Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

dyskusja o swinkach rasowych i nie rasowych

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Świnki długowłose

Postautor: motylek1007 » 4 kwietnia 2007, 21:49

WItajcie

Jestem tutaj nowa. Mialam juz w domu świnki morskie (głądkowłose) a pożniej królika. Wszyskie je kochałam ale widzialam roznice miedzy tymi zwierzatkami....
Teraz niestety moj krolik odszedł z tego świata ze wzgledu na swoj sedziwy wiek a ja postanowilam zakupić kolejną świnke, tym razem angorke.

Mam wiec pytanie do wlascicieli tych długowlosych swiniaczkow:

- jak dbacie o nie??? rozumiem ze szczotkowanie ale czy tylko???? gdzie można nabyc takie szczotki i ile one kosztuja?

- czy latem duzo sierci one gubią????

- jesli są tutaj osoby z Poznania lub okolic to moze polecą mi sklep zoologiczny gdzie mozna kupić taka rase???


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 4 kwietnia 2007, 22:01

Wg mnie(zdania są różne), długowłose świnki trzeba czesać codziennie.
Nie trzeba ich kąpać, ale ja to mimo wszystko robię(szampon Beaphar dla yorków z olejkiem norkowym).
Grzebień kosztuje około 20zł, szczotka też. Najlepiej jeśli kupisz 2 rodzaje grzebieni( żeby to takie metalowe było w jednym grzebieniu blisko siebie, a w jednym daleko), chyba że kupujesz dwustronny.
One generalnie nie linieją, ale przy czesaniu zostaje trochę włosów na szczotce/grzebieniu.


Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Postautor: motylek1007 » 4 kwietnia 2007, 22:22

dzieki za odpowiedz.Słyszalam rozne opinie...ze mocno linieja przez cały rok i trzeba sierć podnicac bo siusiaja na nią....
Nadal sie waham...pracuje i studiuje, czeka mnie mgr do napisania ale chce miec swinke boje sie tylko ze nie podołam z długowlosą i zrobie jej wiecej szkody niż pozytku (głądkowlose juz mialam)


Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 4 kwietnia 2007, 22:34

Nie martw się. Jeżeli masz mało czasu, to moze kup lepiej od razu dwie świnki-lepiej będą się czuły w towarzystwie, kiedy Ty nie będziesz mieć czasu-przemyśl to.


Awatar użytkownika
motylek1007
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 4 kwietnia 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Postautor: motylek1007 » 4 kwietnia 2007, 22:48

nie chodzi o to że nie bede miala czasu, badz nie bedzie mnie w domu. Tylko tak troszke boje sie ze moja swinka nie bedzie wygladala na zadbana i bede musiala non stop cos jej wycinac, podcinac...
Mialam 2 swinki rozetkowe i 1 głądkowłosą i nie mialam z nimi problemow a uwazam ze jesli miec juz długowłosą to tylko zadbaną (zreszta jak każda inna)

Bibi - spokony i zrównoważony kawaler
Czandor - rozbrykany prowodyl ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 4 kwietnia 2007, 22:50

Jeśli znajdziesz codziennie czas na chwilkę czesania, to raczej nie powinno być problemu z zachowaniem ładnego wyglądu :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Maja
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, 20:57
Kontaktowanie:

Postautor: Maja » 4 kwietnia 2007, 23:23

nie wiem ale chyba to nawet nie zajmnie ci nawet pieciu minut czesanie swinki :)

PozdroFionka :D Maja

moherek
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 13:12
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Postautor: moherek » 5 kwietnia 2007, 8:14

Długowłosym świnkom wypadają włosy tak jak ludziom - po prostu łamią się. Ja mam świnka angorka i niestety prawdą jest że osikuje on sobie włosy z tyłu, bo zanim zrobi siusiu to cofa się tyłeczkiem dopuki nie trafi do kącika. przycinam mu welon z tyłu i trwa to dosłownie pół minuty i robię to raz na miesiąc. A czeszę go raz na tydzień, lub jak coś mu się wplącze w sierść. Przy takim typie włosa i rozetach które go podnoszą wystarczy podczas głaskania przeczesać sierść palcami.

Obrazek

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 5 kwietnia 2007, 12:09

Może lepiej będzie kupić rozetkę?

Obrazek

Maja
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, 20:57
Kontaktowanie:

Postautor: Maja » 5 kwietnia 2007, 12:34

albo 2 gładko włose mniej czasu zajmuja ;)

PozdroFionka :D Maja

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas