Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Postautor: befana30 » 8 kwietnia 2016, 11:04

Mi chodzilo raczej o to, ze sezon sie zaczyna i wszystkie swiniaki na forum jak jeden nareszcie sie trawy doczekaja :naughty: wyzerka- trzeba sie napchac poki jest :lol:
U mnie z kolei na odwrot- im blizej lata tym ciezej o swieza i zielona trawke, wiec pojedza moze kolejny miesiac i koniec.
Kula sie sama napelnia :naughty: mnie zawsze rozsmiesza jak dosypuje im karmy i sie przepychaja do michy, a ze wciaz zawieszona na pretach to trzeba stawac na 2 lapkach i to tak zabawnie wyglada jak grzebia z pyszczkiem w misce :lol:
Dziewczyny musze znow zaczac chwalic Gacka- zalilam sie ostatnio, ze "zchamial" w minowaniu terenu, ale doszlam do tego: cwaniaczek sie przestawil przez rozlozony kocyk, zwinelam kocyk i zaczelo sie grzeczne kuwetowanie :D
Ulfhildr a probowalas baklazana? myslalam, ze nie beda chcialy jesc, bo to takie niezbyt ciekawe na oko, ale jak dostaly to z miejsca ponowne przepychanki i kradzieze z ucieczka- baklazan w zeby i lece w swoj kat obracajac sie tylkiem, by nie zabrali :lol: U mnie z selera wyjadaja tylko listki, a reszta do podeptania- jedyny Gacek spapusia lodyzke bez kapryszenia.
Aha..! przypomnialo mi sie cos- dziewczyny na wolnosci, dostaly po malym pomidorku koktajlowym, patrze co robia, a kazda swojego w zeby, glowa do gory jak najwyzej zadarta i leca przez caly pokoj, kazdy w inny rog- przypomnial mi sie watek o "zabawkach" dla proskow, jak ten pies, a moze by je nauczyc aportowania..? :rotfl:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Postautor: Ulfhildr » 8 kwietnia 2016, 11:36

Hahah, wiem, o co chodzi z tym zmykaniem. Jak Koko została sama, to zdziczała lekko. Wszystko dawało jej się do miseczki, a ona brała z osobna każdy kawałek owocka/warzywa/pałeczkę karmy i na wyprostowanych nóżkach, z wysoko podniesionym łebkiem, jak jakiś konik na zawodach, z gracją truchtała z tym pod baldachim na swoją ukochaną podusię. I tak sobie znosiła trochę tego, trochę tamtego. Czyli nie tylko ludzie lubią jeść w łóżku?;D
A u dziewczyn w klatce nie jest już tak kulturalnie. Bobki są wszędzie :P
Nie, nie próbowałam bakłażana ale dawałam im kilka razy cukinię. Olewały, nawet nie skubnęły.

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Postautor: befana30 » 8 kwietnia 2016, 11:44

U mnie to samo z cukinia, wiecznie zdeptana nawet nie powachaly- za to chomik wkranzalal, az milo bylo patrzec.
Ale baklazan sie rozni, zaufaj mi :) jak kiedys ci sie trafi kupic to daj im do sprobowania- widze, ze moje wcinaja bez grymaszenia jak pomidorka, bo przy kazdym innym warzywku/ zieleninie po 2, 3 dniach trzeba menu zmieniac, inaczej zostawia.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

caille
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 5 marca 2016, 21:27
Kontaktowanie:

Re: Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Postautor: caille » 8 kwietnia 2016, 11:53

Ano znalazłam, w leśnej głuszy :tooth: Czasami mam wrażenie, że Jaskier jest ukrytym drapieżnikiem, bo jak dopiero co do nas przyjechał i dostawał plasterek ogórka to brał go w zęby i machał głową we wszystkie strony jakby chciał rozerwać ofiarę na strzępy :lol: A z drugiej strony niesamowicie mi przypomina kurę, bo nigdy mu się jadaczka nie zamyka i spacerując wiecznie gdacze coś do siebie lub Zoltana - dlatego nazywamy je też kokoszkami :D Mogłabym tak pisać i pisać.
@Ulfi, piękna ta Twoja mamuśka, podoba mi się jej demoniczny wygląd :naughty: I jestem pełna podziwu czystej klatki, ja jak coś moim czubom nasypię do miski to po minucie miska jest pusta a zawartość wala się po całej macie. Szczęście, że zakumały przeznaczenie narożnej kuwety, bo bym z nimi psychicznie nie wytrzymała ;)


Awatar użytkownika
Cooyo
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 lutego 2016, 23:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Yoko (*), Cookie, Zeus
Kontaktowanie:

Re: Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Postautor: Cooyo » 19 kwietnia 2016, 21:24

Cudne świnie. :love2:
I super opisy! :D

Zapraszamy do naszego wątku: :D
Obrazek
Facebook - https://www.facebook.com/swinkowypamietnik/
Zeus & Cookie

Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Postautor: Ulfhildr » 24 kwietnia 2016, 18:48

Dzięki ;)
Niestety kolejna smutna aktualizacja: odeszła druga z dziewczyn ze zdjęć- Kokosanka. 2 tygodnie temu dołączyłam jej nową koleżankę. Blue Jean jest z nami i jakoś się trzyma. Niestety nie mam teraz za bardzo głowy na robienie oddzielnego opisu jej, smutnej zresztą, historii dołączenia do nas. Stałe bywalczynie zaangażowane mocno w życie forum doskonale ją znają.
Wstawiam zdjęcie ''mamuśki'' jeszcze z Koko, która nie wiem, czy nie pierwszy raz w życiu jadła wtedy trawę. Przez 1,5 r. mieszkała w bloku w środku Warszawy:

Obrazek

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

Awatar użytkownika
Cooyo
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 3 lutego 2016, 23:39
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Yoko (*), Cookie, Zeus
Kontaktowanie:

Re: Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Postautor: Cooyo » 26 kwietnia 2016, 21:14

Bardzo mi przykro i współczuję... :sad:

Zapraszamy do naszego wątku: :D
Obrazek
Facebook - https://www.facebook.com/swinkowypamietnik/
Zeus & Cookie

caille
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: 5 marca 2016, 21:27
Kontaktowanie:

Re: Chlewik Ulfhildr i Grimmbjorna, czyli lepiej późno niż wcale :)

Postautor: caille » 12 lipca 2016, 20:06

Ulfi, co tam słychać u Ciebie i u świnek? :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

  • Dołącz do nas