Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

małe powitanie :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 12 lutego 2017, 9:42

Ale możesz pokazać :D ! Bo ja kocham te korony na głowie... *o* dlatego biorę pod uwagę coronet. Mało tego miałam tę świnkę na rękach, ma dwa lata ale jest i śliczna i miła, nie jest dzikuskiem :D Stąd rozważam adopcję starszej świniaczki do tego malucha us teddy , tylko zastanawiam się czy młoda ze starszą się dogada. Podpytam hodowcę jeszcze jakie są ich relacje, o.

W ogóle.. klatkę to już mam gotową niemalże :D Wczoraj kupiłam deski i będę robiła dziś półkę z drabinką, dodatkowo chce zamontować deseczkę przy wyjściu z klatki, ponieważ chcę im dawać cały czas możliwość wychodzenia.
Zastanawiam się nad kupnem kocyka ( chyba , że znajdę jakiś w domu ), by rozkładać go na podłodze później jak odważą się wychodzić z tej klatki. A z czasem jak odłożę pieniążki , to kojec na pewno kupię, bo wyjazdy od wiosny późniejszej się zaczną na działkę to chciałabym, żeby były bezpieczne <3.

Agma, o 5 rano?! Mój by umarł jakby go wcześniej budziły niż dzwoni budzik xD. Partner mój wstaje do pracy zaraz po 6.oo więc pewnie będą kwiczały i nauczy się sam je dokarmiać jak ja będę spała :P Chyba, że na początku będzie się opierał:D.
Tak czy siak, pomyślałam o drugiej śwince bo się przestraszyłam trochę tych 8h pobytu w pracy. Mam wrażenie, że pies to jeszcze dałby radę, ale świnka? Maleństwo takie bezbronne, delikatne? Poza tym kwiczeć niestety nie umiem, a one potrzebują komunikacji..

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Caviova » 12 lutego 2017, 9:59

Peggy, to przesłać Ci zdjęcie na PW? (jeśli mi się uda :lol:)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 12 lutego 2017, 10:01

prześliiiijjj! Uda Ci się, uda! zawsze możesz zalinkować tu :
http://imgur.com/

a macie, znacie jakąś hodowlę aktywną z crestedami??
Mientus ma takie jak mi się marzą, wrrr :C

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Agma502
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2014, 19:32
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Agma502 » 12 lutego 2017, 11:38

Tak o 5 rano :naughty: on je tak nauczyl ze jak wstaje to kroi im warzywka wiec w dzien wolny od pracy tez o 5 sie domagają.Ja to już sie przyzwyczaiłam i w nocy to ich nie słysze jak buszują dopiero właśnie nad ranem jak on wstaje to kwiczą koncertowo dzisiaj sie śmiałam że go córeczki i trzeci synuś wołają bo czas na karmienie :tooth: Wstał i poszedł do nich,nawet do naszych dzieci tak chetnie nie wstawał :D


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 12 lutego 2017, 11:43

Hahaha, do waszych tak nie wstawał, bo nie pogwizdywały tak wesoło " tata daj jeść" tylko pewno był ryk w nocy " Ojcieeeec żarcie !" XD
wiesz o co mi chodzi, o sam wydźwięk. Płacz dziecka, a wołanie prosiaczka :D
Dzidziusia to planuję za dwa lata więc.. narazie będzie karmienie świniaczków : P

ps. Agma wysłałam Ci pw :)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Agma502
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2014, 19:32
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Agma502 » 12 lutego 2017, 12:16

https://youtu.be/w2QxdfN-vR4
Może uda ci sie wyświetlić filmik to obejrzyj sobie moje stadko przy śniadanku:-)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 12 lutego 2017, 12:20

Agma, obejrzałam ! Cudowne :D ! masz rozetki i gładkowłosą, czy cresteda, czy jak :o ?
Bo kurczę staram się tak dopatrzeć i nie pomylić w rozeznaniu :D

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Agma502
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2014, 19:32
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Agma502 » 12 lutego 2017, 12:39

Hehe moje to sa rasy pomieszanie z poplataniem:-D samiec to miala byc rozetka ale taki bardzo kudlaty jest.Matka modych jest gladkowłosa a młode to rozetki po tatusiu:-) ale tylko jedna to typowa rozeta trojkolorowa z nie zadluga siersia i widocznymi rozetkami.W szoku bylismy jak sie urodzily ze kazda jest innego umaszczenia no i wszystkie samiczki :-)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 12 lutego 2017, 12:39

Fajna gromadka :)! Jest czym oczy cieszyć! :blush:

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Agma502
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2014, 19:32
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Agma502 » 12 lutego 2017, 13:02

No kochane sa to trzeba im przyznac :-) odpisalam ci na pw zobacz czy doszlo.Jak nie to sprobuje pozniej musze sie do pracy zbierac:-\ a tak po krotce ci tu odpowiem tragedii nie ma duzej reszte masz w wiadomosci pw o ile doszla;-) milej niedzieli zycze:-)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

  • Dołącz do nas