Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mały urwis- Maniek

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Pescia
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 24 marca 2017, 6:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Maniek :3
niedługo Diego:3
<3
Kontaktowanie:

Mały urwis- Maniek

Postautor: Pescia » 20 kwietnia 2017, 21:09

Witam wszystkich.

Jestem nową osobą na forum, aczkolwiek zarejestrowałam się jakiś czas temu. ;)
Co mnie zmotywowało, by w końcu aktywnie uczestniczyć na forum? Wpis OlaAdamkiewicz.
Może to głupi argument, jednak samo przybycie świniaczka naprawdę wygląda trochę jak "kopiuj-wklej" :lol:

Wraz z narzeczonym od niedawna jesteśmy na swoim. Myśleliśmy o jakiś zwierzaczku, w sumie najbardziej o psie. Jednak nasza praca nie pozwala nam na szczeniaka ( czasem nie ma nas po 8 godz dziennie).
W końcu padło na świnkę.

Kiedyś w dzieciństwie miałam świnkę Gucia, i szczerze- pomyślałam "co to za problem? trochę karmy, warzywek, wody i trocin"
Jakże się myliłam :( dlatego tu jestem :blush:
Moja, jak i narzeczonego wiedza na temat świnek była równa zeru. Ale powoli się uczymy :) OD WAS :blush:

Jak wybraliśmy świnkę?
Najpierw były wycieczki do zoologów, później ogłoszenia na olx. I tak znaleźliśmy ofertę osoby prywatnej, której świnka (miał być samiec), okociła się i przyszły na świat trzy małe cuda- Lucek, Franek i Maniek. Zakochałam się w Lucku, nie mogłam się na niego napatrzeć. Natomiast narzeczony na Mańka. Napisaliśmy czy jest szansa na świniaczka. Jednak Lucek i Franek znaleźli szybko dom, Maniek był zarezerwowany, ale mieliśmy kontakt "w razie wu". Coraz bardziej mi się podobał, ale w miedzy czasie szukaliśmy dalej. Przed dzień kiedy mieliśmy jechać odebrać inną świnkę, dostałam wiadomość, że Manio jest wolny. Bez zastanawiania się - BIERZEMY. Pojechaliśmy i odebraliśmy kuleczkę :love:
W domu czekała przygotowana klatka ze żwirkiem i trocinami, domkiem, poidełkiem, hamaczkiem, który sama uszyłam, siankiem i pełna micha.

Maniek- to czarno- brązowa kudłata kulka. Na łebku ma irokez a na pupci tak jakby tren. Jest u nas od połowy marca. Ma 3 i pół miesiąca. I ma charakterek.
Początek był dla nas ciężki. Zastanawialiśmy się dlaczego nie wychodzi, ucieka, mało je.
Po tygodniu zrobił się bardziej "towarzyski", siedział więcej poza domkiem, jadł i pił. Zaczął nawet jeść powoli nam z ręki. Wchodził łapkami na ręce, dawał się trochę pomiziać ;) i w sumie tak jest do dziś. Najgorzej jest z wyciąganiem z klatki. Ucieka, grucha, a czasem nawet gryzie :( Ale jak już jest za rękach to słodko ćwierka i tuli się :love:
Początkowo miał klatke 60 ( nasza nie wiedza), którą zastąpiliśmy 120, zaraz po tym jak dowiedzieliśmy się co to popcorning :blush: Uwierzcie mi gościu potrafi odwalić taki popcorn, że wióry wszędzie latają :D
Jest jeden minus- to jego "odpały"- większość czasu niestety spędza w domku :( i nie wiemy czy to jeszcze bojaźń czy po prostu tak ma.
Dodatkowo to straszny wybredzioch jeśli chodzi o świeżynki. Ale próbujemy, "testujemy", kupujemy coraz to nowe rzeczy i spisujemy co lubi, a co nie...
Karmę ( CC, CN ) je, ziółka też, ale są takie dni, gdzie je naprawdę bardzo mało, zwłaszcza sianka, do którego ma stały dostęp.
Tak samo jest z wodą. Ale myślimy, że to akurat wina ogórka i marchewki, które jak na razie są na pierwszym miejscu jadłospisu świeżego.
Wybiegu niestety też jeszcze nie ma. Na chwilę obecną biega pomiędzy nami na kanapie, ale i to mamy w planach. Przynajmniej oswaja się w jakimś stopniu z nami ;)
Jeszcze długa droga do pełnego oswojenia, ale myślimy pozytywnie, w końcu on taki mały, my tacy duzi ;)

Ze względu na pracę, chociaż bardzo rzadko zdarza się, żeby Maniek był sam pół dnia, zapadła decyzja. DRUGA ŚWINKA. Szczerze, to dla nas ciężka sprawa. Z jednym "nie dajemy rady" a co dopiero dwa. Na nowo oswajanie, chociaż jedno się nie skończyło.
Ale, to będzie najlepsza decyzja :) zarówno dla nas ( nie musimy się martwić, że jest sam) i dla prośka. No i WASZA wiedza.
Tak więc, Maniek będzie miał kompana :yahoo: - Diego. Maluszek też z wpadki, ale zaufanego źródła. Dołączy do nas w połowie maja, jak odstawi cyca ;) Oczywiście najpierw wizyta u weta, który potwierdzi płeć, a później, że się tak wyrażę "jazda", o której non stop czytamy :)

ok. Przegięłam :blush:
Przepraszam, że aż taka historia :blush:
No i WITAMY SIĘ wraz z Maniem i niedługo Diego :)
Załączniki
20170417_134743[1].jpg
i nasz mały Diego :)
20170416_204052[1].jpg
Ostatnio zmieniony 21 kwietnia 2017, 4:12 przez Pescia, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika

chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: chocolate Monster » 20 kwietnia 2017, 21:34

Kiedy co?


OlaAdamkiewicz
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 19 kwietnia 2017, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: OlaAdamkiewicz » 20 kwietnia 2017, 21:38

Nie ma za co haha ;p

Chyba post się dodał w trakcie pisania. Tak obstawiam że dlatego urwany w połowie.


Pescia
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 24 marca 2017, 6:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Maniek :3
niedługo Diego:3
<3
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: Pescia » 20 kwietnia 2017, 21:51

Edytuję cały czas xD :blush: dajcie chwilę :blush:


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: Caviova » 20 kwietnia 2017, 21:52

Ok, ok, czekamy :lol:


Awatar użytkownika
Peggy
Użytkownik
Posty: 188
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:45
Świnki morskie: Żubrówka(Bertie), Czekolada(Czoko)
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: Peggy » 20 kwietnia 2017, 22:09

Pescia pisze:Wraz z narzeczonym od niedawna jesteśmy na swoim. Myśleliśmy o jakiś zwierzaczku, w sumie najbardziej o psie. Jednak nasza praca nie pozwala nam na szczeniaka ( czasem nie ma nas po 8 godz dziennie).
W końcu padło na świnkę.

U Nas dokładnie to samo , stąd decyzja na świnki, które razem się nie nudzą ! :naughty:

...:::Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu, udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem:::...

Pescia
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 24 marca 2017, 6:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Maniek :3
niedługo Diego:3
<3
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: Pescia » 20 kwietnia 2017, 22:47

Wyobraźcie sobie, że cała edycją poszła na marne..... ehhhh :( skasowała się....

Co za wejście w świat tego forum :blush:

Przepraszam :( :( Pozwólcie, że jutro to zrobie :( poprawie to :blush:

JAKI WSTYD :oops:


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: chocolate Monster » 20 kwietnia 2017, 22:49

Ojej,szkoda Twojej pracy...:( Mi też się tak czasem zdarza,niestety...


Pescia
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 24 marca 2017, 6:52
Lokalizacja: Bydgoszcz
Świnki morskie: Maniek :3
niedługo Diego:3
<3
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: Pescia » 20 kwietnia 2017, 22:54

A tak się starałam :( :D Jestem w pracy ( pracuje też nocki :/ ), może to wina komputera, a może nie to kliknęłam :P pewnie w nocy to poprawię :blush:


Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Mały urwis- Maniek

Postautor: KasiaKK » 21 kwietnia 2017, 13:28

Niezależnie od wpisu ;) - świnki masz przecudne! Pozdrawiam

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas