Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Częstość występowania choròb śmiertelnych zoologik/hodowla

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.

Częstość występowania chorób śmiertelnych- zoologik/hodowla

Czas głosowania minął 22 listopada 2012, 21:01

- Twoja świnka była brana z zoologika i odeszła np przez raka lub inną chorobę
2
25%
- Twoja świnka była brana z zoologika i odeszła z przyczyn naturalnych("ze starości")
3
38%
- Twoja świnka była brana z hodowli i odeszła np przez raka lub inną chorobę
3
38%
- Twoja świnka była brana z hodowli i odeszła z przyczyn naturalnych ("ze starości")
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 8

czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Częstość występowania choròb śmiertelnych zoologik/hodowla

Postautor: czarna4472 » 7 listopada 2012, 21:01

Tak jak w ankiecie chciałabym wiedzieć jak sytuacja przedstawia się w liczbach i jak duża jest różnica/zależność brania świnki morskiej z zoologików,a hodowli.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Częstość występowania choròb śmiertelnych zoologik/hodow

Postautor: vagina_denata » 8 listopada 2012, 0:20

Zagłosowałam, ale pozwolę sobie rozwinąć odpowiedź. Z różnych sklepów zoologicznych miałam trzy świnki: jedna była w ciąży, druga została sprzedana chyba zaraz po urodzeniu, bo była rozmiaru palca i ciągle trzęsła się z zimna, zmarła młodo i nagle, najprawdopodobniej na serce. Lucek, ostatni zwierzak, którego kupiłam w sklepie, miał złamaną łapkę, zaniedbaną i źle zrośniętą. I ma z tego powodu problemy z skakaniem, stawaniem na tylnych łapkach, szybkim bieganiem.
Także ten. Komentarza chyba nie trzeba. Powiem tylko, że byłam strasznie naiwnym łosiem wierząc, że ludzie handlujący zwierzętami czują się na nie chociaż odrobinę odpowiedzialni.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

czarna4472
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 1 czerwca 2012, 17:01
Świnki morskie: Pusio [*] tęsknie za Tobą skarbie.....
Kontaktowanie:

Re: Częstość występowania choròb śmiertelnych zoologik/hodow

Postautor: czarna4472 » 8 listopada 2012, 14:00

Rozumiem natomiast wychodzę z takiego założenia odnośnie sklepów zoologicznych,że racja świnki morskie nie są tam howane z uczuciem i jest to nastawione na zysk i to rozumiem,jednak co taka świnka poradzi na to że tam trafiła? One też zasługują na ciepły kochający dom,ale to trochę inna kwestia niż ta z ankiety.
Bardzo proszę o głosy.


Konto usunięte

Re: Częstość występowania choròb śmiertelnych zoologik/hodow

Postautor: Konto usunięte » 8 listopada 2012, 17:20

Moje świnki zakupione z zoologa dożyły godnego wieku obie 10 lat ponad i odeszły ze starości :)


Awatar użytkownika
Kohtalo
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 18 czerwca 2012, 22:48
Świnki morskie: Luna i Orion
Kontaktowanie:

Re: Częstość występowania choròb śmiertelnych zoologik/hodow

Postautor: Kohtalo » 8 listopada 2012, 23:28

Maniek - to była moja druga świnka i pierwsza zarazem, która pochodziła z zoologa, w którym razem są trzymane samce i samice różnych gatunków <siostra kupiła zaciążonego chomika>, a świnki często są zbyt wcześniej zabrane od matki.
Świnka była u mnie miesiąc bez 2 dni, dostałam ją chorą. Na początku katar, potem kichanie, strasznie zaropiałe oczy, wypadająca sierść <miał łyse placki na grzbiecie>, potem biegunka. Byliśmy u weta, ale on nic nie pomógł, dał zastrzyk, a dzień potem Maniek umarł. :( Trzymałam go razem z Darvinem, taką przygarniętą świnką, więc i jego zaraził; jednak ten się wygrzebał.
Luna i Orion też są niestety z zoologicznego, gdybym wcześniej zaczęła szukać różnych for, to wiedziałabym o adopcji i nie kupiła świnek z sklepie, głupia. Orion miał grzybicę na uchu, zaraził Lunę, ale po 2 tygodniach wszystko było już dobrze. <zmieniliśmy weterynarza> Miałam szczęście, że nie był to świerzb, różnie można trafić.
Lepiej adoptować świnki i wiedzieć od razu, jakie choroby przebyły, jak mniej więcej się zachowują i móc przede wszystkim dać im nowy dom.:)



Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas