Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: Felaja4 » 31 grudnia 2017, 16:40

Sprawa wygląda tak, ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad przygarnięciem koleżanki dla mojej świnki morskiej Muci. Chciałam by tym razem była to świnka rasowa, z rodowodem dlatego zaczęłam czytać i oglądać jak wyglądają poszczególne rasy. Wtedy zauważyłam ,że Mucia wygląda i pasuje do opisu rasy Sheltie(przynajmniej moim zdaniem). Jest to jeszcze bardziej prawdopodobne ponieważ w sklepie z którego ją kupiłam były też świnki w typie rasy Skinny, Baldwin,Rozetka i Peruwianka.Niestety "w typie" ponieważ były ze sklepu i nie miały rodowodu. No i chciałabym się dowiedzieć czy da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasy Sheltie? ;) Główny problem jest taki że Mucia jest u mnie już 5 lat i nie wiem czy jej rodzice jeszcze w ogóle żyją, ani czy hodowla ta była zarejestrowana. Acha, zdjęcia Muci wstawię albo dziś wieczorem albo jutro :) Wiem że bez zdjęć nie wiele da się ustalić, ale na razie piszcie odpowiedzi na te pytania do których niepotrzebne są zdjęcia ;)
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2017, 17:27 przez Felaja4, łącznie zmieniany 1 raz.


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika

pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: pyzka26 » 31 grudnia 2017, 17:16

ze sklepu są tylko kundelki. nie ma szans, żeby ustalić rodziców prośka, nawet jakby to było dzień po zakupie. w sklepie się nie dowiesz, bo po co mają się przyznawać, że biorą świnki z domowych hodowli, gdzie przeważnie świnka ma miot za miotem i często jest to chów wsobny


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: Darom » 31 grudnia 2017, 18:55

Czyli, że pani w domu rozmnaża świnki i potem młode, małe świnki zanosi do sklepu zoologicznego i tam je zostawia na sprzedaż, aż ktoś je kupi ? i potem sklep dzieli się pieniędzmi ze sprzedanych świnek z panią od świnek ?
Tak to zrozumiałem.


Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: Felaja4 » 31 grudnia 2017, 19:26

Darom pisze:Czyli, że pani w domu rozmnaża świnki i potem młode, małe świnki zanosi do sklepu zoologicznego i tam je zostawia na sprzedaż, aż ktoś je kupi ? i potem sklep dzieli się pieniędzmi ze sprzedanych świnek z panią od świnek ?
Tak to zrozumiałem.

To było do mnie?! Jeśli tak to informuję że mam 14 lat i nie rozmnażam żadnych świnek. Po prostu razem z mamą chciałyśmy kupić naszej samiczce toważyszkę żeby nie była samotna i przy okazji dowiedzieć się jakiej nasza świnka jest rasy.


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: Ptyś i ... » 31 grudnia 2017, 22:02

pyzka26 pisze:ze sklepu są tylko kundelki. nie ma szans, żeby ustalić rodziców prośka, nawet jakby to było dzień po zakupie. w sklepie się nie dowiesz, bo po co mają się przyznawać, że biorą świnki z domowych hodowli, gdzie przeważnie świnka ma miot za miotem i często jest to chów wsobny

Darom. Wyodrębnij tekst, w którym pisze, że pyzka26 ma domową hodowlę.

No i... ?

Zgadzam się z innymi. Najczęściej pochodzą z pseudohodowli, a tam pchają jedną rasę w drugą, mieszają i nijaka rasa.
Ciekawy jestem czy kupisz z zoologa i bedziesz pytać czy z papierami czy bez albo adoptujesz. ;)
Ostatnio zmieniony 1 stycznia 2018, 17:30 przez Engi, łącznie zmieniany 1 raz.

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

pyzka26
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2016, 16:06
Lokalizacja: Świecie
Świnki morskie: Figa a.k.a Figgson (teraz już Buła)
Lilo, Lilucha ew. Petarda
Xena
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: pyzka26 » 31 grudnia 2017, 22:11

Darom pisze:Czyli, że pani w domu rozmnaża świnki i potem młode, małe świnki zanosi do sklepu zoologicznego i tam je zostawia na sprzedaż, aż ktoś je kupi ? i potem sklep dzieli się pieniędzmi ze sprzedanych świnek z panią od świnek ?
Tak to zrozumiałem.

nie wiedziałam, że piszę aż tak niezrozumiale. nigdzie nie napisałam, że tak robię, jedynie podałam przykład jak to może wyglądać (i jak zapewne wygląda; wnioskuję po tekście pani ze sklepu "my mamy sprawdzonego dostawcę")


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: Engi » 1 stycznia 2018, 18:27

Nie może, a musi się zakończyć. Proszę o zachowanie kultury na forum. A sprzeczki zakończyć lub przenieść na PW.

Co do głównego pytania Feleja4, w sklepach zoologicznych rasowych świnek raczej nie uświadczysz, ponieważ dla sklepu byłby to nieopłacalny interes. Wiadomo, że ceny świnek w hodowlach są trochę wyższe. Oni biorą zwierzaki z pseudo, po zaniżonej cenie, często za młode ect.

Obrazek

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: Felaja4 » 1 stycznia 2018, 19:04

Engi dzięki za interwencję ;) Nie chodzi mi o rodowód tylko o dokumenty rasowe, czytałam że można takie otrzymać jeśli świnka spełnia wymogi wzorca danej rasy :)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: Engi » 1 stycznia 2018, 19:22

O czymś takim nie słyszałem, możesz podać źródło skąd takie informacje? Z chęcią się dowiem czegoś więcej na ten temat :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Felaja4
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 14 grudnia 2017, 15:14
Świnki morskie: Mucia
Kontaktowanie:

Re: Da się jakoś sprawdzić czy moja świnka jest rasowa?

Postautor: Felaja4 » 1 stycznia 2018, 19:37

Na stronie UK Cavy Breeding pisze że świnka może uzyskać dokumenty rasowe jeśli spełnia normy dla danego gatunku. Była o tym mowa w tym wątku: https://www.google.co.uk/url?sa=t&rct=j ... nazVjdZdKZ . :) Rozmawiają o tym na dole pierwszej strony tematu :)


Świnki Morskie czyli Mali Terroryści :blush: Okupują nasze serca ;)

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas