Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Sifis z Rodos!!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 2 kwietnia 2015, 19:49

Witam wszystkich nazywam sie Ania i wraz z mezem mieszkam na Greckiej wyspie Rodos.Wczoraj do naszej rodzinki dolaczyl prosiaczek ktorego nazwalismy Syfis.Syfis mieszka w klatce 70/40/40 ale mamy zamiar z czasem mu sprezentowac nowy wiekszy domek.Jako karme dostalismy versele laga complete czy to dobra karma?Oprocz karmy dostal dzisiaj taka paleczke z ziarnami jablko kawalek chleba i marchewke.Mial troszke ropki w oczach przemylam rumiankiem jak na razie jest troszke wystraszony ale mam nadzieje ze czasem nas chociaz toche polubi :)


Awatar użytkownika

tancerkam
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 28 marca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: tancerkam » 2 kwietnia 2015, 20:20

jak brzmi pytanie? o.O


sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 2 kwietnia 2015, 20:33

Pytanie brzmi czy Sifis ma wszystko czego potrzebuje tz czy karma jest odpowiednia i czy cos jeszcze potrzebuje?


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: wie-kot » 2 kwietnia 2015, 20:54

Nie może jeść chleba, sałaty, owoców z jedną pestką, zielonych części pomidorów, niełuskanych ziaren. Karma dobra, a pałeczka z ziarnami to nic dobtego (chemia i cukier). Klatka ciut mała i obserwuj oczka, bo to może być początek choroby. Poza tym witam i zazdroszcze miejsca zamieszkania!!!!! ;)

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 2 kwietnia 2015, 21:32

Ups niewiedzialam ze chleb jest zly ok raz zjadl i koniec.Palka tez juz sie niepowtozy niech sobie zje jak juz ma i wiecej nie kupie.Pytanie czy moge dac mu kloso prosa senegalskiego bo mam dla naszej papugi


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: chupakabra » 2 kwietnia 2015, 21:43

wie-kot pisze:Nie może jeść chleba, sałaty, owoców z jedną pestką, zielonych części pomidorów, niełuskanych ziaren. Karma dobra, a pałeczka z ziarnami to nic dobtego (chemia i cukier). Klatka ciut mała i obserwuj oczka, bo to może być początek choroby. Poza tym witam i zazdroszcze miejsca zamieszkania!!!!! ;)



Od kiedy nie można dawać świnkom sałaty? Nie można dawać kapusty i szczawiu.
Sałata masłowa, lodowa i kapustę pekińską można. NIGDY mokre, bo świnka się rozchoruje i może nawet umrzeć.


Awatar użytkownika
chupakabra
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 24 czerwca 2014, 17:39
Świnki morskie: Kłaczek-Tucik [*]
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: chupakabra » 2 kwietnia 2015, 21:47

sarli pisze:Ups niewiedzialam ze chleb jest zly ok raz zjadl i koniec.Palka tez juz sie niepowtozy niech sobie zje jak juz ma i wiecej nie kupie.Pytanie czy moge dac mu kloso prosa senegalskiego bo mam dla naszej papugi


Kłosy prosa senegalskiego lepiej zostaw dla papugi. Jest to jedzenie dla papug i niech tak pozostanie. Nie mam pojęcia czy można to podawać śwince. Ja bym nie dawała, bo może zaszkodzić (choć wcale nie musi). Może też być tak, że świnka się tym nie zainteresuje :) Tak czy owak ja odradzam podania tego śwince.


sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 2 kwietnia 2015, 21:50

Dobra czyli klos tez odpada hehe.Dziekuje za szybka odpowiedz chcemy jak najlepiej dla prosiaczka wlasnie studjuje forum


sarli
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 19:38
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: sarli » 2 kwietnia 2015, 21:52

Jak tylko prosiaczek sie troszke oswoi z nami sprobuje dac kilka fotek naszego swiniaka


Awatar użytkownika
wie-kot
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 20:21
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Niko & Nesquik
Kontaktowanie:

Re: Sifis z Rodos!!

Postautor: wie-kot » 2 kwietnia 2015, 22:06

Wklejone ze strony stowarzyszenia pomocy swinkom morskim... " - sałata lodowa, może być naszpikowana chemikaliami i zatruć świnkę"

Inna strona o żywieniu świnek. " sałata (wyłącznie sałata lodowa, aczkolwiek nie zawiera zbyt wielu wartościowych substancji. Nie wolno podawać świnkom sałaty masłowej - istnieje nawet ryzyko śmierci. )"
Każdy wierzy w co uważa. Ja dla pewności nie podaje wcale

:tooth: Nulla vis maior pietate vera est!!!!! :tooth:
K+B=A

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas