Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Coco & Chanel

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Justine
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2016, 20:49
Lokalizacja: Londyn
Świnki morskie: Coco & Chanel
Kontaktowanie:

Coco & Chanel

Postautor: Justine » 22 lutego 2016, 23:23

Witajcie!

Chcialam tylko przywitac sie ze wszystkimi.
Od jakiegos juz czasu sledze forum, wiec w koncu postanowilam sie zarejestrowac.

Ja mam na imie Justyna, mieszkam w Londynie, dlatego z gory przepraszam, ale nie mam polskich liter.

Jakies 10 lat temu mialam jedna swinke morska, a poniewaz sa to stworzonka tak slodkie i kontaktowe, postanowilam znow do nich wrocic. 2 miesiace temu zakupilam samczyka ze sklepu zoologicznego, jednak po okolo 3 tygodniach pobytu u mnie, odszedl do lepszego swiata. Po konsultacjach z kwalifikowanym weterynarzem, maluszek prawdopodobnie zdobyl wirusa juz w sklepie...
Obrazek

Niedlugo po tym znow zaczelam poszukiwac futrzaka do towarzystwa. Znalazlam dwie sliczne siostrzyczki, ktore niezwlacznie zarezerwowalam, gdyz nadal sa przy mamie. Swinki sa od prywatnej osoby, nie ze sklepu ani tez od hodowcy. Przybeda do mnie 27 lutego, wiec juz oczekuje w niecierpliwosci.
Obrazek

Oto przygotowana klatka dla maluszkow, vetbed jako podloze, plus w miejscu gdzie jest biala kuwetka na parterze bedzie sianko i trociny.
Obrazek

Prosze o komentarze i ewentualne propozycje co zmienic, aby jak nejlepiej dogodzic nowym podopiecznym.

Jeszcze raz witajcie!


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Coco & Chanel

Postautor: ita79 » 23 lutego 2016, 0:56

wow.. bardzo gustowny apartament :) , sama bym tam chętnie zamieszkała- tak przytulnie :) . A jaki rozmiar tej klatki ?

Ja na Twoim miejscu bym jeszcze postawiła dodatkową kuwetę około 35 x 25 cm i 8cm wysokości (sprawdzone wymiary pod niemal dorosłego prosiaczka) ... i wsypała tam żwirek drewniany. Jest spora szansa, że maluszki nauczą się z tego korzystać i nie będziesz musiała prać co tydzień vetbed'a .
Inna sprawa, że łatwej było by takie wyjście zastosować gdyby zanim się nauczą sikać do kuwetki usunąć vetbed- ponieważ takie pluszowe, mięciutkie bardzo kusi świnki aby nasiusiać.. Trochę początkowo będzie im niewygodnie chodzić po gołym dnie klatki, przez kilka dni będą siusiać jeszcze po rogach (a wtedy od razu chusteczką wycierać i wrzucać ten "zapach" do kuwety, kupki też jak tylko się da) ... później coraz rzadziej będą siusiać poza kuwetą.. aż tak jak moje nauczą się i kupki robić głównie tam. Dzięki temu mam tylko co kilka do wysypania pojemnik z peletem ( bo tak się chyba ten żwirek drewniany nazywa) , którego nie trzeba sypać więcej niż 300ml .

Maluchy przepiękne :) . To jakieś długowłose?


Invi98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2016, 19:47
Lokalizacja: Tczew
Świnki morskie: Nelka
Nutka
Kontaktowanie:

Re: Jaka klatka?

Postautor: Invi98 » 23 lutego 2016, 2:05

A ja mam takie pytanie, gdzie zakupiłaś klatkę oraz jakiego rozmiaru jest? :)


Awatar użytkownika
Justine
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2016, 20:49
Lokalizacja: Londyn
Świnki morskie: Coco & Chanel
Kontaktowanie:

Re: Coco & Chanel

Postautor: Justine » 23 lutego 2016, 10:01

Klatke zakupilam na ebayu i ma wymiary 100x50cm. Wiem ze jak dorosna moze byc im malo miejsca, dlatego w zanadrzu mam rowniez klatke 70x40cm ktore zamierzam polaczyc na jednym poziomie.

Apropo vetbedu to tak planowalam na poczatku jednak korzystac ze zmieszanych trocin z carefresh, poki nie naucza sie zalatwiac potrzeb w jednym miejscu. Jednak chcialam pokazac finalny wyglad klatki do ewentualnych poprawek.

Maluchy sa od gladkowlosej mamy i rozetkowego taty. Niestety nie mialam przyjemnosci widzie ich jeszcze na zywo, z tego wiec moja niecierpliwosc. Gdy przybeda do nowego domku nie omieszkam wstawic wiecej zdjec :)


Konto usunięte

Re: Coco & Chanel

Postautor: Konto usunięte » 23 lutego 2016, 18:51

Hmmm a mnie tylko zastanawia jedno... kto normalny wyciąga świnki do zdjęcia na takie zimno? One mieszkają na dworze? Twój samczyk z pyszczka był podobny do mojej samiczki :)


Awatar użytkownika
Justine
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 21 lutego 2016, 20:49
Lokalizacja: Londyn
Świnki morskie: Coco & Chanel
Kontaktowanie:

Re: Coco & Chanel

Postautor: Justine » 23 lutego 2016, 20:24

Aktualnie od urodzenia mieszkaja razem z mama w drewnianej klatce w ocieplanej komorce, ktora nie przynalezy bezposrednio do domu. Po za tym to jest w uk wiec tutaj panuja nieco inne warunki pogodowe niz w pl.


Konto usunięte

Re: Coco & Chanel

Postautor: Konto usunięte » 24 lutego 2016, 7:54

Inne warunki pogodowe a osoba ze zdjęcia ma kurtkę? kaptur z futerkiem/szalik... ? No to raczej jest zimno. No nic najważniejsze, że maluchy trafią do domu i nie będzie już im zimno.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Dołącz do nas