Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Maniek 2014
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 stycznia 2015, 7:34
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: Maniek 2014 » 17 lutego 2015, 19:43

Do dnia dzisiejszego nie moge wyleczyc swinki z hodowli SuperStar-Lublin.nie oceniam jej ,jedynie przestrzegam kolejnych potencjalnych kupujacych.dla mnie-osoby ktora nigdy nie miala swinki ocenianie czy uszy sa zdrowe, lub czy ma jakies wszoly bylo niemozliwe.na pierwsze spojrzenie swinka wygladala dobrze-dopiero posiew wykonany przez lekarza trzy dni po zakupie pokazal z czym zostala sprzedana.wydawalo mi sie ,ze hodowle nie moga sobie pozwolic na taki precedens.bardziej obawialam sie sklepow zoologicznych.poinformowalam hodowce o tym fakcie ,nie uslyszalam żadnego slowa"Przepraszam" cokolwiek....takze -bez dalszego komentarza...


Awatar użytkownika

tisaya
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2015, 18:11
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: tisaya » 29 maja 2015, 18:18

A ja przestrzegam przed hodowlą Sweeties http://sweetiescavies.pl.tl/O-NAS.htm kupiłam tam dwie świnki US Teddy jedna miała 3 m-ce druga 1 m-c. Obydwie z rodowodem. Ta starsza dotkliwie na wstępie pogryzła moją córkę a później mnie. Ta mniejsza okazało się że ma problem z zębami. Zaczęły się tworzyć strupy na pyszczku, u weterynarza okazało się że ma żęby górne czarne i za zębami czarna wydzielina, pyszczek zaropiały. "HODOWCA" NIE POCZUWA SIĘ DO NICZEGO. Niby zdziwiona co się mogło stać bo w domu były idealne. Co dziwne, wynosi świnki, żeby chyba czasem nikt nie zobaczył "Hodowli". Po rozmowach z ludźmi zajmującymi się tymi zwierzętami okazało się, że nie tylko ja mam problem ze świnkami z tej "Hodowli". Gdzie tu miłość do zwierząt...


Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: Bibu » 29 maja 2015, 18:57

Co do gryzienia przez świnkę to nie jest to wina hodowli, tylko najprawdopodobniej przestraszenia, gdyż zwierzę gryzie w obronie własnej, a nie ze złośliwości... Ja chciałam kupić świnki z tej hodowli, ale właścicielka była dla mnie średnio uprzejma, nie odzywala się do mnie zbyt miło, przez co odpusciłam. Ale wiem, że któreś z rodziców moich świnek są z tej hodowli ;) chyba tata.


tisaya
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2015, 18:11
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: tisaya » 29 maja 2015, 19:30

tak ale ona co chwilę gryzła... więc raczej ona nie była brana na rączki jak twierdziła sprzedająca. To nasza 5 i 6 świnka bo zawsze mamy 2 dziewczyny, żeby im raźniej było, kochamy te zwierzęta. Ja osobiście nie spotkałam się z gryzącą świnką... a jak wytłumaczyć czarne zęby? po prostu szkoda mi tego zwierzęcia bo nie wiadomo w jakich warunkach było trzymane, a na pewno jest to dla niej bolesne. Zrobię wszystko żeby jej pomóc ale szkoda mi jej. Jakbym chciała kupić świnkę niewiadomego pochodzenia to kupiłabym w sklepie zoologicznym, a nie w hodowli z rodowodem kilka razy drozszą.... ale pomyslałam sobie, że z hodowli to zdrowa będzie.


Konto usunięte

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: Konto usunięte » 29 maja 2015, 19:52

Czarne zęby mogą być wynikiem niedoboru witaminy c. Biedny świniaczek, mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia. Tak to z tymi hodowlami jest. Niczym się nie przejmują. Liczy się tylko zysk.


matysia2005
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2015, 12:02
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: matysia2005 » 11 czerwca 2015, 23:46

Ja w tej hodowli kupiłam 22.05 .prosiaczka i wszystko super. Zdrowy oswojony. Wielkud z niego. Urodził sie 25.04 a juź waźy 500 g ponad. Z p Małgosią kontakt tel i mailowy bardzo dobry.


matysia2005
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2015, 12:02
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: matysia2005 » 11 czerwca 2015, 23:49

Mój prosiak jest zdrowy. Ząbki piekne i oswojony. Nigdy nikogo z nas nie ugryzł..


bonnemort
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 listopada 2015, 7:35
Lokalizacja: Katowice
Świnki morskie: Kuro - samiec.
Samiczki: Shiro, Kłapouszka, Liljan, Akira
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: bonnemort » 26 listopada 2015, 7:58

Post został usunięty przez autora.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2016, 21:20 przez bonnemort, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: GalaxySparkle » 27 listopada 2015, 23:59

Jesteś pewna, że to hodowla? Próbowałam ją znaleźć po właścicielu, ale nie ma żadnej nazwy, żadnej str. Śmierdzi mi to pseudo. :/


Starlight
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 listopada 2015, 1:37
Kontaktowanie:

Re: Lista hodowli przed którymi powinniśmy wszystkich przestrzec

Postautor: Starlight » 17 grudnia 2015, 22:26

Ja miałam identyczny problem jak opisany wyżej w poście z 29 maja. Świnka z hodowli Sweeties, miała miesiąc kiedy ją kupiłam. Tak samo jak wyżej, problem z zębami, górne całe czarne oraz czarna wydzielina za nimi, po tygodniu pojawiły się strupki na pyszczku. Prosiak ważył za mało (200g w momencie sprzedaży).
U weterynarza okazało się że ma szkorbut, wszystko przez bardzo poważny niedobór witaminy C, który spowodował problem z metabolizmem, dlatego był taki mały.
Hodowca nadal twierdziła że sprzedała go zdrowego... Ale po opisaniu mojego problemu usunęła informacje ze strony internetowej że sprzedaje świnki które osiągnęły wagę 250-300g...
Po kontakcie z CCP okazało się że to nie jest pierwszy taki przypadek z tej hodowli.

Teraz jest zdrowy, leczenie zajęło nam prawie 1,5 miesiąca (u nas jest 2 miesiąca). Musiał codziennie dostawać wit C w kroplach, później mycie pyszczka miksturą oraz smarowanie maścią sterydową z antybiotykiem.
Bardzo mi przykro że świniak musiał tak się męczyć w młodym wieku, zastanawia mnie w jakich warunkach żyją świnki w tej hodowli.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

  • Dołącz do nas