Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dokupienie drugiej świnki...

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Olgi&Basia
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 stycznia 2016, 9:47
Kontaktowanie:

Dokupienie drugiej świnki...

Postautor: Olgi&Basia » 24 stycznia 2016, 20:29

Witam, od 2 tygodni jestem posiadaczka skinny Basi. Basia była nie planowana. Poprostu mnie urzekła:) a nastepnego dnia dostałam ją w prezencie. Odnosnie hodowli, pielegnacji i chorob obczytalam się wystarczająco. Martwi mnie to co teraz czytam odnośnie tego że powinno się dwie świnki minimum mieć w domu. I pojawia sie problem. Nie mam jak sprawdzić czy Baska lubi towarzystwo, a w zoologiku była ponad miesiąc i też mieszkala sama. Druga sprawa: mam złe doswiadczenie w "dokupywaniu" zwierzat... zawsze to " dokupywane" przynosilo mi jakas zaraze do domu, czego rezultatem byla śmierć obu zwierzakow. Trochę sie tego boję. Po trzecie: czy dla skinna towarzystwo wlochatej kolezanki nie bedzie irytujące? :P


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Dokupienie drugiej świnki...

Postautor: Moreni » 24 stycznia 2016, 21:37

Bardzo niewiele świnek jest aspołecznych, dlatego raczej nie powinnaś się tym przejmować (zwłaszcza, że Twoja świnka zapewne jest jeszcze młoda). Towarzyszkę dla Basi możesz całkiem za darmo adoptować ze Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim http://swinkimorskie.eu/SPSM/ (radzę wejść na forum i przeszukać wątki w dziale "Adopcje" - tam dane są aktualniejsze). U nich można zwrócić świnkę, jeśli nie dogada się z rezydentką, poza tm zwierzaki są przebadane i zdrowe. A z tego co wiem skiny lubią włochate towarzystwo.;)


monikacicha90
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:00
Kontaktowanie:

Re: Dokupienie drugiej świnki...

Postautor: monikacicha90 » 25 stycznia 2016, 12:04

Też chciałam właśnie pisać, że może zamiast kupować, lepiej adoptować :) Chociaż w dzisiejszych czasach każdy sklep zoologiczny stara się dbać o swoje zwierzątka zapewniając im kontrole weterynaryjne i nie powinnaś się obawiać, lepiej zaadoptować prosiaczka, który nie ma domu. Z takiego towarzystwa Twoja Basia na pewno będzie zadowolona :)


Konto usunięte

Re: Dokupienie drugiej świnki...

Postautor: Konto usunięte » 25 stycznia 2016, 13:03

monikacicha90 pisze:Też chciałam właśnie pisać, że może zamiast kupować, lepiej adoptować :) Chociaż w dzisiejszych czasach każdy sklep zoologiczny stara się dbać o swoje zwierzątka zapewniając im kontrole weterynaryjne i nie powinnaś się obawiać, lepiej zaadoptować prosiaczka, który nie ma domu. Z takiego towarzystwa Twoja Basia na pewno będzie zadowolona :)


To zdanie powinno brzmieć odwrotnie "większość sklepów" nie zapewnia żadnej opieki i skupuje chore świnki. Liczy się tylko zysk. Sama zostałam obdarowana, a raczej moje dzieci "chorym" prezentem. Świnka była malutka (za wcześnie odebrana mamie) z grzybica i licznymi wszołami. Sklep na pretensje zareagował tak jak myślałam, jest możliwy zwrot, pieniądze zostaną oddane, ale świnki leczyć nie będą - wróci do hodowcy... No to już miałam wizję węża czy skręconego karku. Nie oddałam drobiny, dużo z nią przeszłam, ale wynagradza mi wszystko swoją delikatnością :) Zupełne przeciwieństwo pierwszej świnki, która gryzie non stop, bo tak lubi :lol: Co do łączenia to różnie to bywa. Mi się trafił mały wampir, który gryzie nas i swoją młodą koleżankę, ale ma czasami dni dobroci, że jej odpuszcza i kłapnie tylko raz na jakiś czas. Wczoraj nawet przez chwilę obok siebie leżały na podłodze. Wspólna klatka to raczej odległe marzenie. Myślę, że adopcja by była najlepsza :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Dokupienie drugiej świnki...

Postautor: GalaxySparkle » 26 stycznia 2016, 12:53

Koleżanka chyba z przyszłości przybyła, bo na dzień dzisiejszy to wygląda właśnie smutno w tych zoologach...


monikacicha90
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 26 czerwca 2015, 15:00
Kontaktowanie:

Re: Dokupienie drugiej świnki...

Postautor: monikacicha90 » 25 lutego 2016, 15:45

Ej no ja nie mówię przeciez że wszystkie, tylko że "większość" i że "stara się", bo co jak co, ale kontrole są coraz częstsze szczególnie w tych sieciowych zoologicznych. Niestety wciąż dużo jest sklepów, które nie przywiązują do tego żadnej wagi co strasznie smuci :( Ja całe szczęście mam kilka sprawdzonych miejsc, zarówno jeśli chodzi o zwierzęta, jak i akcesoria dla nich, w których bez obaw mogę kupować :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

  • Dołącz do nas