Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witam :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Witam :)

Postautor: Żaneta_Radom » 19 października 2016, 10:31

Witam wszystkich miłośników świnek.
Chcę się przedstawić. Moje imię widać w nicku, tak jak i miejscowośc z której pochodzę.
Gryzonie kocham od dziecka i zawsze było ich u mnie dużo. Jako dziecko miałam chomiki. Na studiach opiekowałam się kosztaniczkami - wspaniałe zwierzątka. Potem pojawił się syn i zwierzęta zniknęły na długo z naszego domu - syn ma bardzo wrażliwą skórę. Mój mąż to miłośnik wszystkich zwierząt. W szczególności kocha koty. Tylko akurat ja mam bardzo mocne uczulenie. To nie tylko katar i swędzenie. To okropne łzawienie, puchnięcie powiek i śluzówki nosa, plamy na skórze (wystające, jeżeli kot mnie dotknie). Nie ma mowy o kocie u nas w domu. To groziłoby moim uduszeniem :( Szukaliśmy innego zwierzątka. Nawet w planach był pies. I wyczytałam w koncu, że swinki morskie są własnie takimi przymilasami jak koty. Padła decyzja, że zamieszka z nami świnka morska. Kupiliśmy Krisa Morisa (imię nadane przez naszego syna) malutki, ważył zaledwie 210g. Potem wyczytałam, że to za mało. Wydawało mi się w momencie zakupu że zwierze wygląda na zdrowe. Kupiliśmy klatkę + siano, pellet, karmę Cavia Nature re-balance, zestaw witamin do poidełka. Szybko dokupiłam vetbed, domek i paśnik kulkę. Myslałam, że dobrze karmię naszego pupila. Siano, zielenina świeża (mniszek lekarski, pokrzywa, babka lancetowa), gałązki jabłoni, warzywa różnorodne, dobra karma, owoce.
Po tygodniu dokupiliśmy kolegę Larego. Dogadali się szybko. Ale u Krisa zauważyliśmy zmiany na wargach. I jesteśmy w trakcie leczenia + zdecydowałam, że obu bedę podawać wit.C do pyszczka. Nie ukrywam, że na świnkach nie znałam się wcale i uważam, że są to najdelikatniejsze z gryzoni z jakimi się spotkałam. Skarbnicą wiedzy było właśnie wasze forum. Najpierw jako gość. Teraz już jako pełnoprawny użytkownik :)

Pozdrawiam wszystkich.
Żaneta

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Klemyszka
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 21 grudnia 2016, 17:58
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: Klemyszka » 21 grudnia 2016, 18:52

Cudowne imię tej pierwszej świnki :) Syn bardzo pomysłowy ;) Ja wyczytałam, że wit.c podawana do poidełka powoduje, że woda robi się gorzka. Ja biorę na palec i do pyszczka świnki, a ona zlizuje. Lub drugi sposób - polewam jej ogórka, sianko, karmę.

Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: Żaneta_Radom » 21 grudnia 2016, 21:54

nie podawałam do poidła tylko do pyszczka :)

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

świnkawikamorska
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 1 lutego 2016, 10:20
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: UFO ur. 26.12.15
Kontaktowanie:

Re: Witam :)

Postautor: świnkawikamorska » 23 grudnia 2016, 10:55

Witam serdecznie + syn bardzo kreatywny z tym imieniem :D

♥ Prosiaczki: Ufcio ♥
♥ Nasza stronka: https://forum.cavia.pl/viewtopic.php?f= ... 65#p159665
Obrazek


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

  • Dołącz do nas