Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Szukam dobrej hodowli

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Szukam dobrej hodowli

Postautor: MsBodzio » 24 kwietnia 2017, 15:34

Witam
Dzisiaj jedna z moich świnek zdechła i nwm co zrobić mam dwa pytania:
-czy mogę połączyć szczura i swinke znaczy już to zrobiłam. Zawsze razem się bawili i na wybiegu się dogadali teraz zauważyłam że leżą razem i się do siebie przytulaja.Czy mogę ich razem zostawić
-Chce kupić swinke rasową polecacie jakieś hodowle
Jakby ktoś miał do oddania swinke chętnie ją przygarne. mieszkam we Włocławku


Awatar użytkownika

Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej hodowli

Postautor: Caviova » 24 kwietnia 2017, 16:22

Bardzo współczuje straty świniaczka... jednak się nie udało jej uratować? :(

Co do połączenia świnka + szczur: niestety, ale te dwa zwierzątka nie mogą mieszkać razem. Inne zachowania, inna mowa ciała, poza tym świnka jest większa, więc może zrobić krzywdę ( nawet niechcący) szczurkowi; zupełnie inne jedzenie.
A poza tym wystrój klatki ( z tego co kojarzę szczury biegają w kołowrotku - mam racje? Bo nie chce czegoś głupiego palnąć, ponieważ nigdy nie miałam szczura. :P A świnka POD ŻADNYM POZOREM nie może biegać w kołowrotku!).
I ogólnie - dwa różne światy. Więc nie, niestety, tak nie może zostać.

Co do świnki i hodowli: niech ktoś inny się wypowie. ;)


MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej hodowli

Postautor: MsBodzio » 24 kwietnia 2017, 17:35

Niestety wczoraj wszystkie przychodnie weterynaryjne były zamknięte, a miałam się z nim wybrać dziś rano. Wczoraj już był siny i umierał mi na rękach to była tylko kwestia czasu.Co do szczura on nie biega w kołowrotku jest rozmiarem podobny do Leo (świnki) Leo na swój wiek jest mały ale jest pod stałym okiem weterynarza i wszystko jest z nim ok.Charakterem też są podobne,jak są na wybiegu zawsze się przytulajai razem bawią zabawka (mega słodkie).Skoro mówisz że nie mg to będzie musiało im stoczyć zabawa na wybiegu, a Leoś poczeka na nowego kolege


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej hodowli

Postautor: chocolate Monster » 24 kwietnia 2017, 18:51

Szczury też są stadne


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej hodowli

Postautor: Caviova » 24 kwietnia 2017, 18:54

No niestety, mimo, że moga się "dogadywać" pod względem charakteru, wielkości, czy czegokolwiek innego, nie moga żyć razem. Dlatego szukaj kolegi dla Leosia, bo prosiaczek musi mieć towarzysza tego samego gatunku. ;)

I tak jak dobrze też chocolate wspomniała - pomyśl o towarzyszu również dla szczurka. :D


MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej hodowli

Postautor: MsBodzio » 24 kwietnia 2017, 19:58

Niestety szczurkowi będzie musiało starczyc towarzystwo świnki i królików (cały dzień siedzą na wybiegu oczywiście są pilnowane tylko na noc każdy idzie spać do swojej klateczki) moja mam uważa że nie powinno się zastępować zwierzęcia zwierzęciem, niedawno musiała (moja mama) uśpić swojego szczura bo miał nowotwór który tak szybko rósł że był prawie jej wielkości przyznaje trochę czekaliśmy z decyzją ale gdy naprawdę jej ten guz przeszkadzał uśpiliśmy ją.Dlatego chciałam spróbować aby Leoś zaprzyjaźnił się z Zuzia (szczurkiem) Napewno namówiće mamę na swinke albo pomoże mi tata bo jak to moja mama mówi,, Prezentów się nie wyrzuca'' szczura też kupiłam mamie ja z siostrą bo bardzo tęsknia za fifi( szczurkiem z nowotworem) Mam jeszcze jedno pytanko co mogę kupić Leosiowi aby miał zajęcie do póki nie znajdę mu przyjaciela, oczywiście to tylko na kilka dni ponieważ boję się że nie będzie jadł po utracie Bodzia byli bardzo blisko byli jak ojciec i syn Leoś zawsze za nim biegał jak byli na wybiegu i wszystko robili razem. Troszkę się rozpisałam ☺
Ps. chciałam jeszcze dodać że dałam du do klatki maskotke która miał Bodzio jak zdechł jego przyjaciel( wtedy jeszcze Leosia nie było bo Bodzio mieszkał z królikiem pamiętam ten widok jak królik leżał martwy na boku a Bodzio pomiędzy jego nóżkami spał) zawsze z nią tak słodko spał,ta zabawka była cały czas w ich klatce i zawsze się do niej przytulali i zasypiali oczywiście wyprałam ją, kupiłam mu dzisiaj też zabawki dla świnek i nwm czy coś powinnam mu coś dać


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej hodowli

Postautor: chocolate Monster » 24 kwietnia 2017, 20:32

Świnki też są z królikami?:oo Jest bardzo dużw prawdopodobieñstwo zarażenia się E.C która jest dla świnek nawet śmiertelna.Z resztą dla szczurów chyba też


MsBodzio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 kwietnia 2017, 17:08
Lokalizacja: Włocławek
Świnki morskie: (*) Bodzio (*) ♥ Leo ♥ ♥ Zuzia ♥
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej hodowli

Postautor: MsBodzio » 24 kwietnia 2017, 21:22

Nie maja ze sobą kontaktu jedynie wzrokowy,czasem gdy obcinam im paznokcie albo je czesze to siedzą razem ale to na jakieś 10 min nie dłużej, troszkę źle napisałam.Poza tym króliki są pod stałą opieką weterynarza,każdy ma inny wybieg, ale są w jednym pokoju


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Szukam dobrej hodowli

Postautor: chocolate Monster » 24 kwietnia 2017, 22:38

W trakcie obcinania pazurków i czesania uważaj,żeby świnka i szczur nie mieli kontaktu z moczem królika


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas