Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pomocy!!

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Pomocy!!

Postautor: MsBodzio » 23 kwietnia 2017, 17:33

Moja swinka to Bodzio ma 5 albo 4 lata jest duża swinka i zawsze dużo jadło oraz pił.Tydzień temu byłam z nim u weterynarza ponieważ nie pił i był ospałay,okazało się że to wczesny problem z jelitamidostał leki i miałam iść z nim za tydzień na kontrolę, a to wypada jutro.Dzisiaj zauważyłam że ma sine usta i ma rozwolnienie, nie pije i nie je, ciągle leży i ma oczka mokre jakby płakał.Chciałam iść z nim do weterynarza ale dzisiaj jest niedziela i wszystkie są zamknięte jedynie jutro bym mogła iść.Za ewentualnie błędy przepraszam i proszę o szybką odpowiedź :)


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: Caviova » 23 kwietnia 2017, 19:08

A w zasadzie o co pytasz?

Na pewno musisz jutro z rana pędzić do weterynarza. I teraz tak:
- musisz świnkę dokarmiać (dopiero co napisałam jak to zrobić w innym temacie, więc pozwolę sobie przekopiować)
A w zasadzie wszystko co napisałam tam przyda się i Tobie, więc wstawię tu cały mój post:
"Na pewno trzeba kupić karmę ratunkową.
LINK:
http://hipcio.sklep.pl/kategoria/witami ... -ratunkowe
Do tego czasu musisz robić papki warzywno - owocowe (TYLKO NIE PODAWAJ GERBERKÓW!) i tak podawać śwince przez strzykawkę. Karm tak kilka razy w ciągu dnia (nawet 4-5 razy dziennie)**. Prosiak musi jeść, bo inaczej słabnie. Podsuwajcie jej również różne suszki typu zioła itd. (np. firmy Herbal Pets). Można samemu nawet niektóre warzywa suszyć na kaloryferze. Może się na coś skusi. A tak to i tak karma w misce, jakieś inne warzywa/owoce, jakby mimo to chciała sama coś skubnąć. A czy prosiak pije?

Druga sprawa - czy prosiak przy lekach dostaje również probiotyk? To jest bardzo ważne.
Dalej - jest też możliwość, że świnka nie je, ponieważ tęskni za towarzyszem. Spróbujcie je może jeszcze raz połączyć (ale od podstaw, tak, jakby się nie znały) bo może tez w tym tkwi problem między innymi.

Ps. Czy to jest weterynarz specjalizujący się w gryzoniach?"

** UWAGA! Jedyne co musisz zmienić, to to, żeby nie podawać jakichkolwiek warzyw/owoców, ponieważ Twoja świnka ma biegunkę. Kiedyś inna użytkowniczka polecała zrobić papkę marchewkowo - bananową, taką "sycąco - zatrwadzającą". Tak więc wstrzymaj się co do innych świeżych rzeczy (jedynie suszone), tylko ewentualnie te 2 owoce/warzywa.

Ps. Pamietaj, Twoja świnka musi jeść (musisz ją zmuszać), od tego zależy jej życie. Dlatego kupienie karmy ratunkowej jest w tym momencie najważniejsze, ponieważ ona zawiera wszystkie niezbędne składniki, które prosiak potrzebuje w czasie choroby.


MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: MsBodzio » 23 kwietnia 2017, 20:19

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie gdzie można kupić taką karmę ratunkową i ile mniej więcej to kosztuje.Ogólnie chodziło mi żeby ktoś napisał co mu może być bo bałam się że on zdycha. A do pytania czy to jest weterynarz od gryzoni to niestety nie u mnie w mieście nie ma takiego, ale ta weterynarz co do niej chodzę( z każdym moim zwierzęciem) zawsze im pomagała i były zdrowe jest młoda dlatego do niej chodzę bo inny weterynarz zabił mi swinka podając jej zły lek


MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: MsBodzio » 23 kwietnia 2017, 20:56

Mam jeszcze pytanie bo właśnie go karmie i zauważyłam że jest siny czy to coś oznacza?


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: Caviova » 23 kwietnia 2017, 21:26

Podałam linka, tam można zakupić tą karmę ratunkową.
I nie najlepiej, że prosiak jest pod opieką weterynarza nie od gryzoni.. ale.. no cóż. Mimo wszystko radze poszukać, czy nie ma u Ciebie takiego. poniżej link z polecanymi weterynarzami (poszukaj swojego miasta):
http://swinkimorskie.eu/SPSM/index.php? ... &Itemid=92

Co do tego że jest siny - nie wiem o co może chodzić, czy świnka oddycha normalnie? Może się przydusza? Może ma gorsze krążenie? I gdzie jest siny - na pyszczku, czy jak?


MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: MsBodzio » 23 kwietnia 2017, 21:43

Przepraszam nie zauważyłam tego linka dopiero później go zobaczyłam. Siny ma pyszczek i lekko łapki oddycha normalnie ale czasem przyspiesza mu oddech ale potem się uspokaja, próbowałam go nakarmić ale nie jadł i zostawało mu w pyszczku więc go nie męczyłam, wyczyściłam mu pyszczek i go włożyłam do klatki


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: Caviova » 23 kwietnia 2017, 21:59

On musi jeść. Musisz w niego wmusić. Poniżej przydatny link, może Ci pomoże:
http://www.ogonek.waw.pl/weterynaria-w- ... usowe.html
Co prawda na zdjeciach jest królik, ale nie sugeruj się tym zbytnio. Tam w opisach jest również o świnkach, więc przeczytaj dokładnie.

Ps. Pamiętaj że musi mieć ciepło, daj mu do klatki jakiś kocyk czy coś, żeby mógł się w to zakopać, i spokojnie odpocząć.
I z rana do weterynarza!


MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: MsBodzio » 23 kwietnia 2017, 22:25

Dałam mu kocyk i namiot żeby miał się gdzie schować, spróbuję mu dać jedzenie. Niestety ja nie mogę iść z nim do lekarza ale mój tata z nim pójdzie
Ps.Z Bodziem w klatce jest Leo (druga swinka) czy powinnam ja wyjąć czy zostawić teraz oni leżą przytuleni do siebie


MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: MsBodzio » 24 kwietnia 2017, 6:51

Niestety jak dzisiaj poszłam dać porannego buziaczka Bodziowi to leżał na plecach i nie żył:-( Dziękuję za wszystkie rady


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Pomocy!!

Postautor: Caviova » 24 kwietnia 2017, 16:29

Bardzo współczuje... eh, mam nadzieje, że już mu jest dobrze, tam, za Tęczowym Mostem [*]
:(


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Dołącz do nas