniło łapki. Na samych pałeczkach jest niewygodnie i niebezpiecznie.

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości

  • Dołącz do nas