Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Witam

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
luk
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2017, 16:58
Kontaktowanie:

Witam

Postautor: luk » 16 maja 2017, 21:55

Hej mam na imię Łuaksz jestem z Kielc przymierzam się do nabycia świnki/świnek póki co od jakiegoś czasu dużo czytam co i jak :)


Awatar użytkownika

chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: chocolate Monster » 16 maja 2017, 22:23

Świnki są stadnr,więc lepiej by były 2 ;)


Awatar użytkownika
Kluzka
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 7 marca 2017, 9:14
Lokalizacja: Wałbrzych
Świnki morskie: Ewa, Eleonora, Dagmara, Bernadetta, Antonina, Ambrozja, Hiacynta, Wiolka, Melania, Mikołaj, Alfredo, Leonadro, Róża, Hieronim, Barbara[*]
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Kluzka » 17 maja 2017, 0:57

Dobrze trafiłeś, bo to forum to skarbnica wiedzy :) tak jak już zostało napisane przez chocolate Monster, dobrze byłoby brać pod uwagę dwie świnki - są zwierzakami stadnymi, które źle czują się same. I nawet gdybyś spędzał ze świnką cały dzień, nie zastąpisz jej świnkowego przyjaciela. Samotne prosiaki są często ospałe, apatyczne, po prostu smutne ;)
Raczej odradza się kupowanie świnek w sklepach zoologicznych. Zwierzaki stamtąd trzymane są często w złych warunkach, kupując samicę może się okazać, że jest w ciąży, bo trzymana była w klatce z samcem. Często takie ciąże zdarzają się u zbyt młodych samiczek, które same są jeszcze "dziećmi". Sprzedawcy nie mają pojęcia o płci czy nawykach żywieniowych i polecają karmy nieodpowiednie dla świnek.
Świnki można adoptować - SPŚM ma pod opieką dużo prosiaków, które czekają na dom. Adoptując - masz pewność, że zwierzę jest zdrowe. Opiekun tymczasowy udziela wszystkich niezbędnych informacji o adoptowanej śwince i odpowiada na wszystkie pytania dotyczące opieki nad nią.
Świnkę można też kupić z zarejestrowanej hodowli, jeśli zależy Ci na konkretnej rasie lub czujesz potrzebę posiadania zwierzaka z rodowodem.
Na tym forum znajdziesz chyba wszystkie informacje, jak zajmować się prosiakami :) wystarczy poszukać w odpowiednich działach.
Pomocna będzie również strona SPŚM:
http://swinkimorskie.eu/SPSM/ , gdzie cała wiedza na temat tych zwierzaków jest zebrana "do kupy" :D
Tam też można obejrzeć świnki, które są w tej chwili do adopcji.
Mam nadzieję, że zdecydujesz się na nowych członków rodziny, odnajdziesz się w roli opiekuna kawii i będziesz chciał poszerzać swoją wiedzę na temat opieki nad nimi :)

If I didn't have Guinea Pigs, my clothes would not have fur, my house would be clean, my wallet would be full, but my heart would be empty ! :love:

Awatar użytkownika
KasiaKK
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 26 sierpnia 2016, 10:35
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: KasiaKK » 17 maja 2017, 12:58

Witaj,
Trafiłeś na fajne forum jest tu dużo osób z ogromną wiedzą także na pewno w razie wątpliwości podpowiedzą.
Pozdrawiam :)

Najlepszy dedykowany świnkom morskim sklep internetowy.
Szybka wysyłka.
Rewelacyjne Ceny.
Rzetelny opis produktów.
Kompleksowe doradztwo.
Zapraszamy na zakupy: http://www.sklep.swinkamorska.com.pl
Obrazek

luk
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2017, 16:58
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: luk » 17 maja 2017, 20:13

Dziękuję za przyjęcie :) I cenne wskazówki :) Miejsca mam pod dostatkiem także i z dwójką nie było by problemu. Oczywiście nie podejmuje decyzji pochopnie najpierw staram się jak najwięcej dowiedzieć, czytam oglądam na youtube itd. Widuje też świnki na olx niektórzy je sprzedają, niektórzy oddają za darmo nie wiem dlaczego może komuś się znudziły lub po prostu któryś z domowników ma uczulenie na nie. Aktualnie będę starał się zaaranżować miejsce w pokoju na klatkę. Jestem ciekawy czy świnki mogą przebywać w pokoju w którym się śpi czy nie hałasują w nocy? Tego jeszcze nie doczytałem. Jakoś polubiłem te gryzonie :)


Caviova
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 21 stycznia 2017, 16:36
Świnki morskie: Felka, Pętelka i Tosia. :)

Cola [*]
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: Caviova » 17 maja 2017, 20:42

Nie, nie hałasują w nocy. :D Mam trzy i dobrze się wysypiam. Chociaż wróć - mogą obudzić szaleństwem w nocy lub - jeżeli ktoś lubi dłużej pospać w weekend - to raczej nie dadzą pospać do 10 :P Moje gryzą kraty, ale to dlatego, że dopominają się śniadanka :lol: Ale z tymi gonitwami nocnymi to też tak bez przesady: czasami się zdarzają, ale też nie tak NON STOP przez całą noc, bo raczej świniaki przesypiają noc, albo skupiają się na jedzeniu. :D A poza tym - po jakimś czasie nawet i do tego się przyzwyczaisz. ;)

Także zachęcam GORĄCO do przygarnięcia pod swój dach prosiaczków (odradzam zoologi - chyba wiesz dlaczego :/).
I również dołączam się do tego, że powinny być co najmniej dwie (TEJ SAMEJ PŁCI OCZYWIŚCIE!). :D


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Witam

Postautor: chocolate Monster » 17 maja 2017, 21:29

Moi nocą lekko hałasują,ale jestem już przyzwyczajona.
Ja osobiscie polecam adopcje ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas