Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witamy!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Sigrun
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 lutego 2017, 15:46
Lokalizacja: Płock
Świnki morskie: Beza, Ganzi, Doris, Bunia [*], Czarna [*]
Kontaktowanie:

Witamy!

Postautor: Sigrun » 27 lutego 2017, 21:54

Witam serdecznie wraz z moimi prosiakami. :-D
Najstarsza i - póki co - rządząca całą bandą to Beza. Gładkowłosa, biało-czarna. Jest okropnym tchórzem, choć niejednokrotnie wychyla z domku łepek, żeby ją pogłaskać. Później jest Ganzi - rudy szaleniec. Ma dopiero pół roku, lecz już dokładnie widać jej temperament. To mały diabełek. Nie boi się niczego, jest pierwsza do zwiedzania całego domu i uwielbia wyskakiwać, i wskakiwać do klatki. Ma cztery rozety - jedna na każdym "policzku" oraz po bokach ciałka. Biały irokez między uszami tylko dopełnia wizerunku kochanej wariatki. Ganzi jest na tyle energiczna, że trudno ją utrzymać. Raczej nie przepada za głaskaniem - zdecydowanie bardziej lubi biegać i badać. Najmłodsza jest Doris (ma około 3 msc). Wygląda mi na krzyżówkę z US Teddy, ale pewna nie jestem. Ma popularne trzy kolorki - biały, czarny i taki ciemnorudy. Z początku była bardzo łaskawa i nieśmiała, jednak nie bała się ludzi. A teraz piszczy najgłośniej, kiedy otwieram lodówkę i najczęściej bryka. W sumie to... ogólnie głośna z niej świnka. Lubi marudzić. Kiedy coś jej nie pasuje, od razu wiedzą o tym wszyscy mieszkańcy. :tooth:
Także po krótkim przedstawieniu przejdę do rzeczy... Forum śledziłam dłuższy czas jako anonim, ucząc się dużo o świnkach morskich. Mimo, że miałam z nimi do czynienia od maleńkiego. Dosłownie - moja mama jest wielką fanką prosiaków, więc miała już je, zanim przyszłam na świat. Kiedy skończyłam 9 lat, moja kochana Perła zdechła. Niestety dotknął ją nowotwór, była z nami trzy lata. Wcześniejszych świnek nie pamiętam. Są uwiecznione tylko na zdjęciach. Od śmierci prosiaka nastąpiła długa przerwa w ich posiadaniu. Aż do zeszłego roku. Niestety dwie (Bunia i Czarna) zdechły, lecz pozostały mi inne pociechy. Mam nadzieję, że na tym forum nauczę się jeszcze więcej o świnkach i zdołam zapewnić im prawdziwy raj. :D
Pozdrawiam!


Awatar użytkownika

Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

  • Dołącz do nas