Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

małe powitanie :)

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Agma502
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2014, 19:32
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Agma502 » 11 lutego 2017, 21:36

Witam.Kiedy ja podjełam decyzje o zakupie prosiaka mój maż nawet słyszeć o tym nie chciał :distrustful: ale ja jak się na coś upre to już koniec.Więc jak przytargałam do domu świnke to nawet spojrzeć na nia nie chciał i też twierdził że nic koło niej nie bedzie robił.Po paru dniach zaczął do niej dochodzić,brać na ręce,karmić.Po trzech miesiącach do domu przytargałam towarzyszkę dla ,,mojej samiczki" jak to mi w zoologu Pani wmówiła.Mąż już nic nie trzeszczał wrecz przeciwnie nową świnkę też zaczął rozpieszczać.Po jakimś czasie okazało się że nasza pierwsza świnka to nie samiczka tylko samiec.Niestety za nim sie zorientowałam to Mileczka była już w ciąży.Urodziły sie trzy świneczki.Samca wykastrowaliśmy.Mąż stwierdził że jeśli w młodych będzie samiczka to jedna zostanie u nas a dwóm świnkom mieliśmy szukać domków.Okazało się jednak że wszystkie trzy to samiczki i mój chłop ten przeciwny jednej nie chciał wydać żadnej.Teraz mamy 5 sztuk w domu.Zrobił im zagrode dużą ,karmi,sprzata u nich i jak wraca z pracy to każda musi być wyciągnieta i wycałowana mnie tak nie wita jak świnki :confused: Jeśli chodzi o koszt utrzymania to mały nie jest no ale u mnie to razy 5.Jedza dużo,dużo brudzą.Kupujemy im w castoramie pellet który jest podobny do tego z zoologicznego i mieszamy z trocinami na jedno sprzątanie idzie 7,5kg pelletu plus trociny.Jeśli chodzi o koszty leczenia to ponieśliśmy koszt odrobaczenia świnki z zoologa bo miała wszoły no i grzybek sie jej przyplątał,kastracja i to by bylo na tyle.Na szczeście świneczki nam nie chorują i oby tak dalej.To na prawde wdzieczne zwierzatka i szybko podbijaja serce.Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 11 lutego 2017, 22:28

Agma bardzo dziękuję za wsparcie :) !
Ja już przebąkiwałam parę razy gdzieś między słowami, że będą dwie ale nie przeciągałam tematu by nie nadużywać jego cierpliwości.
Sama jednak wiem, że dokupię przyjaciółkę mojej nowej śwince , poczekam tylko aż w tej samej hodowli przyjdzie na świat nowy miot. :)
Stąd już szukam transportera dla dwóch i żyję myślą, że będą dwa prosiaczki :blush:

Najgorsze jest czekanie żeby wreszcie móc je u siebie miziać, kiziać , mówić do nich i szykować "sałatki". Aww.
Nie wspomnę już o tym jak pragnę usłyszeć te dźwięki wywoławcze i "mruczenia". Już wpadłam po uszy..

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Caviova » 11 lutego 2017, 23:19

No, posiadanie chrumkow to cudna sprawa. :) Życze tylko, aby maluchy były zdrowe, a nie tak jak u mnie...:( I koniecznie podziel się z nami, kiedy proski będą już u Ciebie. Na kiedy się przymierzasz, że u Ciebie zawitaja? ;)


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 11 lutego 2017, 23:23

Pierwsza za tydzień lub dwa, w zależności od jej wagi :)
A druga gdzieś miesiąc po niej? Będę odbierała małą to ustalę z hodowcą ^^

Cav, nie dziękuję bo nie chcę zapeszyć!

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Żaneta_Radom » 12 lutego 2017, 8:36

Peggy, szkoda ze nie udało ci się wziąć od razu dwóch - bo odpadłaby sprawa lączenia :)

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155

Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 12 lutego 2017, 9:03

Liczę, że jak będą obie młode to nie będzie problemu ^^ W razie czego hodowcy mi pomogą, jestem dobrej myśli :)
W ogóle liczę, że uda się prędzej drugą świnkę załatwić.

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Caviova » 12 lutego 2017, 9:06

A ta hodowla to mam nadzieję zarejestrowana?
I tak z ciekawości: jakiej rasy będą świnki?


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Peggy » 12 lutego 2017, 9:31

Zarejestrowana, zarejestrowana : D Z tego co się zorientowałam to już trochę funkcjonują no i mają osiągnięcia :) Jedna będzie us teddy , a druga coronet , chociaż marzy mi się jasny english crested. :blush: ale nigdzie nie mogę takiego dorwać heh

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Caviova » 12 lutego 2017, 9:34

Ja mam coś na kształt crested'a (a może to crested?) Tylko nie jasnego. :P Fakt, ładna jest. :D


Agma502
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 listopada 2014, 19:32
Kontaktowanie:

Re: małe powitanie :)

Postautor: Agma502 » 12 lutego 2017, 9:36

Hehe no to ich słodkie piszczenie.Mąż codziennie wstaje ok 5 rano i pierwsze co to zaraz je karmi.Dzisiaj o 5.15 nie dalo się juz spać taki koncert był w pokoju,bo pancio nie wstał a pysie głodne:-) to samo jest jak wraca z pracy i tylko go usłyszą to koncert daja bo wiedzą że zaraz do nich z ogóraskiem przyjdzie i wymizia.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas