Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

nie wiedziałam gdzie mogę, chyba tu... 4ta świnka

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
zuziabasia2
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: 7 maja 2016, 15:25
Kontaktowanie:

nie wiedziałam gdzie mogę, chyba tu... 4ta świnka

Postautor: zuziabasia2 » 2 sierpnia 2016, 21:28

Kochane moje... Dziś dostałam smsa od znajomej " pani Agnieszko, oglądam Pani zdjęcia na fb i wiem, ze świnki mają u Pani jak w raju. Ja kupiłam dzieciom świnkę, żeby miały kogoś do zabawy, ale zwierzątko nie wzbudziło zainteresowania dzieci. Świnka jest smutna, samotna, całymi dniami siedzi sama w klatce. Ma ok. 4 m-ce. Może przygarnęłaby Pani Małą?".
Pogadałyśmy jeszcze, przysłała mi zdjecie Malutkiej i... no własnie. Zgodziłam sie. Nie wiem, moze jestem wariatka, stukniętą stara babą, ale jak sobie wyobraziłam świnkę siedząca samotnie w klatce, nie braną na ręce, nie kochaną, nie wypuszczaną na wybieg.... Łzy mi sie w oczach zakręciły. Do tego jaka śliczna.... Same popatrzcie na zdjecie. Mam 3 świnki, klatkę 2.5m w sumie, 2 drewniane domki, jeden taki z pięterkiem dołączony do klatki, 4 hamaczki wiszą. Świnki przesiaduja głównie na dachach domków, gdzie mają kocyki i polarki... Dołączyłam teraz klatkę 80 tkę, z której miałam robić pięterko i w sumie wyszło 3.20 powierzchni do biegania. Myslicie, ze starczy dla 4ech panieniek? Sa wszystkie w podobnym wieku od 1.5 miesiaca do 6... Ju z kocham te Maleńką, dzieci wymysliły dla niej imię - Lenusia. Dotąd mała nawet imienia nie miała. dobrze, ze jest zadbana i zdrowa - chociz tyle...
Tak więc pełna obaw, z duszą na ramieniu i wieeeeeeeelką miłoscią w sercu przyjmuję jutro pod swój dach Lenusię. Dołaczy do Zuzi, Basi i Karolinki. Bardzo, bardzo sie boję. Miłości im starczy, ale czy miejsca jest odpowiednio? Jutro zamieszczę zdjecie... Trzymajcie kciuki, boję się. boje i chcę tej śwince zapewnić miłość i pokazać, ze... może być fajnie:)
Załączniki
Leniusia.jpg


Awatar użytkownika

Henia i jagoda
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 28 lutego 2016, 8:55
Kontaktowanie:

Re: nie wiedziałam gdzie mogę, chyba tu... 4ta świnka

Postautor: Henia i jagoda » 22 sierpnia 2016, 23:04

Jeśli dla 1 świnki minimum to 80 cm a 4×80=320cm czyli wystarczy . Tak wiem że 80 cm to minimum ale ja trzymam 2 świnki w 80 i przy domu w którym obie się mieszczą i chamaku który zajmuje 1/3 klatki i domek tyle samo miejsca zajmuje więc mają mało miejsca i jak tylko sprzedam tą klatkę to kupuję nową 100 chciałem 120 ale szafka na której klatka stoi ma dokladnie 100 cm więc bedzie w sam raz a na ziemi nie chcem by prośki oglądały moje stopy .



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas