Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Rodowody

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Awatar użytkownika
Moja.bibi
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 stycznia 2012, 14:59
Świnki morskie: Bibi to moja słodyczka w każdym calu a kulka to prawdziwa pankuwa
Kontaktowanie:

Re: jak to jest z tymi rodowodami;)

Postautor: Moja.bibi » 29 stycznia 2012, 15:56

ja kupiłam świnkę w zoologu i ona jest raczej shelti myślicie że kiedy tam wrócę i spytam się z jakiej hodowli mają tę świnkę to sprawdzą???

Misia

Awatar użytkownika

PerFuma

Re: jak to jest z tymi rodowodami;)

Postautor: PerFuma » 29 stycznia 2012, 16:32

Twoja świnka jest z pseudohodowli , bo tylko z tamtąd mają świnki w zoologu.


Skyznaczyniebo

Wystawy

Postautor: Skyznaczyniebo » 26 sierpnia 2012, 20:42

Mam pytanko. Czy swinka ktora wyglada jak rasowiec(krotkie wlosie,gladkie jak lustro) ale chyba nim nie jest (nie wiem czy moja Gloria jest rasowcem) moze isc na wystawy?


Awatar użytkownika
MerleFinka
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 17:57
Kontaktowanie:

Re: Rodowody

Postautor: MerleFinka » 27 sierpnia 2012, 15:48

Skyznaczyniebo pisze:Mam pytanko. Czy swinka ktora wyglada jak rasowiec(krotkie wlosie,gladkie jak lustro) ale chyba nim nie jest (nie wiem czy moja Gloria jest rasowcem) moze isc na wystawy?

Moze isc ale w kategorii pupil ,jesli pokaz pupili jest przewidziany na wystawie.

Moje hobby. Moja pasja . Od zawsze , na zawsze .

Awatar użytkownika
Talia
Hodowca
Posty: 1152
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 8:39
Lokalizacja: Toruń
Świnki morskie: Grappa, Anastazja, Princeska, Duchessa, Falbala
Kontaktowanie:

Re: Rodowody

Postautor: Talia » 27 sierpnia 2012, 17:05

Skyznaczyniebo pisze:Mam pytanko. Czy swinka ktora wyglada jak rasowiec(krotkie wlosie,gladkie jak lustro) ale chyba nim nie jest (nie wiem czy moja Gloria jest rasowcem) moze isc na wystawy?

Na wystawe dla zwierząt rasowych nie, jedynie jak napisał mój poprzednik może wziąć udział w konkursie na najładniejszego pupila. Tam jednak kryteria wyboru nie mają nic wspólnego z wystawianiem zwierząt rasowych.


kinkonga
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 11 listopada 2015, 13:33
Kontaktowanie:

Re: Rodowody

Postautor: kinkonga » 7 grudnia 2015, 18:58

Zarząd Główny CCP ma prawo zatwierdzić nową odmianę barwną i rasy na podstawie standardu zatwierdzonego przez organizację należącą bądź uznawaną przez Entente Europeenne.
1. Uznawanie nowej odmiany barwnej przez CCP następuje poprzez spełnienie następujących warunków:
a) poddanie ocenie sędziowskiej 5 świnek tej odmiany z różnych miotów w wieku powyżej 7 miesięcy. b) świnki muszą być zaprezentowane w czasie jednej wystawy międzynarodowej na terenie RP przy obecności Sędziego Międzynarodowego i Zarządu Głównego CCP
c) po “wstępnym “uznaniu nowej odmiany barwnej świnki reprezentujące ją muszą zostać pokazane na 3 innych wystawach zagranicznych lub przed powołanymi komisjami sędziowskimi.
d) nowa odmiana barwna zostaje uznana w momencie powstania standardu określającego cechy rasy zatwierdzonego przez Zarząd Główny CCP
2. Uznawanie nowej rasy przez CCP następuje poprzez spełnienie następujących warunków:
a)poddanie ocenie sędziowskiej 10 świnek z różnych miotów.
b) świnki muszą być zaprezentowane w czasie jednej wystawy międzynarodowej na terenie RP przy obecności Sędziego Międzynarodowego i Zarządu Głównego CCP
c) po “wstępnym “uznaniu nowej rasy świnki reprezentujące ją muszą zostać pokazane na 3 innych wystawach zagranicznych lub przed powołanymi komisjami sędziowskimi.
d) nowa rasa zostaje uznana w momencie powstania standardu określającego cechy rasy zatwierdzonego przez Zarząd Główny CCP

Skopiowane z regulaminu CCP.
Na logikę musi istnieć taka opcja, bo przecież hodowla zwierząt jakichkolwiek ma realizować cele, które hodowca sobie założył i nikt nie zmusi go do założenia sobie wzorców identycznych co te, które ktoś już wymyślił. To, że wyhodowanie świnki zupełnie innej niż już istniejące rasy jest meega trudne i wymaga masę pracy to zupełnie inna bajka. No i proces rejestracji też musi być odpowiednio trudny żeby byle kto byle czego nie rejestrował. Ale można.

Odkopuję staroć, bo akurat się tym interesuje, a nie padła tu zadowolająca mnie odpowiedź. Ostatecznie znalazłam co chciałam i chciałam się tym podzielić, może komuś się przyda ;)


Awatar użytkownika
pinkuś
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 15 listopada 2015, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Pinki i Benio
Kontaktowanie:

Re: Rodowody

Postautor: pinkuś » 16 grudnia 2015, 13:41

Witam, mam pytanie czy jeśli samiczka bez rodowodu i samiec z rodowodem będą mieli maluchy czy wtedy też maluchy będą mogły mieć rodowód czy nie? I czy w takim składzie czyli samica bez rodowodu i samiec z rodowodem można założyć hodowlę?


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Rodowody

Postautor: Moreni » 16 grudnia 2015, 18:25

Nie, oboje rodzice muszą mieć udokumentowane pochodzenie, żeby młode dostały rodowód i o ile dobrze się orientuję, dotyczy to wszystkich zwierząt. W przeciwnym wypadku pieski po nieznanym ojcu z jednonocnej przygody możnaby uznać za w pełni rasowe.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas