Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Prosiaczki Piko i Riko

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: Ulfhildr » 24 kwietnia 2016, 18:06

Po włochatych świnkach widać od razu, która jest z zoologicznego, a która rodowodowa. Te z zoologicznego mają spiczasty pyszczek, mniejsze oczka, inne uszy... Rasowe są bardziej zwarte, kompaktowe, głowy maja duże i okrągłe, oczka jak spodki. I nie mówię tutaj oczywiście, że kundelki są fe. Ale ja już bym chyba nie wzięła kundelka po tych wszystkich ostatnich przeżyciach... Nie wiem nawet, czy zdecyduję się na kolejną świnkę, do towarzystwa dla Blue Jean.
A wracając do tematu, łysole to zupełnie inna bajka :D Ja się nie znam, nie rozróżniam, czy to z zoologicznego, czy rodowodowy. Z pewnością specjalista dostrzegłby różnicę w mig. Dlatego pytam :)
Madziu, pewnie gdzieś o tym wspominałaś ale nie doczytałam, bo nie sposób ogarnąć całego forum ;)

Pikoskinnypig tak, taka jestem stara :P Rocznikowo mam nawet 22 ale urodziłam się 30 grudnia, stąd to 1 na końcu i wcale mi się nie spieszy do 2 ;)

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Pikoskinnypig
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 kwietnia 2016, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Piko
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: Pikoskinnypig » 24 kwietnia 2016, 18:08

madzia0902 pisze:O kolejny łysolek :) Ja mam 3 skinny (2 samiczki i samca), ale te zdjęcia to super masz, normalnie się zakochałam :) Strasznie musi być ten prosiak z Tobą zżyty i widać, że mu u Ciebie dobrze. Buziaki w pysia :*

Ulfhildr ja mam swoje łysole też z zoologa.



No powiem szczerze, że świnek to dość humorzasty jest, po myciu, ścinaniu pazurków lub jak np dawałam mu kropelki do oczka, to sie obrazał i nie wychodził do mnie, ale szybko mu przechodzi:) już od pierwszego dnia sie w sobie zakochaliśmy, zaczął mnie lizać po nosku i już biegał po domu :) także, nawet nie musieliśmy nic robić żeby sie oswoił:) tylko jakiś dobry przysmak :D najgorzej było go przestawić z karmy vitapolu.. na granulat... niestety nie daliśmy rady i Piko je versele laga cavia nature.
Powiedz mi czy masz jakiś sposób na brudny pyszczek? Jakiś sposób może masz na czyszczenie go ? Bo Piko mnie tak bardzo drapie wtedy :C

´Nasi idealni towarzysze mają zawsze 4 łapy´<3 - Colette

Awatar użytkownika
Pikoskinnypig
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 kwietnia 2016, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Piko
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: Pikoskinnypig » 24 kwietnia 2016, 18:10

Ulfhildr pisze:Pikoskinnypig tak, taka jestem stara :P Rocznikowo mam nawet 22 ale urodziłam się 30 grudnia, stąd to 1 na końcu i wcale mi się nie spieszy do 2 ;)


hahah, no ja się urodziłam 22 grudnia rocznik 96 :)

´Nasi idealni towarzysze mają zawsze 4 łapy´<3 - Colette

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: madzia0902 » 25 kwietnia 2016, 9:10

Ja moim nie czyszczę pyszczka, jakoś nie zauważyłam żeby go sobie brudziły :D Same sobie radzą z myciem go :)


Awatar użytkownika
Pikoskinnypig
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 kwietnia 2016, 23:02
Lokalizacja: Gdańsk
Świnki morskie: Piko
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: Pikoskinnypig » 25 kwietnia 2016, 12:37

madzia0902 pisze:Ja moim nie czyszczę pyszczka, jakoś nie zauważyłam żeby go sobie brudziły :D Same sobie radzą z myciem go :)


A masz też takie jasne świneczki, czy ciemniejsze umaszczenie ? :)

´Nasi idealni towarzysze mają zawsze 4 łapy´<3 - Colette

Awatar użytkownika
Asisianka
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 1 października 2015, 18:51
Świnki morskie: Luljan ur. 03.2015
Lady ur. 06.08.2015
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: Asisianka » 25 kwietnia 2016, 13:53

Śmieszny i uroczy.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: madzia0902 » 25 kwietnia 2016, 14:33

Mam dwie różowe i jedną czarną

Obrazek


Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: cookie01 » 25 kwietnia 2016, 15:49

Mega klatka :D

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska

Awatar użytkownika
szulraf
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 15 lutego 2016, 20:49
Świnki morskie: Oliwka
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: szulraf » 25 kwietnia 2016, 22:55

Fotki prosiaków r e w e l a c j a !!!
Klatka megafajna - jakie wymiary?
Z ciekawości zapytam kupiona taka w całości czy samodzielnie składana z zakupionych elementów?
Pozdrawiam


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Prosiaczek Piko

Postautor: madzia0902 » 25 kwietnia 2016, 23:30

Klatka 140x70 cm i pięterko 35x70 cm po przeprowadzce planuję powiększyć parter jeszcze o 35 cm długości (1 kratkę) i dodać jeszcze jedno pięterko z drugiej strony :) Klatka samodzielnie składana z kratek C&C a kuweta z polipropylenu kanalikowego. Jak dla mnie te klatki są super bo można je sobie tworzyć jak się chce, no ale cena też powala :/


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas