Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Best Friends Forever

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Best Friends Forever

Postautor: świnkawikamorska » 1 lutego 2016, 10:45

Witam! Mam na imię Wiktoria i chciałabym się ze wszystkimi przywitać! :)
Jakoby jestem właścicielką kilku zwierzaczków, nie obrazicie się, jeśli w tym temacie będę o nich opowiadała, wysyłała zdjęcia? Jeśli nie - bardzo dziękuję. ;)
Otóż świnka przybędzie do nas ze swojej krainy dzisiaj. Moja mama miała kiedyś świnkę, która żyła ponad siedem lat. Niestety świnka była sama, ale nic jej to nie przeszkadzało, ja wiem, że świnki morskie to stadne zwierzęta, jak np. szczury, ale gdy mama miała jedną stała się taką " najlepszą przyjaciółką " , a gdy miała innym razem dwa szczury zajęły się sobą i nie chciały wychodzić z klatki... :( Przepraszam Was bardzo za to, że będzie jedna, ale nudzić się NIE BĘDZIE ! :tooth:

Skoro była już mowa o zwierzaczkach jako pierwszą przedstawię Wam Kiss. Kisi to trzyletnia suczka rasy chihuahua. To ta kremowa, gładkowłosa. Ma swój charakterek.... xP Nie lubi, gdy odwiedza ją ktoś inny niż kogoś kogo zna. Łapie za nogawki i gryzie. Ma chore serduszko, ale przyjmuje leki. <3 Kocham ją nad życie :blush:

Kolejny stworek naszej brygady " Best Friends Ever " to Ciuciu. Łakomczuszek, rasy chihuahua - 2 latka bodajże. ;) Lubi się bawić i ten akurat nie gryzie! Hehe , ale za jedzenie zrobi wszystko...to ten czarno biały. :)

Kolejnym członkiem mojej rodziny jest ponad roczny owczarek niemiecki - Jasmina. Niestety jeszcze nie wgrałam zdjęć, a to ze mnie brzydka pani nawet zdjęć z telefonu nie wrzuciła na komputer. Dojdą niedługo. :lol:

Ponieważ moja mama i ja świetnie jeździmy konno , mama pragnie kupić konia najpewniej siwego to wtedy też od razu poinformuję Was. ;) A może nawet dwa konie.....
O śwince opowiem później lub jutro - zanim wezmę ją na ręce dam jej czas 2/3 dni do zapoznania się z klatką. Sama nie wiem czy chcę chłopca czy dziewczynkę...

Do zobaczenia! Trzymajcie kciuki! Jeszcze pragnę powiedzieć iż bardzo podoba mi się to forum - bez dwóch zdań jest przyzwoite. :)
Załączniki
IMG_20150913_141202.jpg
Ciuciu :D
IMG_20151007_174215.jpg
O to Kiss :)
Ostatnio zmieniony 4 września 2016, 22:36 przez świnkawikamorska, łącznie zmieniany 1 raz.

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

Awatar użytkownika

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: świnkawikamorska » 1 lutego 2016, 19:55

Już mam świnkę - 6 tygodniowy samczyk. Ma czarną główkę, biały nosek i latarnię, jest gładkowłosy, ma czarno-biało-rude futerko. Z resztą niedługo wejdą zdjęcia. Pozdrawiamy mocno! :D

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: ita79 » 1 lutego 2016, 23:53

czekamy na zdjęcia niecierpliwie :) , bo choć psiaki ja osobiście uwielbiam - a Twoje są słodkie, to świnka budzi największą ciekawość ;)


świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: świnkawikamorska » 2 lutego 2016, 11:23

Postaram się porobić prosiaczkowi kilka fotek i zgrać na komputer. :) Wybrałam imię " UFO " ponieważ chłopaczek przy braniu na ręce, gdy go głaszcze i drapie za uszkiem wydaje słodkie dźwięki jak gołąbek. Jestem zachwycona świnką! Ufo je, pije i uwielbia siedzieć na kolanach. Dostał klateczkę na prawdę męskiego koloru - z różową kuwetą. :D
Niestety w sklepie zoologicznym kupiłam z pośpiechem jakąś straszną karmę dla świnek morskich - ma w środku same ziarenka i kilka słoneczników, więc czym prędzej jadę z mamą do sklepu kupić coś porządniejszego. Wiem, że świnki potrzebują witaminy C , prawda? Czy mogę mu ją zapewnić np. w pomarańczach czy mandarynkach? Czy te owoce nie są szkodliwe?
A u piesków wszystko dobrze. Ciuciu dostał dziś u weterynarza szczepionkę, a Kiss prawdopodobnie w ciąży, bo lekko zaokrąglona, a niecały miesiąc temu pieski się " szczepiły " :( To tylko takie podejrzenia, jeśli suczka stanie się jeszcze bardziej okrągła to szybko jedziemy na USG. Bo możliwe, że zjadła za dużo. Miejmy nadzieję, że to ta druga opcja.

Pozdrawiam wszystkich fanatyków świnek! ;)
Wika

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: świnkawikamorska » 3 lutego 2016, 12:02

Już załatwione!
Kupiłam karmę dla młodych świnek morskich Vitakraft z witaminą C. Bardzo ją polecam, iż Ufowi się bardzo zasmakowała. Dodaję mu marchewki, sianka, a gdy prosiaczek dorośnie będę mu podawała Cebion doustnie, aby tej witaminy mu nie brakło...;)
A poranek zaczął się wyjątkowo szalenie! Gdy wypuściłam świnkę z klatki wyszła po cichu i wzięłam ją na ręce. Mojej siostrze Ufo podpadł do gustu, więc wzięła go ode mnie i spadły na nią dwa bobki na raz. :D Tak się uśmiałam...
Świnka jest ogólnie mądra, ale gdy chcę wyciągnąć ją z klatki to ucieka i jest taka szybka... :sleepy:
Chciałabym aby samczyk nauczył się załatwiać tylko do kuwety. Dziś prawdopodobnie zgram zdjęcia i wpadłam na nietypowy pomysł...zrobię filmik o Ufo! :lol:
Lubi być w punkcie uwagi, a co lepsze kocha masaże! Jak na gładkowłosą odmianę świnki to futerko ma całkiem długie. :yes: :) :D
Z poważaniem,
Wiktoria

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: świnkawikamorska » 4 lutego 2016, 16:25

Witam znów!
Przesyłam zdjęcia Ufa zrobione wczoraj przy śniadaniu. :rotfl:
Mam nadzieję, że się spodobają. :)
Pozdrawiamy!
Ufo z miska.jpg

Ufo z miska 2.jpg

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

Awatar użytkownika
Cooyo
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 lutego 2016, 23:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Yoko (*), Cookie, Zeus
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: Cooyo » 4 lutego 2016, 23:28

Śliczności! ;) Szkoda, że prosiaczek nie ma kolegi, bo pewnie nie będziesz po prostu w stanie zapewnić mu towarzystwo 24 godziny na dobę. :sad: A tak to nawet, kiedy śpisz i nie ma cię w domu, to mógłby się z kimś pobawić. :)

Pozdrawiamy razem z Yoko i Cookiem! :D

Zapraszamy do naszego wątku: :D
Obrazek
Facebook - https://www.facebook.com/swinkowypamietnik/
Zeus & Cookie

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: świnkawikamorska » 5 lutego 2016, 15:31

Dziękujemy. Może za jakiś czas ktoś do niego dołączy, ale uwierz, że na razie zapewniam mu opieki na 24h no oprócz nocy, bo wtedy grzecznie śpi. W dzień nie brak mu towarzystwa, iż biega sobie po moim pokoju i albo to do mnie przychodzi na kolana, albo męczy moją mamę, a ta zawsze mu ulega i mu da tam troszkę natki pietruszki, kawałeczek jabłka :p albo ostatnio zauważyłam, że razem z Ciuciem bardzo się polubili. Mój wujek powiada " Ciuciu nr 2 " może ze względu na umaszczenie....no oprócz tego, że Ufuś ma troszkę rudości :D a Ciuciu to pospolity czarno biały piesek. Obojga chłopców łączy ta sama cecha, jakoby zrobią wszystko za jedzenie... :/ :P Powiem szczerze nie wiedziałam, ze aż tak pokocham świnki morskie. Wcześniej kojarzyły mi się ze zwykłymi świniami czy królikami bez ogonu i wielkich uszu, a teraz karcę sama siebie za dawne przemyślenia. :sleepy:
Pozdrawiamy:
Ufo, Kiss, Ciuciu, Jasmina, Wiktoria :)

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

Awatar użytkownika
Cooyo
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 lutego 2016, 23:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Yoko (*), Cookie, Zeus
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: Cooyo » 5 lutego 2016, 15:58

No tak, ale wiesz... Ty nie jesteś świnką morską. :( I nie zastąpisz mu przyjaciela. :( Nie zawsze go zrozumiesz, on cię nie zawsze zrozumie, po prostu jesteście inni. :( Poza tym świnki śpią tylko cztery czy pięć godzin, one nie potrzebują aż tak dużo snu. I co wtedy będzie robił? Leżał, jadł i tył. :-P Wiem z własnego doświadczenia, Yoko też przez długi czas była sama... Teraz to zupełnie inna świnka. I ta zmiana podoba mi się o wiele bardziej! :D
Postaw się w jego sytuacji, ty też pewnie nie chciałabyś cały przez całe życie być tylko ze świnką morską i z nikim innym, co? :P Więc jakbyś chciała uszczęśliwić go kolegą, to najlepiej zaadoptuj ze SPŚM. :D

Wygłaskaj Ufo ode mnie, bo facet to prawdziwy przystojniaczek! :love2: :love2: :love2:

Zapraszamy do naszego wątku: :D
Obrazek
Facebook - https://www.facebook.com/swinkowypamietnik/
Zeus & Cookie

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Best Friends Ever

Postautor: świnkawikamorska » 5 lutego 2016, 16:09

Oczywiście wygłaszczę malca i jak mówiłam zastanowię się nad Twoją propozycją ;) A jeśli będę miała adoptować to ze SPŚM :) Na razie prosiaczek spędza czas ze mną. Wokół niego duuuużo się dzieje. Właśnie siedzi mi na kolanach i chyba przysypia :sly:
Pozdrawiamy!
ufo swinka morska.jpg

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas