Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Schroniska

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
caroline
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 15 lutego 2013, 19:16
Kontaktowanie:

Schroniska

Postautor: caroline » 16 lutego 2013, 14:45

Ja mieszkam w Wadowicach gdzie są najbliższe schroniska świnek morskich mam już jedną samiczkę i chciałabym zaadoptować dla niej koleżankę.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Lucky
Użytkownik
Posty: 1125
Rejestracja: 19 listopada 2011, 15:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Świnki morskie: Lucky[*]
Kontaktowanie:

Re: Schroniska

Postautor: Lucky » 16 lutego 2013, 15:42

możesz zaadoptować przez SPŚM. :)

"jeżeli nie potrafisz kochać, nie dawaj innym nadziei na miłość."
http://besty.pl/2464423

Konto usunięte

Re: Schroniska

Postautor: Konto usunięte » 16 lutego 2013, 16:05

Ja szukałam w zeszłym roku czegoś takiego na terenie Wadowic, Krakowa, Bielska czy Oświęcimia, ale brak. Ewentualnie sprawdź w tych większych krakowskich schroniskach dla psów, bo czasem podobno i świnki w takich bywają. Jeżeli istnieje to schronisko w Myślenicach, to też sprawdź.

Mieszkasz na terenie Wadowic, czy niedaleko?


Montis
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 8 marca 2013, 21:46
Świnki morskie: Lucky (niestety nie żyje)
Zara
Tola
Kontaktowanie:

Re: Schroniska

Postautor: Montis » 13 czerwca 2013, 19:32

Nie słyszałam o schronisku dla świnki morskiej, najlepiej adoptować na SPŚM, świnki tam są z laboratorium, ale można znaleźć też zwykłe świnki. Możesz też poszukać na ogłoszeniach, czasem ktoś ma małe świnki, tak prywatnie i nie ma co z nimi zrobić. Jeśli nie było krycia wsobnego to nie musimy się bać chorób genetycznych. To tyle z mojej strony
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2013, 14:58 przez Montis, łącznie zmieniany 1 raz.

Kochajmy świnki i zajmujmy się nimi, bo ani się nie obejrzymy, a już ich nie będzie - Montis

Awatar użytkownika
Avonis
Użytkownik
Posty: 1305
Rejestracja: 18 sierpnia 2012, 22:48
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Kejt & Kamil
Kontaktowanie:

Re: Schroniska

Postautor: Avonis » 13 czerwca 2013, 22:58

Montis pisze:SPŚM ale to tylko dla odważnych

Odważne stwierdzenie. Świnki spod pieczy SPŚM zawsze są zadbane i wyleczone, w dużo lepszym stanie niż świnki sklepowe. A co do ogłoszeń to wiadomo, jak się uda to dobrze, a jak nie, to... Pseudo hodowle nie są odpowiednim miejscem do kupowania jakichkolwiek zwierząt.

"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Antoine de Saint-Exupéry

Kejt - 08.12.2012 ♥
Kamil - 08.06.2013 ♥

Montis
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 8 marca 2013, 21:46
Świnki morskie: Lucky (niestety nie żyje)
Zara
Tola
Kontaktowanie:

Re: Schroniska

Postautor: Montis » 14 czerwca 2013, 14:15

Wiem że są wyleczone ale mnie przestraszyło to że wiele podopiecznych spśm to świnki z laboratorium nigdy nie mamy pewności czy nie są modyfikowane genetycznie. A czy nie ma w tym spśm świnek z interwencji, które mogą mieć choroby genetyczne. Więc mówie że adopcja oczywiście ale musimy być świadomi tego że te świnki to nie ideały z hodowli gdzie i tak nie ma ideałów. Adoptuj kupuj czy dostawaj....... kochaj !!!!!!!

Kochajmy świnki i zajmujmy się nimi, bo ani się nie obejrzymy, a już ich nie będzie - Montis

poziomka15
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, 14:18
Kontaktowanie:

Re: Schroniska

Postautor: poziomka15 » 14 czerwca 2013, 15:02

Ja od ok. 2 lat staram się wspomagać SPŚM a przede wszystkim świnki. ,,Siedzę" na forum więc mogę co nieco powiedzieć.
Jesli chodzi o świnki z labo to absolutnie nie są to świnki jak ktoś napisał ,,MODYFIKOWANE GENETYCZNIE"! To świnki które pochodzą z jednego i tego samego miejsca jakim jest jeden z instytutów naukowo-badawczych,który ma podpisane z SPŚM umowę na przekazywanie świnek. Nie są na nich przeprowadzane żadne doświadczenia,tylko próby kontrolne. Świnki te są zdrowsze niż te z pseudo,nie mają żadnych chorób którymi mogłyby zarazić ludzi czy inne zwierzęta. Nie ma się czego obawiać decydując się na ich adopcje.
Prawdą jest natomiast to,że obecnie jest dużo świnek z labo. Ale nie jest to zawsze. Są okresy kiedy w ogóle takich świnek nie ma. Poza tym oprócz laborantów SPŚM ma pod swoimi skrzydłami świnki z różnych źródeł. Jedne są oddane od ludzi oddających z powodu alergii/przeprowadzki itp. Często sa to ukochane,wypielęgnowane pieszczochy. Są też podrzucone (np. do lecznicy),albo po prostu z interwencji gdzie nie miały odpowiednich warunków. Zdarzają się tez świnki rasowe,z hodowli. Zazwyczaj są to prosiaczki ok. 2 roku życia,które przeszły na tzw. emeryturę. Obecnie jest jedna rasowa samisia skinny (były dwie ale jedna już ma rezrwację). Także naprawdę warto pomyśleć o adopcji. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie. :)


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Schroniska

Postautor: vagina_denata » 14 czerwca 2013, 16:19

Montis pisze:Wiem że są wyleczone ale mnie przestraszyło to że wiele podopiecznych spśm to świnki z laboratorium nigdy nie mamy pewności czy nie są modyfikowane genetycznie.

To żeś wymyśliła :tooth:
Świnia modyfikowana genetycznie, tego jeszcze nie było xD W nocy świecą na różowo i mutują w krwiożercze gremliny xD

A tak na poważnie, to świnek morskich się nie modyfikuje, bo po kiego czorta. Po drugie takie zabawy są drogie i trudne i w Polsce mało kto się tym zajmuje. A po trzecie, nawet gdyby ktoś zaadoptował świnkę transgeniczną to dzieci chyba z nią mieć nie będzie, więc jakie to ma znaczenie?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Schroniska

Postautor: Asia909 » 14 czerwca 2013, 17:25

Świnia modyfikowana genetycznie, tego jeszcze nie było xD W nocy świecą na różowo i mutują w krwiożercze gremliny xD

hahahahahahahahahahaha leżę xd
Świnki w laboratoriach nie sa jakieś inne itp. To normalne świnki tylko wykonuje sie na nich testy. Oczywiście w umiarkowaniu. :D

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Montis
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 8 marca 2013, 21:46
Świnki morskie: Lucky (niestety nie żyje)
Zara
Tola
Kontaktowanie:

Re: Schroniska

Postautor: Montis » 15 czerwca 2013, 21:34

No dobra może przesadziłam, ale na pierwszą świnkę lepiej wybrać tą którą ktoś oddał i młodą. A jeśli mamy już doświadczenie możemy ratować biedne świnki. Myślę, że źle mnie zrozumieliście. A możecie mi powiedzieć (bo wiele świnek z spśm mają grzybicę, albo inną chorobę skóry) czy to nie nawraca się po pewnym czasie? No i jakie testy? Zobaczmy czy jak porazimy świnkę prądem to będzie szybciej biegać?! Bardzo dobrze, że spśm działa i zabiera te zwierzaki z labolatoriów. To że bardzo popieram tę organizację nie znaczy że na pierwszą świnkę wzięłabym starą albo po przejściach. Na początek trzeba wyrobić sobie dobre zdanie o świnkach, a nie kupić i latać po lekarzach.

PS sama chciałam adoptować świnkę z lab ale ktoś mnie ubiegł :evil:

Kochajmy świnki i zajmujmy się nimi, bo ani się nie obejrzymy, a już ich nie będzie - Montis

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

  • Dołącz do nas