Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka z hodowli, czy sklepu zoologicznego ,czy z adopcji?

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.

Skąd masz świnkę?

Ze sklepu zoologicznego
75
54%
Z hodowli
39
28%
Z adopcji
25
18%
 
Liczba głosów: 139

Pohjola
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Pohjola » 17 lipca 2011, 16:09

Wiesz Meam, czasami jest tak, że trzeba poświęcić tysiące by ocalić miliony.
Gdyby 500 świnek zostało pożartych lub po prostu nie zostało kupionych dopiero wtedy sprzedawcy przestaliby widzieć sens w ich sprowadzaniu. Ratując je przed wężami po prostu nabija się im interes, bo ich nie interesuje to czy Ty je ratujesz czy kupujesz dziecku jako prezent- ważne, że kupiłaś.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
LidiaL
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 16 marca 2011, 14:00
Świnki morskie: Jaroski ,Jessy ,Tuptuś oraz Moris <3

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: LidiaL » 17 lipca 2011, 17:29

Hmmm.... jeśli idziesz przez zoolog i widzisz świnkę z jakimś pasożytem to nie patrzysz na to jeśli na pewno kochasz świnki i nie powiesz :"Pfff...okropność ciekawe kto to kupi ?tata chora ?" ,a ten kto kocha "Boże jakie biedotka może wezmę albo zadzwonie do jakiejś tam przykładowo Kasi i powiem jej o tej śwince " .Właśnie nie wspierasz ,a ratujesz świnkę z takiego miejsca .Lepiej ty kupisz niż hodowca węży prawda ?

Life is like a poetry-sometimes hard to understand it. heh

Pohjola
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Pohjola » 17 lipca 2011, 17:31

Tak, a Pani sprzedawczyni zaciera ręce, liczy kasiorkę i już zamawia następne. Pomyśl, że takie 'Kasie' tez się kończą ;)


Awatar użytkownika
LidiaL
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 16 marca 2011, 14:00
Świnki morskie: Jaroski ,Jessy ,Tuptuś oraz Moris <3

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: LidiaL » 17 lipca 2011, 18:28

No tak ale puki są warto walczyć .

Life is like a poetry-sometimes hard to understand it. heh

PannaM
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 18 grudnia 2010, 20:05
Świnki morskie: Draco
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: PannaM » 17 lipca 2011, 19:42

Tylko tą "walką" nakręca się sprzedaż zwierząt w sklepach zoologicznych.


Pohjola
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Pohjola » 17 lipca 2011, 19:52

Właśnie walką byłby 'bunt' i zastopowanie kupna. Jak mówię, być może tysiąc świnek trzeba poświęcić, by uratować miliony. Jak chcesz im udowodnić, że sprzedawanie żywych zwierząt w sklepach jest niedochodowe ? Kupując je ? To się wyklucza.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: vagina_denata » 17 lipca 2011, 20:29

Pohjola, wiara w to, że "bunt konsumencki" na tak małą skalę może cokolwiek zmienić jest bardzo, ale to bardzo naiwna. Złem nie jest sprzedaż zwierząt w sklepach, złem są warunki w jakich są trzymane i rozmnażane, ale foch kilkuset osób z forów świnkowych* ich nie zmieni, tym bardziej, że jedynymi osobami, które rozumieją przekaz są ci sfochowani. Niekupowanie w zoologach może najwyżej pogłaskać Twoje sumienie, ale nie sprawi, że nagle świnki przestaną być do nich sprowadzane.
Jak naprawdę chcesz coś zmienić to zrób projekt ustawy zaostrzającej wymagania w kwestii chowu zwierząt domowych i zbieraj podpisy, zadzwoń do Uwagi, pisz do PIWetu, rozbij namiocik na Krakowskim Przedmieściu.

*przy założeniu, że nikt, kto jest uświadomiony w kwestii pseudohodowli nie kupi świnki w zoologicznym, co też jest niemożliwe.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Pohjola
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 14 stycznia 2011, 13:52
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Pohjola » 17 lipca 2011, 20:38

To było stwierdzenie hipotetyczne i dotyczyło raczej buntu wszystkich nie tylko for internetowych.
To jest jedyna wersja przy której przestano by sprzedawać zwierzęta w sklepach. Sądziłam, że to logiczne i nie musze tak wszystkiego wprost objaśniać jak 5latkom. 8-)
Zdaję sobie sprawę z tego, że to niemożliwe, ale dzwonienie do Kasi jest równie naiwne. Chyba w ogóle nie chwyciłaś o co mi chodzi .. cóż, wada internetu.
Chyba masz mnie za jakąś rozhisteryzowaną idealistkę, która wierzy w jednorożce i kucyki pony.
A ostatnie zdanie zbędne.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: vagina_denata » 17 lipca 2011, 21:57

Ano mam, bo tak teraz brzmisz.
Pohjola pisze:To jest jedyna wersja przy której przestano by sprzedawać zwierzęta w sklepach. Sądziłam, że to logiczne i nie musze tak wszystkiego wprost objaśniać jak 5latkom. 8-)

To jest właśnie perfekcyjnie nielogiczne, chociażby dlatego, że samo sprzedawanie zwierząt w sklepach nie jest niczym złym, niech tyle te zwierzęta mają dobre warunki bytu.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Meam
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 16:06
Świnki morskie: Rita- mały terrorysta
Kontaktowanie:

Re: Dorosła i mała świnka

Postautor: Meam » 17 lipca 2011, 22:49

Pohjola, moim zdaniem lepiej kupić świnkę w zoologicznym ;) Dla pseudo-hodowli nie jest ważne czy te świnki w zoologu ktoś kupi czy nie. Oni i tak będą je rozmnażać bo mają z tego zysk. Więc i tak nic na to nie poradzisz. Jeżeli dobrze Cię zrozumiałam, to chodzi Ci o to, by pseudo hodowcy przestali rozmnażać świnki? Prawda? 8-)

Rita jest ze mną od 10.05.2010

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas