Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Hodowla Bella Cavia

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Lenula
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 czerwca 2015, 15:15
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontaktowanie:

Hodowla Bella Cavia

Postautor: Lenula » 20 czerwca 2015, 22:35

Czy ktoś kupował kiedyś świnki z tej hodowli? Jak wam się rozmawiało z hodowczynią? Polecacie tą hodowlę?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Hodowla Bella Cavia

Postautor: Ulfhildr » 28 marca 2016, 6:25

Hej!

Podejrzewam, że już dawno zapomniałaś o temacie ale gdyby ktoś jeszcze szukał informacji i opinii, to ze swojej strony mogę powiedzieć tyle: od jakiegoś czasu mam 13- miesięcznego samca od pani Kingi. Znalazłam ogłoszenie na OLX i się zakochałam. Wprawdzie na początku zamiast zajrzeć w treść omijałam je, bo skreśliłam go na starcie ze względu na jego wiek. Wreszcie jednak kliknęłam i problem kolegi dla mojego osamotnionego małego samczyka się rozwiązał.
Pani opisała go jako osobnika o wspaniałej zwartej sylwetce i łagodnym usposobieniu. I nie przekoloryzowała. Jest niesamowity i nie sprawia mi żadnych problemów. Widać, że był przyzwyczajony do kontaktu z ludźmi, noszenia na rękach, pieszczot. Moja świnka to sheltie o jasnej sierści, która była czysta i schludnie podcięta. Sam prosiaczek jest bardzo duży i ciężki (nie mylić z nadwagą), dobrze odżywiony. Z łatwością się tu zadomowił. Jest bardzo towarzyski i zrelaksowany. Umie pić z poidełka, nie wybrzydza- je praktycznie wszystko, co mu się poda. Z panią właścicielką hodowli miałam bardzo dobry kontakt, na wstępie wytłumaczyłam swoją sytuację i że chciałabym, żeby wysłała go tym, a tym autobusem tu i tu. Nie miała żadnych zastrzeżeń, potem już tylko obgadywałyśmy szczegóły. Zapłaciłam, a pani Kinga dostarczyła go w Warszawie do wskazanego przeze mnie PKSu, który jechał wprost do mojej miejscowości. Godzina i był u mnie, cały i zdrowy, w dużym kartonowym pudle wysypanym trocinami i położonym na tym siankiem. Na jednej ze ścianek bocznych był przyklejony rodowód w koszulce. Także w tej kwestii luz, podobno u niektórych trzeba się o niego naprosić albo wręcz odmawiają wystawienia dokumentu, bo świnka będzie pupilem. Tuż przed samą wysyłką pani rozmawiała z moim chłopakiem. Wspominał, że była bardzo przejęta losem prosiaczka i martwiła się, jak to się skończy, bo kierowca był podobno mocno niekumaty. Odebrałam świnkę w jednym kawałku :) Na sms-a z informacją, że już jest pani Kinga odpowiedziała: '':)''. Następnego dnia wysłałam do niej troszkę bardziej obszernego maila żeby ją uspokoić, załączyłam też zdjęcia. I cisza. Może jest zajęta? Przy takiej ilości świnek to bardzo prawdopodobne. Może tęskni? A może nie lubi utrzymywać kontaktu z osobami, które kupiły od niej świnkę? Nie potępiam jej. Jak do tej pory, odpukać, wszystko jest cacy i myślę, że gdybym napisała do niej z jakimś problemem to by się odezwała.

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

oreillons
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 3 grudnia 2015, 10:08
Kontaktowanie:

Re: Hodowla Bella Cavia

Postautor: oreillons » 1 maja 2016, 16:02

Słyszałam, że jest to dobra Hodowla.


Awatar użytkownika
Ulfhildr
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 17 lutego 2016, 15:54
Lokalizacja: mazowieckie
Świnki morskie: Bonifacy, Lord Biszkopt (XAVIER Bella Cavia), Blue Jean (Sue Wolf&Gang Cavies)
Ruda [*], Chojrak [*], Pepsi [*], Aurora [*], Kokosanka z domu Gadzina [*]
Kontaktowanie:

Re: Hodowla Bella Cavia

Postautor: Ulfhildr » 1 maja 2016, 16:54

Zgadzam się. Co do kontaktu z właścicielką, to mail ode mnie wpadł jej do SPAMu ale odpisała wreszcie, przepraszając za zwłokę. Bardzo się ucieszyła z dobrych wieści, wysyłam jej od czasu do czasu zdjęcia ''Xavierka''. Pani Kinga interesuje się losem świnek, które wywędrowały od niej w świat.

Pozdrawiam,
Ulfhildr ;)
Nasza historia: http://forum.cavia.pl/viewtopic.php?p=160587#p160587

pelasia4444
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 27 lutego 2014, 22:33
Lokalizacja: ,,,
Kontaktowanie:

Re: Hodowla Bella Cavia

Postautor: pelasia4444 » 17 maja 2016, 21:01

Mój Vito jest z tej hodowli. POLECAM! POLECAM! To mega pieszczoch, widać że był brany na ręce. Był bardzo zadbany jak go kupiłam i zdrowy. Kontakt z Panią Kingą bardzo dobry. Jeszcze raz polecam :-) A Vito widoczny w avatarze. :D



Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas