Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kącik dla moich prosiaczków

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Elisu
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 3 kwietnia 2015, 16:18
Świnki morskie: Kiki, Basia
Kontaktowanie:

Kącik dla moich prosiaczków

Postautor: Elisu » 4 kwietnia 2015, 19:40

Witam wszystkich na forum :) Na początku przepraszam za mój antytalent do pisania postów powitalnych, no ale w tym przypadku talent chyba nie jest aż tak ważny ;) Nazywam się Ania, mam 19 lat, blabla, możecie się do mnie zwracać zarówno po imieniu, jak i pseudonimie. Cóż jeszcze o mnie... Wypalona artystka, zapalona podróżniczka, fanka gier, robótek ręcznych i miłośniczka małych zwierzątek.

Ze świnkami morskimi mam styczność dopiero od niedawna, bo w sumie będzie to dopiero około 1,5-2 lat. Wcześniej posiadałam kilka chomików, jednak te zwierzątka, choć milutkie, niestety dosyć krótko żyją- po pewnym czasie po prostu nie miałam już siły przeżywać śmierci kolejnego przyjaciela. Wtedy postanowiłam przygarnąć swojego pierwszego świniaczka, niestety nie dane mi było się nią długo cieszyć, bowiem odeszła ode mnie po około 3 miesiącach (kupiłam ją w sklepie zoologicznym, okazało się że miała świerzb, a niestety okoliczny weterynarz najwyraźniej nie miał żadnego doświadczenia ze świnkami morskimi, bo podał śwince zły lek/podał go zbyt dużo, i niestety to było dla niej tragiczne w skutkach- pozwolę sobie jednak zachować nazwisko do własnej informacji, a świeżo upieczonych właścicieli świnek po prostu przestrzec przed nie pytaniem o doświadczenie weterynarza zanim oddacie pupila w jego ręce). Bardzo chciałabym w tym poście upamiętnić moją pierwszą świnkę, Bezimienną.

Swoje dwie kolejne świnki również nabyłam w sklepie zoologicznym (wiem, że dużo osób to odradza, jednak po prostu nie umiałam przejść obojętnie obok tych zwierzątek) i tym razem miałam więcej szczęścia. Kiki jest około roczną rozetką, ma dosyć roztrzepany charakter, i niedawno wyszło na jaw, że to nie dziewczynka lecz chłopczyk- jednak imię zostało mu to samo ;) Przez pierwsze miesiące nie obyło się bez chorób, ale dzięki odpowiedniej opiece teraz jest już wszystko w porządku. Basię kupiłam około 1,5-2 miesiąca temu jako towarzyszkę dla Kiki, no ale dopiero wtedy wyszło na jaw, że Kiki to chłopiec- chyba nie muszę mówić dlaczego... :lol: Świnki niestety musiałam rozdzielić, Kiki zdążyłam już wykastrować, niestety okazało się, że Basia jest w ciąży- i to najwyraźniej doszło do tego już w sklepie. Nie znam nawet przybliżonego terminu porodu, poza tym strasznie się o nią martwię, bo to młodziutka świnka, powiedziałabym nawet, że to dziecko- dlatego w tym momencie chciałabym nawiązać kontakt z osobami mającymi doświadczenie w tym temacie.

No cóż, póki co tyle paplaniny, pora na zdjęcia ;3

10906543_401961349982258_3275344880912370479_n.jpg
Kiki
IMG_6155.JPG
Kiki z pasażerką
10997492_419013234943736_3820310493671516880_n.jpg
Pierwsza konfrontacja z Basią- "Czołg i wiewiórka"
20150404_185007b.jpg
Basia- jej imię pochodzi od słynnej wiewiórki
20150404_184700b.jpg
Basiowy brzuszek
20150404_172315b.jpg
"Królik wielkanocny"- wesołych świąt!


I na sam koniec, gdyby kogoś to interesowało- mała próbka mojego hobby :3 Prezentowana praca co prawda porzucona w połowie, no ale jest.

ss+(2014-08-23+at+10.55.11)b.jpg
"Elfen Lied"


Pozdrawiam! :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Nagietkka
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 4 marca 2015, 17:12
Świnki morskie: Tuptuś i Chrumek ;)
Kontaktowanie:

Re: Kącik dla moich prosiaczków

Postautor: Nagietkka » 4 kwietnia 2015, 19:57

Witamy! Bardzo fajne i słodkie świnki :)
Co do tego, że Basia będzie mieć małe - najlepiej by było gdyby miała je będąc ok. 7-miesięcznym prosiaczkiem, jednak myślę, że nie powinno być żadnych powikłań związanych z tym.
Niestety, nie znam się na tym aż tak dobrze, więc lepiej byłoby, gdyby ktoś inny się wypowiedział ;-)


Awatar użytkownika
Elisu
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 3 kwietnia 2015, 16:18
Świnki morskie: Kiki, Basia
Kontaktowanie:

Re: Kącik dla moich prosiaczków

Postautor: Elisu » 6 kwietnia 2015, 13:18

Witaj :) Bardzo dziękujemy za miłe słowa oraz za poradę ;)


Awatar użytkownika
Elisu
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 3 kwietnia 2015, 16:18
Świnki morskie: Kiki, Basia
Kontaktowanie:

Re: Kącik dla moich prosiaczków

Postautor: Elisu » 10 kwietnia 2015, 17:19

Dzisiaj rano Basia została mamą trzech prześlicznych świnek :) Tak jak wiele osób mówiło, świnka urodziła w najmniej spodziewanym dla mnie momencie. Tatą raczej na 100% nie jest Kiki. Płci maluchów jeszcze nie znam, bo wolałabym ich przez jakiś czes nie dotykać, poza tym prawdopodobnie są nawet zbyt małe, by stwierdzić ich płeć. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, z góry przepraszam za rozmyty obraz, no ale (na szczęście-nieszczęście) tak ruchliwym malcom nie sposób zrobić ostrego zdjęcia zwykłym aparatem ;)

20150410_133549.jpg
20150410_133807.jpg


Awatar użytkownika
Elisu
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 3 kwietnia 2015, 16:18
Świnki morskie: Kiki, Basia
Kontaktowanie:

Re: Kącik dla moich prosiaczków

Postautor: Elisu » 28 grudnia 2015, 0:14

Witam :)

Jakiś czas mnie tu nie było. Od mojego ostatniego postu duuużo się zmieniło. Dwójka maluchów (Joasia i Kazio) znalazły nowe domy za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim, a trzeci z nich, Kruszyna, został z nami. Jako że ja przeprowadziłam się za granicę, świnkami zaopiekowała się moja mama. Niestety nie mogłam ich zabrać ze sobą, poza tym nie wiem, jak zniosły by tak długą podróż. Na szczęście moja mama jest wzorową opiekunką, także nie muszę się zamartwiać, że coś się stanie i nikt nie zareaguje. Jak wygląda taki "związek na odległość"? Bardzo tęsknię za prosiaczkami, od czasu do czasu rodzice i rodzeństwo wysyłają mi ich zdjęcia, opowiadają o nich, a ja wysyłam im drobne prezenty (za pośrednictwem sklepu internetowego). Kiedy 2 miesiące temu przyjechałam do domu na chwilę, zdziwiłam się jak takie szkraby mogły tak urosnąć. Kruszyna (na zdjęciu, z białą pupą ;) ) praktycznie przerosła już swoją mamę. Basia jest raczej drobną świnką. Na początku bałam się, że może być chora, bo mało jje (w porównaniu do moich pozostałych świnek), i wciąż zdaje się być tego samego rozmiaru. Doszliśmy jednak do wniosku, że jej niewielki rozmiar musi być po prostu odziedziczony genetycznie, ponieważ poza tymi dwiema rzeczami wszystko jest w porządku. I cóż, oprócz tego nic więcej nie uległo zmianie :)

Ale... Od 3 dni jestem opiekunką malutkiej rozetki. "Dostałam" ją w święta od mojego chłopaka. Rozumiem hasło "zwierzę to nie prezent", jednakże przygarnięcie prosiaczka planowaliśmy już od kilku miesięcy. Młoda bardzo szybko się zaklimatyzowała, jest bardzo ciekawska i praktycznie wszystko powoduje u niej "popcornowanie", a już szczególnie szeleszczący dźwięk torebki z jedzonkiem :lol: Nazwaliśmy ją Bibi (BB), bo straszny z niej piskacz ;) Obecnie ma 2 miesiące, i z tego co mi wiadomo to też była kinder-niespodzianką. Nasz pies jest nią szczególnie zainteresowany. Potrafi godzinami leżeć pod klatką i obserwować, a gdy tylko mała zapiszczy, przybiega nawet z drugiego końca domu żeby zobaczyć co się dzieje. Działa to w obie strony, Bibi w ogóle się nie boi, a wręcz sama podchodzi do psiaka. Na początku wolałam unikać ich kontaktu, ale później zobaczyłam ,że zwierzaki próbują się zaprzyjaźnić. Nie mniej jednak stale nad nimi czuwam ;)

Z racji tego, że fizycznie nie jestem w stanie być blisko Kiki, Basi i Kruszyny to tymczasowo nie będę dodawać żadnych aktualizacji o nich. Chciałam tylko poinformować, że wszystko jest w porządku. I jak zwykle wyszedł mi dłuższy post, niż planowałam ;) Bez zbędnego dalszego gadania, poniżej zamieszczam zdjęcia Bibi. Z góry przepraszam za słabą jakość, nie chcę strzelać małej fleszem po oczach.
Załączniki
askabibi.jpg
bibi.jpg



Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

  • Dołącz do nas