Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witajcie!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Awatar użytkownika
Kornelkv
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 marca 2017, 12:06
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Wanda i Pysia <3
Andrzejek [*]
Kontaktowanie:

Witajcie!

Postautor: Kornelkv » 6 marca 2017, 12:43

Witam wszystkich, dopiero założyłam konto, więc warto by się przywitać. :D
Mam na imię Kornelia, niedługo będę mieć 18 lat i jestem z Łodzi. Interesuje mnie fotografia, szczególnie uliczna.
Od dwóch lat jestem szczęśliwą "mamusią" mojego szkraba, ma na imię Andrzej. Jest żwawy, grubiutki i bardzo pieszczotliwy. Zawsze wie, kiedy mam zły dzień, wtedy najchętniej się do mnie przytula i liże po twarzy. :love3: Najbardziej lubi jeść zielonego ogórka, kiedy go poczuje to zaczyna się trząść jak opętany. :tooth: Od czasu kiedy ze mną mieszka był chory tylko raz, musiał dostawać zastrzyki. :( Ale teraz jest zdrowy i szczęśliwy.

Screenshot_1.jpg

"Jeśli wydaje Ci się, że wszyscy się od Ciebie odwrócili, z pewnością się mylisz - świnka morska nigdy Cię nie opuści." :love:

Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: Caviova » 6 marca 2017, 12:55

Cześć! :D
Planujesz towarzysza dla Andrzejka? :hmmm:


Awatar użytkownika
Kornelkv
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 6 marca 2017, 12:06
Lokalizacja: Łódź
Świnki morskie: Wanda i Pysia <3
Andrzejek [*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: Kornelkv » 6 marca 2017, 12:58

Niestety nie mam warunków na drugiego prosiaczka, jednak samotność mu nie przeszkadza, dbam o to :D

"Jeśli wydaje Ci się, że wszyscy się od Ciebie odwrócili, z pewnością się mylisz - świnka morska nigdy Cię nie opuści." :love:

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: Caviova » 6 marca 2017, 13:13

Oj... Kornelio... Nie będę powtarzać kolejny raz, bo jest to wałkowane cały czas na forum, ale poszukaj sobie, co niesie za sobą trzymanie świnki pojedynczo... :/


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: befana30 » 6 marca 2017, 16:09

Caviova- dziewczyna tyle co weszla na Forum, a tu beszt na starcie... juz tyle razy to bylo walkowane, iz swinki sa zwierzetami stadnymi, ze Kornelia napewno sobie z tego sprawe zdaje- skoro nie moze, to nie moze, "punto e basta". Wazne jest by zapewnic mu jak najlepsze warunki- a po 2 latach egzystencji w pojedynke napewno sie juz na takie zycie przestawil i samotnosc mu nie doskwiera jak na poczatku. Przypomnijmy sobie jak to bylo 20 lat wstecz- kto wtedy 2 czy wiecej swin mial..? nie popieram co prawda, bo sama uwazam, ze im wiecej tym weselej, ale takie sytuacje byly, sa i beda- a "noz a widelec" zaniedlugo dojdzie kolega..? nie trzeba od razu na ludzi naciskac, postanowienie wziecia na siebie dodatkowwej odpowiedzialnosci za zycie kolejnej swinki kazdy powinien podejmowac sam, a nie byc przymuszanym ;)

Kornelia, witamy na Forum :) uwielbiam pospolite i proste imiona dla zwierzat- wedlug mnie dodaja im uroku, a jak to fajnie wyglada kiedy ktos np wola "Andrzej, znowu szkudzisz?" :lol: Piekny prosiek ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: Caviova » 6 marca 2017, 16:50

befana - ja jej nie besztam, tylko mówię, jak ja to widzę. Nie denerwuj się ;) Ja informuje ją tylko, bo nie każdy o tym wie, co widać nawet na tym forum. Jeżeli postanowi, że nie kupi, to co bym nie robiła, to i tak nic nie zmienie, nie? :P
I czy ja naciskam? Mówię "Kornelia kupuj, kuuuupuj!"? Napisałam tylko, żeby wiedziała, a jeżeli wie, to dobrze.


Kornelia, jeżeli Cie to uraziło, to bardzo przepraszam, nie miałam tego w zamiarze. :(
Nie chce, żebys przeze mnie zniechęciła się do tego Forum...


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: befana30 » 6 marca 2017, 17:04

To nie je sie zdenerwowalam, tylko ty- wyobraz sobie, ze jestes na miejscu danej osoby, ledwo sie gdzies rejstrujesz, witasz pieknie zadowolona, ze znalazlas miejsce przynaleznosci do "swinskiej" wspolnoty, a tu takie haslo na "dzien dobry" :

Caviova pisze:Oj... Kornelio... Nie będę powtarzać kolejny raz, bo jest to wałkowane cały czas na forum, ale poszukaj sobie, co niesie za sobą trzymanie świnki pojedynczo... :/

przeciez kazdy widzi kontekst wypowiedzi, ze nie jest pochlebiajacy, prawda..? :lol:
Powiem krotko- gdyby mi ktos na starcie zaserwowal wypowiedz tego kalibru, to bym sie z deka obruszyla- po 2 latach posiadania prosiaka jestem pewna, ze czlowiek jakies bazy wiedzy na ich temat posiada, a fakt ze nie figurowal wczesniej na Forum, nie robi z niego barana ;) Ilez to nowicjuszy jest obecnych, ktorzy po paru dniach sie udzielaja jakby wszystkie rozumy pozjadali..? :]
Dla mnie jednym z wazniejszych aspektow jest opieka- jesli kogos nie stac na utrzymanie wiekszej ilosci swinek to czy jest sens ryzykowania zaniedbaniem, bo im wiecej tym lepiej..? Mam trzy prosiaki, jako matka, zona i typowa gospodyni, ktora rozporzadza domowym budzetem wiem ile co kosztuje- a swinki nie tylko musza miec porzadne jedzenie, odpowiednie warunki higieniczne, ale i zapewniona opieke zdrowotna, malo to takich ludzi ktorzy maja po pare wieprzy i nie pojda do weta w razie choroby, bo pieniedzy nie ma..? a potem swinka zawszona, zagrzybiona, zakichana, z zaropialymi oczami sie meczy miesiacami, juz nie wspominajac o wydzielaniu jedzenia po 1 galazke pietruszki, 1 listek salaty, 1 talarek marchewki- beda pieniedze to moze i bedzie kolega, grunt aby czlowieka bylo stac na ich utrzymanie aby zapewnic im jak najlepsze warunki.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: Caviova » 6 marca 2017, 17:13

Może zabrzmiało to zbyt kontrowersyjnie, ale nie miałam tego w zamiarze. Dobra, nie drążmy tego tematu, bo nic to nie wniesie, a jeszcze nam dziewczynę spłoszy :lol: Przepraszam jeszcze raz, jeżeli kogoś to uraziło (mam namyśli głównie Kornelie :)).
Jeżeli kiedys będziesz miała zamiar dokupić towarzysza koledze, to z całego serca zachęcam, ale nie naciskam. :D
I prawda befana, najważniejsza jest prawidłowa opieka i miłość. :D


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: befana30 » 6 marca 2017, 17:15

Ty ploszysz, ja robie za adwokata diabla :lol:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Witajcie!

Postautor: Caviova » 6 marca 2017, 17:22

:rotfl:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas