Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

witam serdecznie z moimi pupilami

Przywitaj się z innymi użytkownikami. Napisz coś o sobie i swoich zwierzakach.
Joasia14
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 20:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Świnki morskie: Kuba, Luna
Kontaktowanie:

witam serdecznie z moimi pupilami

Postautor: Joasia14 » 4 września 2017, 16:54

witajcie chciałabym napisać coś o moich świnkach ;) Kubuś to 3,5 letnia świnka, którą dostałam na dzień dziecka od mamy i od razu powiedziałam, że nigdy go nie oddam. Jest dla mnie wszystkim i nie dawno dostałam drugą świnkę 2 letnią, dałam jej imię Luna, tyle że jest z nią mały problem.
Jest ona bardzo ruchliwa nie umie usiedzieć w miejscu wszędzie jej pełno, wcześniej wszystkich gryzła nawet mojego Kubusia choć nic jej nie robił siedział w kącie a ona podchodziła i zaczynała go gryźć.
W końcu postanowiłam ich rozdzielić na jakiś miesiąc i po tym gdy ich wypuściłam na koc już jego nie gryzła.
Choć teraz jest problem że ona wszystko je nawet sznurki lub papierki po cukierkach i ciągle gryzie klatkę.
Chciałabym poprosić o pomoc.


Awatar użytkownika

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: witam serdecznie z moimi pupilami

Postautor: ahimsa » 4 września 2017, 17:06

Joasiu może coś za ścieranie ząbków, może by pomogły jakieś gałązki, można takie kupić w sklepie zoologicznym...
Ale moja świnka też kiedyś podgryzała woreczek z siankiem, ale zabrałam jej, świnki to podobno bardzo delikatne stworzonka, może by uniknąć cierpienia świnki i swojego stresu trzeba jednak pousuwać z pola widzenia wszystkie sznurki i papierki, a zastąpić jakimiś naturalnymi małymi przysmaczkami... Wczoraj właśnie też z godzinę zastanawiałam się czy świnka nie porwała gumki recepturki i co robić... Chyba kierunek widziałabym taki, żeby te niekoniecznie wskazane "gryzaki" próbować na ile się da zastąpić naturalnymi... Jednak jeśli to coś w sposobie bycia, to może jakoś trzeba bardziej pogłówkować... Super, że nie gryzie już Kubusia, może czuje się już trochę zadomowiona i bezpieczna to i mniej gryzie...



Wróć do „Powitania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas