Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Awatar użytkownika
Piorunowa
Użytkownik
Posty: 1237
Rejestracja: 19 lutego 2013, 14:24
Świnki morskie: rozetka Piorun
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: Piorunowa » 10 marca 2013, 15:41

Własnie. Może dostała do jedzenia cos, czego dostac nie powinna?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Maciej.J
Hodowca
Posty: 158
Rejestracja: 27 lutego 2013, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Podkarpacie
Świnki morskie: Jura------Hakuna------Julia------Rey------Cinderella
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: Maciej.J » 10 marca 2013, 15:45

Powiedzieć można wtedy, że hodowca jest winny, jak się przedstawi jakieś wyniki od weta, lub pokaże stan świnki po przyjeździe do domu. Takie gdybanie kogo to wina, w niczym nie służy, gdyż uzasadnienie, że zdechła tak szybko to żadne uzasadnienie... Żeby nie było, że ja bronię, czy coś, ale takie coś mnie denerwuje z lekka..


Awatar użytkownika
Piorunowa
Użytkownik
Posty: 1237
Rejestracja: 19 lutego 2013, 14:24
Świnki morskie: rozetka Piorun
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: Piorunowa » 10 marca 2013, 16:48

Ja nie gdybam, próbuję tylko zminimalizowac szanse popełnienia przez nią tego samego błędu przy następnej śwince, jesli ewentualnie jakiś był z jej strony. Trudno, stało się...


Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: SPŚM » 10 marca 2013, 21:43

Może się w tej kwestii SPŚM wypowiedzieć?

Odnośnie Big Pig / Cerdo Gran dostaliśmy kiedyś na maila interwencyjnego taki oto list:

"W dniu 27.05.2012 r. przedłożono do głosowania temat wykluczenia z członków klubu Karolinę Straszyńską prowadzącą hodowlę Big Pig.
Zarząd wraz z osobami z Sądu Koleżeńskiego /będącymi na wystawie/ przedyskutował problemy związane z tą hodowlą poddane przez hodowców zgromadzonych na wystawie w Krakowie oraz wszelkie wątpliwości i niedomówienia z jakimi się spotkał w kontakcie z ww. hodowcą.
Główne zarzuty dotyczą niewłaściwemu traktowaniu świnek w hodowli, jak np.:
- złe warunki przesyłek /świnki w pudle kartonowym bez ściółki – w środku samica z młodymi oraz dorosłym samcem/, niska waga sprzedawanych świnek,
- hodowca na ponad rok prowadzenia hodowli posiada słabą wiedzę na temat genetyki świnek oraz głównych błędów opisanych w obowiązującym standardzie klubu.
- skupowanie zwierząt z rozwiązujących się hodowli i odsprzedawanie ich za wyższą cenę /czasami bez rodowodów jako zwierzęta wystawowo-hodowlane lub przed uregulowaniem zobowiązań finansowych lub zwierząt z widocznym grzybem/ czyt. Oliwer cavia, Gemstone, Cometa czy Paradise.
- Odnotowano ogłoszenia na forach społecznościowych iż oferowano samice z „możliwą ciążą” mimo wcześniejszych oficjalnych przestrzeżeń przy poczynaniach hodowli Pinacolada.
- sprzedaż świnki –samicy /rzekomo bezpłodnej/ do towarzystwa do młodego samca. Utworzona para doczekała się potomstwa. Hodowca nie dotrzymał słowa o wydaniu rodowodów dla nowonarodzonych świnek oraz ich matki, która odkupiona była z hodowli Gemstone. Ponad to Karolina Straszyńska prosiła o zwrot maluszków by odchowały się przy boku innej samicy w jej hodowli. Świnka, matka młodych urodziła je w wieku 2 lat, poród przeszedł z komplikacjami (oczyściła się z łożysk po interwencji weterynarza) następstwem tego była choroba świnki (problemy z nerkami i pracą wątroby oraz ogólne osłabienie) efektem tego świnka miała została poddana eutanazji.
- kolejnym dowodem na nieodpowiedzialne traktowanie hodowli i dobra zwierząt jest zlekceważenie transportu zamówionych świnek z węgierskiej hodowli Istvana Siklosi, który jest członkiem honorowym naszego klubu. Zamówione świnki nie zostały w terminie odebrane,
a Karolina nie ruszając się z domu, zaangażowała w ich odbiór innych hodowców telefonicznie bez wcześniejszego zapytania o pomoc, bez uzgodnień i uprzedzenia. Świnki krążyły ze stacji do stacji przez ponad dobę.
Według Zarządu jest to karygodne zachowanie i zasługuje na kolejną naganę i wydalenie z klubu. Ponadto wykazana pomoc hodowców winna zostać wynagrodzona finansowo / zwrotu kosztów dojazdów do stacji, wykonane połączenia telefoniczne, poświęcony czas i przetrzymywanie świnek do czasu odbioru/.
Decyzja ta jest nieodwołalna i obowiązuje od momentu ukazania się na forum klubowym CCP."

Dodam także, że hodowla SuperStar Cavies z Lublina mrozi żywcem świnki. Chore młode.

Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej.J
Hodowca
Posty: 158
Rejestracja: 27 lutego 2013, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Podkarpacie
Świnki morskie: Jura------Hakuna------Julia------Rey------Cinderella
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: Maciej.J » 11 marca 2013, 18:00

O masakra. P.Karolina jak z nią rozmawiałem kiedyś wydawała się być pojętą i dobrą hodowczynią , po prostu masakra :sleepy: Naprawdę SuperStar mrozi? :unsure:
Ostatnio zmieniony 2 kwietnia 2013, 17:41 przez Maciej.J, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: Fafka123 » 11 marca 2013, 18:18

Mój Boże :0 Ta hodowla ma tak podobną nazwę do Pigy Boo że łatwo sie pomylić...

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Maciej.J
Hodowca
Posty: 158
Rejestracja: 27 lutego 2013, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Podkarpacie
Świnki morskie: Jura------Hakuna------Julia------Rey------Cinderella
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: Maciej.J » 11 marca 2013, 18:25

No istny koszmar, w PigPig uwierzę, ale kto Wam powiedział o SuperStar? Masakra, przecież ja jestem w MSMSM tzn mam założoną hodowlę, a takie rzeczy tam się dzieją?!


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: Engi » 11 marca 2013, 18:26

Coś mi się nie chce w to wierzyć. Są jakieś dowody na to, że 'mrozi świnki'? Superstar z tego co wiem już długo hoduje i ma dość dobrą opinię...

Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej.J
Hodowca
Posty: 158
Rejestracja: 27 lutego 2013, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Podkarpacie
Świnki morskie: Jura------Hakuna------Julia------Rey------Cinderella
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: Maciej.J » 11 marca 2013, 18:30

No mi się też Engi wydaje tak jak Tobie...


Awatar użytkownika
SPŚM
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: 20 listopada 2012, 20:49
Świnki morskie: dużo uratowanych:)
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przest

Postautor: SPŚM » 11 marca 2013, 18:30

Engi, dowody mamy. Poza tym wszystko jest o tym napisane na ogólnodostępnym forum CCP. Wystarczy poszukać.
Dobrą opinię? A widziałaś jaki syf ma w hodowli? Jeszcze wrzuca takie zdjęcia z zasyfionymi boksami na fb i stwierdza, że jej i tak nic nie zrobią, bo jest w zarządzie MSMSM.

Proszę bardzo: http://ccpklub.pl/forum/topic3342.html nawet członkini SPŚM - Metalove się w wątku tam wypowiedziała i zgłosiła się do nas hodowczyni V.I.P. Poza nią p. Padiasek (SuperStar) chwaliła się sms-owo kilku innym hodowcom, jedna z tych osób również zgodziła się z nami współpracować.
Niestety, zbyt mała szkodliwość społeczna czynu :(

A z hodowcami jest taki problem, że nie wiem dlaczego solidarnie milczą. Pani z hodowli V.I.P. zrezygnowała z członkostwa w CCP, bo była szykanowana, bo wyłamała się ze zmowy milczenia. Zresztą i tak miała likwidować hodowlę.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas