Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ikulina i jej prosiaczki

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
ikulina.
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 5 czerwca 2016, 12:50
Świnki morskie: Ikuś [*]
Kontaktowanie:

Ikulina i jej prosiaczki

Postautor: ikulina. » 5 czerwca 2016, 13:45

Witajcie! Tutaj Ikulina. Wydaje mi się, że kiedyś miałam już tutaj konto, jednakże napisałam zaledwie 2-3 posty, no a poza tym nie pamiętam loginu, hasła i maila, na którym konto było założone :tooth:
Ale przejdźmy do tego, co chyba każdego bardziej interesuje. Pierwsza świnka morska trafiła do mnie w 2013 roku. Była to rozetka Tricolor, którą nazwałam Ikuś. Był on moim najlepszym przyjacielem. Mimo to chciałam sprawić mu kolegę, bo w końcu przez około 8 godzin dziennie zostawał sam. Niestety, Ikuś był bardzo agresywny w stosunku do innych świnek, zazdrosny... Dlatego Cookie ostatecznie trafił do mojej koleżanki, gdzie odżył na nowo - u mnie ciągle sie trząsł i nawet gdybym kupiła mu drugą klatkę, nie dałabym mu poczucia bezpieczeństwa... :sad: Ale teraz nie żałuję tej decyzji, bo na prawdę zżył się z nową panią ;)
Żyliśmy sobie z Ikusiem powolutku, starałam się zrobić wszystko, żeby było mu jak najlepiej. Planowałam kupić większą klatkę, wymyślałam różne zabawy, żeby chociaż trochę zastąpić mu drugą świnkę. Pod koniec listopada 2015 roku zastanawiałam się nawet, czy nie spróbować jeszcze raz z nowym prosiaczkiem. Ale nagle, w grudniu tego samego roku zaczęło się dziać coś złego. Ikuś z dnia na dzień przestał jeść i pić. Potem wszystko działo się szybko - utrata wagi, było mu widać wszystkie kości, tak właściwie nie miał już prawie wcale tłuszczu... Karmiłam go strzykawką - marchewką ze słoiczka dla małych dzieci, startym jabłkiem na miazgę, podawałam antybiotyki. Czasem rwałam liście sałaty na małe kawałeczki, ale on i tak je wypluwał... W tym stanie przetrwał do 06.02.2016. Jego śmierć była jednym z najgorszych wydarzeń w moim życiu, płakałam z trzy dni... Zapomniałam na wstępie napisać, że za datę jego urodzin uznałam 16 września 2013, więc Ikuś żył prawie 2,5 roku...
Do tej pory nie myślałam nad zakupem kolejnej świnki. Ostatnio jednak coraz bardziej zaczęło mi brakować codziennego kwiku o 4 rano, gryzienia prętów kratki... Niedługo chcę sprawić sobie 2 świnki. Póki co jestem na etapie zakupów, chcę kupić większą klatkę. Być może za jakiś czas przybędą do mnie dwie cudowne cavie :D

Obrazek

PS. Więcej zdjęć Ikusia wstawię w wątku ,,w tęczowej krainie" czy jakoś tak ;)


Awatar użytkownika

Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas