Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnki z Hodowli

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Świnki z Hodowli

Postautor: czarna4472 » 5 listopada 2012, 16:54

Po pierwsze mam pytanie czy osoby zarejestrowane w klubie? Stowarzyszeniu? miłośników świnek morskich mogą sprzedawać świnki i na jakich zasadach??
Po drugie czy biorąc świnke z hodowli zarejestrowanej w CCP mam pewność że świnka którą kupuje nie jest obciążona genetycznie rzadnymi chorobami?

Mam nadzieje że temat zamieściłam w odpowiednim dziale i że się nie powtarza.


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: Konto usunięte » 5 listopada 2012, 17:05

Możesz Hodowcę wypytac jakie choroby się bywały w danej lini itp Jeśli chodzi o te rejestracje to jak masz zarejestrowana hodowlę w związku to jesteś jako hodowca jak mnożysz świnki bez rodowodu sprzedajesz świnki inaczej jesteś jako pseudohodowca :)


czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: czarna4472 » 5 listopada 2012, 18:22

No ok ale czym się miłośnicy świnek morskich różnią od hodowców zarejestrowanych w CCP jeżeli i Ci i Ci sprzedają świnki z rodowodem???


Konto usunięte

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: Konto usunięte » 5 listopada 2012, 18:49

Bo CCP to polski klub rasowej świnki morskiej a MSMSM to Międzynarodowe Stowarzyszenie Miłośników Swinki Morskiej :) To są 2 oddzielne kluby i 2 różne rodowody :)


czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: czarna4472 » 5 listopada 2012, 19:06

No ok ale właśnie czym się różnią te dwa kluby i te rodowody???


Konto usunięte

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: Konto usunięte » 5 listopada 2012, 19:08

Maja swoje wystawy na których moga byc wystawiane świnki i z ccp i z msmsm swój regulamin itp :) ale czy kupisz z takim czy takim rodowodem to masz w pełni rasową świnkę :)


czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: czarna4472 » 5 listopada 2012, 19:20

Aha,ok dziekuję może się przyda ta wiedza za jakiś czas


Awatar użytkownika
MerleFinka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 17:57
Kontaktowanie:

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: MerleFinka » 6 listopada 2012, 16:31

Oba kluby sa legalne i maja w swoich szeregach hodowcow zarejestrowanych i muszacych przestrzegac regulamin.
Regulamin obowiazuje kazdego bez wyjatku. Zakladam , ze wiekszosc to milosnicy , ktorzy kochali swinki na dlugo przed rozpoczeciem oficjalnej hodowli.
Sama interesuje sie tematem rodowodowych swinek odkad powstala ich pierwsza hodowla w Polsce , sledzilam z uwaga caly rozwoj obydwu klubow i wiem o wiele wiecej niz wiedziec powinnam. Nie mam zamiaru jednak sypac nazwiskami i wywolywac burzy .
Odpowiem jednak z punktu widzenia osoby kupujacej swinke z hodowli.
Tak wiec , najpierw zainteresuj sie wybrana rasa ,pozniej wybierz hodowle a na koncu nie boj sie pytac o danego hodowce na forum .
Niestety hodowcy maja rowniez wsrod siebie pseudohodowcow i znam przypadki upychania swinek zapchlonych , zagrzybionych , z chowu wsobnego oraz przypadki przesadnego eksploatowania samicy ( ze tak powiem ) , bo kazdy miot to pieniadz. Masowka jest czesto spotykana na roznego rodzaju serwisach ogloszeniowych.
Tacy hodowcy psuja dobre imie pozostalym i funkcjonuja tak dlugo poki ktos ich nie zdemaskuje i nie postawi przed sad kolezenski.
Sa tez tacy , ktorzy juz wypadli z tego kregu i dzis rozmnazaja swinki nierasowe z rasowymi widzac w tym cud narodzin i ucieche , ze wygladaja rasowo a regulamin zabranial hodowli swinek bez pochodzenia , nie baczac na genetyke.
Miedzy innymi przez takich nieuczciwych ludzi w sklepie poniewiera sie dzis wiele pieknych rasopodobnych swinek , ktore w swojej historii maja zapewne czystorasowych przodkow.
Jednak to wszystko na marginesie .
Kupujacego powinny interesowac : warunki zycia swinki, sama hodowla , hodowca , choroby przebyte , wiek , i to czy swinka posiada tzw. bledy ( istotne tylko dla wystawcow , niewidoczne dla milosnika )

Moje hobby. Moja pasja . Od zawsze , na zawsze .

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: vagina_denata » 6 listopada 2012, 22:04

MerleFinka pisze:Miedzy innymi przez takich nieuczciwych ludzi w sklepie poniewiera sie dzis wiele pieknych rasopodobnych swinek , ktore w swojej historii maja zapewne czystorasowych przodkow.
Jednak to wszystko na marginesie .


Sorry, że zaczynam offtop, zaraz sama siebie za to skarcę, ALE: widziałam ostatnio w Kakadu dwie świnki, jedna wyglądała jak teddy, druga jak lunkarya albo merino... Jestem przekonana, że sprzedał je tam jakiś "chodofca". :confused:

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Re: Świnki z Hodowli

Postautor: czarna4472 » 6 listopada 2012, 22:32

Jeżeli będę wybierała świnkę to ewentualnie dwie hodowle biorę pod uwagę dior caviary i hanaville,hanavill jest hodowlą sprawdzoną przez moich znajomych i mojego chłopaka,natomiast o diorze jeszcze nie posiadam zbytnio informacji. Nie wiem czy dobrze myślę,ale czy rodowód = brak ukrytych wad genetycznych? Tzn wiem ze raczej nigdy nie ma 100% pewnościno,ale zawsze jest mniejsze?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas