Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka z hodowli, czy sklepu zoologicznego ,czy z adopcji?

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.

Skąd masz świnkę?

Ze sklepu zoologicznego
75
54%
Z hodowli
39
28%
Z adopcji
25
18%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
Tajaa
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 13 lipca 2011, 0:51
Świnki morskie: Lusiek i Niko :)
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Tajaa » 17 lipca 2011, 22:49

Ja kupowałam świnkę w sklepie zoologicznym i naprawdę od samego początku była bardzo przyjazna i zdrowa :) wgl kupuję tam często karmę i szczerze mówiąc nie widziałam tam więcej niż 2 świnek, czasami wcale nie widzę, więc zastanawiam się jak to tam u nich jest z tą sprzedażą...

btw też planuje dokupić mojemu 6-miesięcznemu Luśkowi towarzysza :)


Awatar użytkownika

Pohjola
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Pohjola » 17 lipca 2011, 23:12

Meam pisze:Pohjola, moim zdaniem lepiej kupić świnkę w zoologicznym ;) Dla pseudo-hodowli nie jest ważne czy te świnki w zoologu ktoś kupi czy nie. Oni i tak będą je rozmnażać bo mają z tego zysk. Więc i tak nic na to nie poradzisz. Jeżeli dobrze Cię zrozumiałam, to chodzi Ci o to, by pseudo hodowcy przestali rozmnażać świnki? Prawda? 8-)


Tak o to mi chodzi :roll: Chyba każdemu o to chodzi ... Byłabym za sprzedawaniem w zoologach świnek, które z powodu wad drugorzędnych są wykluczane z wystaw lub hodowli, ale maja rodowód i są zdrowe. Wyższa cena świnek też by nie była zła, bo 30zł to zdecydowanie za mało. Ludzie niestety myślą, że jak świnka tania to i tania w utrzymaniu, a potem zwierzak cierpi, bo właściciel oszczędza. Jakby ludzie nie kupowali w zoologach W OGÓLE to nie mnożyliby na potęgę.
Społeczeństwo nie jest wyedukowane, nie kastrują zwierząt, mnożą w domowych zaciszach i nie widzą w tym nic złego. A potem schroniska i Caviarnia ma pełne ręce roboty :roll:
Swoją droga to chyba i tak off top...


Awatar użytkownika
Meam
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 16:06
Świnki morskie: Rita- mały terrorysta
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Meam » 18 lipca 2011, 10:04

Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim mieście najtańsza świnka kosztuje 40 zł, widziałam nawet za 60 zł, bodajże w Carrefour'ze. Tam w zoologicznym sprowadzają świnki z hodwolii(nie pseudo-hodowli). Nie wiem nawet czy świnki z tamtej hodowli nie mają rodowodu.

Rita jest ze mną od 10.05.2010

Pohjola
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Pohjola » 18 lipca 2011, 10:10

No to super, oby wszystkie zoologi takie były. Niestety większość jest w opłakanym stanie .


Awatar użytkownika
Meam
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 16:06
Świnki morskie: Rita- mały terrorysta
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Meam » 18 lipca 2011, 15:02

Podam jeszcze przykład zoologicznego na mojej ulicy. Świnki cudne, w bardzo dobrym stanie, warunki też b.dobre, wszystko ok.
Zoologiczny który jest troszkę dalej, też był kiedyś ok. Teraz facet z połowy zoologa zrobił biuro podróży,więc zwierzęta są ściśnięte. Gdy tam byłam myślałam, że mnie szlak na miejscu trafi. Były świnki morskie w jednym akwarium, a obok wąż w drugim akwarium. Zwierzęta były przedzielone w sumie tylko szybą. Moim zdaniem świnki przeżywały wielki stres, widząc za szybą drapieżnika, ich wroga. :evil: Czy wy też uważacie, że jest to nie odpowiedzialne?

Rita jest ze mną od 10.05.2010

Awatar użytkownika
kamilka1803
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: 2 lutego 2010, 17:51
Świnki morskie: Leo.
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: kamilka1803 » 30 lipca 2011, 10:56

Moim zdaniem świnki trzeba przyzwyczajać do siebie na wybiegu. Moja koleżanka ma dwie świnki. Jedna ma ponad 2 latka, a niedawno dokupiła małą świnkę. I jak narazie jest wszystko w porządku.

Możecie mówić do mnie Kamila.

Sandi
Użytkownik
Posty: 1948
Rejestracja: 27 września 2010, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk.
Świnki morskie: nie posiadam świnki.
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Sandi » 30 lipca 2011, 20:15

U mnie w zoologicznym przywożono kiedyś takie chore koszatniczki, były w takiej koszmarnie ciasnej, małej klatce, jedna za 5 złotych, i miały miejscami łysą sierść, kichały, jakaś wydzielina im się z nosa lała i nikt ich nie kupował. Potem była jakaś stara karma, bo słyszałam, jak dwie starsze panie się kłóciły ze sprzedawczynią, że za tyle pieniędzy (nie wiem, ile) kupiły karmę dla kotów z jakimiś robalami czy coś takiego. A kilka dni później była wyprzedaż i sklep zamknięto.

Ola [*] - będziemy pamiętać.

Awatar użytkownika
Milka1402
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 9:36
Lokalizacja: Wadowice
Świnki morskie: Maja.
Kontaktowanie:

Adopcja świniaka

Postautor: Milka1402 » 11 sierpnia 2011, 16:33

Hej:)
Mam jedna swinke ktora ma 17 miesiecy. Chce jej dokupic towarzyszke. Ublagalam u mamy 2 swiniaka ale dopiero adoptujemy go w kwietniu. i wlasnie... chce adoptowac swinke ale czy musi byc ona w tym samym wieku co Maja???
Z gory dziekuje za odpowiedzi :D

Świnka Morska Maja
pozdrawia wszystkich

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Adopcja świniaka

Postautor: Talia » 11 sierpnia 2011, 16:38

Nie, najlepiej żeby to była jak najmłodsza świnka czyli ok 5-6tyg.


Awatar użytkownika
Milka1402
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 10 sierpnia 2011, 9:36
Lokalizacja: Wadowice
Świnki morskie: Maja.
Kontaktowanie:

Re: Adopcja świniaka

Postautor: Milka1402 » 11 sierpnia 2011, 19:58

Ok. dziekuje:)

Świnka Morska Maja
pozdrawia wszystkich

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas