Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

US Teddy

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
VelGizmowa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 21:23
Kontaktowanie:

US Teddy

Postautor: VelGizmowa » 21 lutego 2012, 15:43

Witam :) Szukałam jakiś wiadomości na temat pielęgnacji US Teddy. Wiem, że ktoś ma świnkę tej rasy i jestem ciekawa, czy potrzebuje jakiejś specjalnej pielęgnacji. Jak często ją szczotkować i co z kąpielami? Z góry dzięki za odpowiedzi, będą bardzo pomocne, ponieważ niedługo spodziewam się kolejnego świntuszka właśnie tej rasy :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: US Teddy

Postautor: Engi » 21 lutego 2012, 19:07

przy us teddy nie trzeba wiele robić, czesać raczej nie trzeba bo nie ma się tam co kołtunić, kapać to też raczej bez potrzeby nie trzeba. Jedzą tak jak normalne prośki. Jeśli chcesz wystawiać świnkę to czytałem, że kąpiel tedików musi się odbyć około tygodnia przed wystawą żeby włos mógł w tym czasie nabrać swojej naturalnej sprężystości.

Obrazek

VelGizmowa
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 21:23
Kontaktowanie:

Re: US Teddy

Postautor: VelGizmowa » 21 lutego 2012, 21:27

Szerze powiedziawszy, nad wystawami się nie zastanawiam, nie mam czasu. Po prostu czytałam, że sierść mają sztywną, szorstką, więc byłam ciekawa, czy trzeba o nią jakoś szczególnie dbać :)


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: US Teddy

Postautor: nugatka » 23 lutego 2012, 21:13

Us Teddy (ja mam świnkę tej rasy) to świnka krótkowłosa, nie wymaga innych zabiegów niż obcinanie pazurków, czyszczenie uszu, kąpiele w razie potrzeby.


goś

Re: US Teddy

Postautor: goś » 5 maja 2012, 12:39

Ja mam pytanie odnośnie tej rasy. Bardzo chcę mieć właśnie świnkę rasy US Teddy, tylko totalnie nie wiem gdzie mam ją dostać, w sklepach zoologicznych raczej nie posiadają tej rasy :(


Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: US Teddy

Postautor: nugatka » 5 maja 2012, 20:30

W zoologu nie kupisz rasowej świnki. US Teddy tylko w hodowli, np. "Baniemisie" hoduje świnki tej rasy.


Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: US Teddy

Postautor: Talia » 6 maja 2012, 10:36

Jeśli chodzi o świnki tej rasy to mogę polecić hodowle Vanity Fair, Obuchowo - to są hodowle, które znam osobiście i szczerze mogę polecić.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas