Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Szara świnka

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Lucia
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2016, 16:05
Kontaktowanie:

Szara świnka

Postautor: Lucia » 22 maja 2016, 16:13

Witam. Jakieś 6 miesięcy temu odeszła od nas nasza ukochana świnka.
Moja 7 letnia córcia bardzo to przeżyła. Postanowiłam kupić jej nową świnkę.
Stąd moje prośba. Mała zobaczyła w przychodni weterynaryjnej chłopca , który miał śliczną szaro - białą z krótkim włosiem świnkę.
No i jest problem bo ona chce taką i koniec. Przeszłam wszystkie sklepy. Nic.
Proszę o pomoc , może to jakaś rasa.
Jola


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Szara świnka

Postautor: GalaxySparkle » 22 maja 2016, 17:58

Nie jest to żadna rasa, a umaszczenie silver agouti, więc może się trafić zarówno rasowa w takim kolorze jak i nierasowa. I dobrze, że nie znalazłaś w sklepie, bo sklepy zaopatrują się w pseudohodowlach i pojęcie o świnkach ci ludzie mają znikome, bo w sklepie liczy się zysk, a w pseudohodowli często będą się tłumaczyć hobby. W każdym razie, niepotrzebne rozmnażanie świnek, choć mnóstwo biednych istotek, już urodzonych z przypadkowych ciąż, czeka na kochający dom. Jak już znajdziesz świnkę, to pamiętaj, że to nie zabawka dla dziecka. I najlepiej, od razu adoptuj dwie, bo to na ogół towarzyskie zwierzątka, które pragną mieć obok drugą świnkę. Aspołeczne to rzadkość, aczkolwiek możesz takie rzadkości znaleźć w SPŚM, gdzie świnki przebywają w domach tymczasowych już jakiś czas i ich opiekunowie rozpoznali ich charaktery.


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Szara świnka

Postautor: SwinekDuduś » 25 maja 2016, 12:01

W sklepach nie ma agutek. W polsce ze świecą szukać takich hodowli gdzie są agouti. A silvery to o-ho!
Polecam ci jeszcze zgłębić coś o świnkach, bo nie znać tak pięknej maści....
No nic.
W streszczeniu - Silver Agouti szukać ze świeczką.


Awatar użytkownika
ex.libris
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2016, 11:54
Kontaktowanie:

Re: Szara świnka

Postautor: ex.libris » 25 maja 2016, 14:00

Pytałabym w hodowlach rasowych świnek morskich, np. w hodowli Cavia Dafi bywają agutki, wykaz hodowli jest na stronie CCP.


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Szara świnka

Postautor: Moreni » 25 maja 2016, 18:35

SwinekDuduś pisze:W sklepach nie ma agutek. W polsce ze świecą szukać takich hodowli gdzie są agouti. A silvery to o-ho!
Polecam ci jeszcze zgłębić coś o świnkach, bo nie znać tak pięknej maści....
No nic.
W streszczeniu - Silver Agouti szukać ze świeczką.


Są. W zoologu w centrum handlowym w moim mieście mieli przez jakiś czas świnkę silver aguti z białym, długowłosą. Omal Luby jej nie kupił, tak go zachwyciła, na szczęście okazała się samcem. Bywały też różne kolory mieszane z aguti (np. trikolor biały-czerwony-aguti). Ale trzeba trafić, a poza tym lepiej adoptować albo poszukać w hodowli - są takie specjalizujące się w tym typie umaszczenia.


Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Szara świnka

Postautor: ita79 » 25 maja 2016, 23:57

u mnie w sklepie zoologicznym dziś widziałam agouti biało szarą . Na olx są również sprzedawane aktualnie (zresztą z tego samego źródła mam swoją brązową agouti) . Nie są wiec chyba już takie rzadkie..


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Szara świnka

Postautor: SwinekDuduś » 26 maja 2016, 13:19

ita79 pisze:u mnie w sklepie zoologicznym dziś widziałam agouti biało szarą . Na olx są również sprzedawane aktualnie (zresztą z tego samego źródła mam swoją brązową agouti) . Nie są wiec chyba już takie rzadkie..


U mnie chyba mogą być, tylko kiedyś jak widziałam pięknego texelka to wyszłam ze sklepu i nie było.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas