Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witam :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Chillinka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 4 sierpnia 2015, 15:12
Świnki morskie: Chilli ur.01.V.15, Ruby ur.08.I.16
Kontaktowanie:

Witam :)

Postautor: Chillinka » 6 stycznia 2016, 15:57

Już trochę przebywam na forum, ale nie potrafiłam się zebrać do napisania powitalnego postu.

Od 1 czerwca ubiegłego roku zostałam właścicielkom miesięcznej wtedy, czarnej świnki o oficjalnym imieniu Chilli. Oficjalnym, bo raczej nie nazywana jest tym imieniem, a wołamy na nią Prosię. Moja czarnula to mieszanka rozetki i peruwianki, stąd dłuższe pojedyńcze włosy na kuperku. Aktualnie Chilinka ma 7 miesięcy i bardzo obrażalski charakter. Klatka oczywiście jej nie wystarcza, jest Panią całego mieszkania i żadne z drzwi nie mogą pozostawać dla niej zamknięte. Szczególnie upodobała sobie łazienkę na miejsce swoich posiadówek, jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy w złości, że drzwi do łazienki są zamknięte obgryzła mi tapetę na ścianie w przedpokoju, tuż obok drzwi. Magicznie działa na nią otworzenie lodówki, szafy (w, której trzymam jej przysmaki i ziarno) i szeleszczenie jakichkolwiek foliówek, od razu daje znać o swoim istnieniu czy abym o czymś nie zapomniała. Jest niesamowicie wybredna jeżeli chodzi o jedzonko, jeśli nie mam z nią problemu w temacie suchej karmy, to owoce i warzywa poza ogórkiem i marchwią mogły by dla niej nie istnieć (od początku próbuje chyba ze wszystkim). Gardzi również wszelakimi kolbami itp. przysmakami.

Ponieważ mieszkamy same, ja pracuje i Prosiaczek bardzo często siedzi sama w domu poważnie zastanawiam się nad towarzyszką dla niej.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć małej czarnej Paskudy (nie jest łatwe zrobienie zdjęcia czarnej śwince, żeby cokolwiek było na nim widać poza ciemna plamą).

Pierwszy dzień u mnie, Miesięczna Chilinka...
Obrazek

A w sierpniu ulubioną miejscówką Prosiaka był balkon...
Obrazek

I najbardziej aktualne zdjęcia...
Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: cornice » 6 stycznia 2016, 17:29

Co za piękność :) W jaki sposób zabezpieczasz balkon żeby świnka nie wypadła?


Awatar użytkownika
Chillinka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 4 sierpnia 2015, 15:12
Świnki morskie: Chilli ur.01.V.15, Ruby ur.08.I.16
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: Chillinka » 6 stycznia 2016, 17:43

Tylko część balkony mam nie zabudowanego, wystarczyło zastawić długą doniczką nie kombinowała z odsuwaniem pewnie dlatego, ze w tym miejscu zawsze jest słońce na balkonie w godzinach popołudniowych. Specjalnie nie kombiowałam z zabudowaniami.


Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: cookie01 » 6 stycznia 2016, 20:20

Piękna :-) Taki mały diabełek

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas