Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witam się razem z Pipi!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
OlaAdamkiewicz
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Witam się razem z Pipi!

Postautor: OlaAdamkiewicz » 20 kwietnia 2017, 18:41

Cześć! Jestem na forum od niedawna i chciałam się w Wami przywitać i przedstawić Wam moje maleństwo Pipi. Jest z nami od wtorku. Na świat przyszła 10.03.2017 więc jest jeszcze maluszkiem. W najbliższym czasie dołączy do niej druga świnka z adopcji.

Właściwie mogę powiedzieć, ze jest to moja pierwsza świnka bo ostatnie dwie miałam niecałe 10 lat temu. Powoli staram się ją oswajać. Podchodzi dosyć często do miseczki nawet gdy jestem obok klatki. Nie próbowałam jej jeszcze głaskać czy brać na ręce. Daję jej jeszcze spokój. Zdjęcia też robiłam z dosyć dużej odległości żeby jej nie stresować, dlatego jakość nie powala ;p

Krótka historia jak to się stało, że do Nas (Do mnie i mojego chłopaka) trafiła. Otóż niedawno przeprowadziliśmy się "na swoje" i bardzo chcieliśmy mieć pupila. Padło na świnkę morską. Właściwie dwie. Klatkę wraz z całą wyprawką kupiłam kilka tygodni przed nie wiedząc właściwie kiedy i jaka świnka do nas trafi i czy właściwie nie będą to dwie na raz. W tym czasie zgłębiałam wiedzę na temat świnek (I mimo że te 10 lat temu byłam równie zafiksowana na punkcie świnek, to okazało się że jeszcze wiele musiałam się douczyć i nadal to robię). W końcu trafiłam na ofertę kobiety z mojego miasteczka. (Wtedy jeszcze nie miałam pojęcia że w tutejszych schroniskach są też gryzonie. )No więc o prostu umówiłam się i odebrałam prosiaczka. Mój chłopak na początku słysząc że będą finalnie dwie świnki był lekko przerażony tym faktem. Jednak gdy prosiaczek już do nas trafił zakochał się bez pamięci...Pierwszego dnia siedział na podłodze przy klatce i stwierdził "ale fajnie byłoby mieć takie stadko ze 3-4" Także maleństwo szybciej wywalczyło sobie swoje stadko niż ja zdążyłam zagadać by było więcej niż dwie świnki :rotfl:

Mimo, że Pipi jest jeszcze mało kontaktowa bo bardzo się boi to spędzamy razem dużo czasu... :P Siadam przy niej na podłodze, biorę laptopa i spędzam tak całe popołudnie gadając do niej z nadzieją że wyjdzie spod hamaczka skubnąć jedzonka i będę mogła sobie na nią popatrzeć i się trochę porozczulać bo jest po prostu rozkosznym kolorowym chodzącym irokezem :3

Swoją drogą po fakcie doszło do Nas, że w Niemczech czyli tu gdzie mieszkamy jej imię oznacza "Siusiać" ...Będzie śmiesznie gdy przyjdzie nam odwiedzić weterynarza :lol:

page pipi.jpg


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: Caviova » 20 kwietnia 2017, 18:44

Piękne maleństwo, piękna klateczka. :) Witamy, wraz z moim stadkiem - Felką, Pętelką i Tośką. :lol:
Przydałby się jedynie jeszcze jakiś domek, ale tak to wszystko pięknie. ;)

Mam jeszcze pytanko - te trociny są takie drobne, pylące, czy raczej duże i niepylące? :blush:

Ps. Oczywiście, druga świnka będzie tej samej płci? :hmmm:


OlaAdamkiewicz
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: OlaAdamkiewicz » 20 kwietnia 2017, 18:51

Caviova pisze:Piękne maleństwo, piękna klateczka. :) Witamy, wraz z moim stadkiem - Felką, Pętelką i Tośką. :lol:
Przydałby się jedynie jeszcze jakiś domek, ale tak to wszystko pięknie. ;)

Mam jeszcze pytanko - te trociny są takie drobne, pylące, czy raczej duże i niepylące? :blush:

Ps. Oczywiście, druga świnka będzie tej samej płci? :hmmm:


Mam i domek i tunel drewniany. Domku na początek nie dawałam, bo czytałam że ciężej świnka się oswaja. Tunel zasikała więc teraz jest hamaczek :)

Niepylące, całkiem w porządku są ale w planach jest Vetbed :)

Najprawdopodobniej kastrat a z czasem jeszcze ze dwie samiczki. Chyba że coś się zmieni w schronisku i uda mi się "złapać" samiczkę teraz.


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: ita79 » 20 kwietnia 2017, 20:00

łatwiej i szybciej pójdzie Ci oswajanie jak np osłonisz klatkę- chociaż częściowo z góry , choćby matą łazienkową- wówczas świnka poczuje się tam bezpieczniej i będzie swobodniej poruszać się po całej przestrzeni klatki.. A jak tak siedzisz sobie koło niej, weź kilka plasterków ogórka zielonego (to jeden z przysmaków świnek) .. sama też możesz pochrupać, to i ją zachęcisz. Podawaj po pół plasterka (żeby za szybko się nie nasyciła) co raz w klatce z ręki.. a później coraz bliżej wyjścia..
Tylko nie daj jej go za dużo, by się nie najadła i kolejnego dnia czekała niecierpliwie na powtórkę :)


OlaAdamkiewicz
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: OlaAdamkiewicz » 20 kwietnia 2017, 20:28

ita79 pisze:łatwiej i szybciej pójdzie Ci oswajanie jak np osłonisz klatkę- chociaż częściowo z góry , choćby matą łazienkową- wówczas świnka poczuje się tam bezpieczniej i będzie swobodniej poruszać się po całej przestrzeni klatki.. A jak tak siedzisz sobie koło niej, weź kilka plasterków ogórka zielonego (to jeden z przysmaków świnek) .. sama też możesz pochrupać, to i ją zachęcisz. Podawaj po pół plasterka (żeby za szybko się nie nasyciła) co raz w klatce z ręki.. a później coraz bliżej wyjścia..
Tylko nie daj jej go za dużo, by się nie najadła i kolejnego dnia czekała niecierpliwie na powtórkę :)


Jeszcze zdecydowanie boi się podejść do mnie. Zjeść coś z ręki tym bardziej. Ale teraz wyszła "z ukrycia" i od dziesięciu minut skubie jedzonko, "popcorninguje" i piska wniebogłosy :D Pierwszy raz tak się ośmieliła.


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: chocolate Monster » 20 kwietnia 2017, 21:34

Witamy :D
Piękna Pipi.Taka puchata i milutka zapewne ♥


OlaAdamkiewicz
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: OlaAdamkiewicz » 20 kwietnia 2017, 21:36

chocolate Monster pisze:Witamy :D
Piękna Pipi.Taka puchata i milutka zapewne ♥


Taka bardzo do głaskania, a tak bardzo się boi jeszcze... A bym już taaaak poprzytulała tę puchatą kuleczkę :D


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: Peggy » 20 kwietnia 2017, 22:12

Witam Pipi razem z moją zgrają dwóch Panien ( Żubrówką i Czekoladą! )

Ola, jak wkładasz rękę nawet, to daj jej się obwąchać , a jak to zrobi to , później bardzo delikatnie ją pogłaszcz wzdłuż kręgosłupa tak przed kuperek i zabierz powoli rączkę. Później możesz jej dać parę gałązek zielonej pietruszki czy koperku i obserwuj :>

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

OlaAdamkiewicz
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: OlaAdamkiewicz » 20 kwietnia 2017, 22:17

Peggy pisze:Ola, jak wkładasz rękę nawet, to daj jej się obwąchać , a jak to zrobi to , później bardzo delikatnie ją pogłaszcz wzdłuż kręgosłupa tak przed kuperek i zabierz powoli rączkę. Później możesz jej dać parę gałązek zielonej pietruszki czy koperku i obserwuj :>


Jeszcze się boi na tyle że nie podejdzie jeśli mam rękę w klatce. Raz miałam rękę obok miseczki bo trzymałam w niej kawałek ogórka. To jadła z miseczki obok mojej ręki. Właściwie to po 10 minutach podeszła, liznęła ogórka i uciekła. Jak otwieram drzwiczki klatki to ucieka pod hamak. Staje się coraz pewniejsza gdy jesteśmy w pokoju ale jak już ktoś wchodzi "w jej przestrzeń" to bardzo się boi.


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Witam się razem z Pipi!

Postautor: Peggy » 20 kwietnia 2017, 22:20

No i spokojnie, nie rób tylko tak , że w ogóle nie będziesz wkładać dłoni, dobrze jakby poznała Twój zapach :) No i mów do niej dużo ;)

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas