Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kotlosia Wita posiadaczka 8 skinny

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
kotlosia
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 23:01
Kontaktowanie:

Kotlosia Wita posiadaczka 8 skinny

Postautor: kotlosia » 28 sierpnia 2016, 23:23

Witam wszystkich!
od 16 miesięcy posiadam skinny.
Najpierw pojawiła się czarno-biała Zosia. Jak ją zobaczyłam w sklepie, takiego małego hippopotama...musiałam córce kupić...
Ale zdawało mi się, że Zosia będzie samotna... Kupiłam Maleńką Tosię...ale okazało się, że Zosia kąsa i jest złośliwa...Pomyślałam, że w sklepie został jeszcze taki samotny prosiak...tak pojawił się Pysio...ale trafił do małej Tosi, bo się od razu w sobie zakochali...i :) najpierw pojawiła się 4 małych, a po miesiącu 6 nowych...Niestety przeżyło z 6 tki tylko 4 a jak zobaczyłam pierwszego z podgryzionym gardłem to biegłam w 3 minuty do weterynarza, a jak weterynarz wział się za robotę, to ja zemdlałam... :look:
Dziecko w bek, mama w bek... mąż patrzył na nas jak na wariatki
z pierwszego miotu został w domu Włochacz / mama skinny, tata skinny, Włochacz.. sierściuch/ i Dambo....chłopcy,
z drugiego został Słoń dziewczynka ślicznota...
potem wrzuciliśmy Pysia do marudnej Zośki i...po jednym poronieniu...urodziła się 3-ka, która nadal jest jeszcze z nami...


Awatar użytkownika

madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Kotlosia Wita posiadaczka 8 skinny

Postautor: madzia0902 » 29 sierpnia 2016, 9:22

Czytałam Twój post z 5 razy bo za każdym razem miałam nadzieję że coś źle przeczytałam. Czy ty jesteś normalna kobieto? Rozmnażasz te biedne prosiaki na oślep bez żadnej wiedzy i umiejętności, byle tylko były małe, nie ważne że umierają, że samica jest wykończona miotem po miocie, że poroniła a co najgorsze że robisz to wszystko świadomie :O Nie jest to jednorazowa wpadka tylko świadomie i z premedytacją rozmnażasz te biedne prosiaki które znając życie są rodzeństwem skoro wszystkie kupiłaś z jednego sklepu zoologicznego. Czy Ty kobieto masz mózg? Wiesz że w tym momencie jesteś pseudohodowcą? i nie różnisz się niczym od tych wszystkich popaprańców co rozmnażają świnki w szopach czy garażach nie patrząc na ich zdrowie i kondycję, nie znając się na genetyce byle tylko zarobić. Chyba nigdy w życiu nie spotkałam się jeszcze na tym forum z kimś tak nieodpowiedzialny, który jeszcze by się chwalił swoją głupotą :O No ja nie mogę wyjść z szoku :O


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Kotlosia Wita posiadaczka 8 skinny

Postautor: KasiaKK » 29 sierpnia 2016, 11:50

To bardzo przykre i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. To podchodzi pod znęcanie się nad zwierzętami.

kotlosia chów wsobny czyli rozmnażanie spokrewnionych zwierząt prowadzi do powstania i namnażania wad genetycznych i mocno sprzyja pojawieniu się poważnych wad i chorób wrodzonych. Nie wspominając o braku odpoczynku samic między miotami.

Jeżeli nie dbasz o dobro swoich dorosłych ani młodych świnek oddaj je w dobre ręce - na pewno znajdą się chętni. A w miedzyc zasie bezapelacyjnie oddziel samice od samców...

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Rudaa
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 lipca 2016, 23:30
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Ruda i Tosia
Kontaktowanie:

Re: Kotlosia Wita posiadaczka 8 skinny

Postautor: Rudaa » 29 sierpnia 2016, 18:13

Bardzo rzadko wypowiadam się na forum. Ale nie jestem w stanie obojętnie odejść od monitora i nie zareagować na to co napisała kotlosia. Dziewczyny przede mną już praktycznie podsumowały wszystko. Jestem oburzona i zasmucona. Serce boli jak pomyślę, co ta biedna świnka przeżywa. Odnoszę wrażenie, że osoba, która wpadła i zrealizowała tak szaleńczy pomysł, jest albo chora umysłowo albo podłym sadystą (niepotrzebne skreślić). Sprawą powinno zająć się Stowarzyszenie Pomocy Świnkom Morskim. Może uda namierzyć się tę osobę i odebrać zwierzątka aby zapewnić im dobry dom i bezpieczeństwo. A może ktoś z forum potrafi przemówić kotłosi do rozumu. Brak słów...


Nikola12
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 czerwca 2016, 10:05
Kontaktowanie:

Re: Kotlosia Wita posiadaczka 8 skinny

Postautor: Nikola12 » 29 sierpnia 2016, 21:16

Biedne świnki :sad:



Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

  • Dołącz do nas