Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

jaka ta rasa?

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
meqan
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lipca 2016, 11:24
Kontaktowanie:

jaka ta rasa?

Postautor: meqan » 20 września 2016, 13:16

Świnka ma około roku dostałam ją dzisiaj za darmo ale nie wiem jakiej może być rasy. bardzo długowłosa. jaką rasę przypomina? Nie ma czerwonych oczu. Tak wyszło zdjęcie. dzięki za odp :)
Załączniki
14424235_1128955073837409_1489910185_o.jpg


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: jaka ta rasa?

Postautor: befana30 » 20 września 2016, 14:01

Peruwianka, choc futerko nie jest az tak "obfite" z jakim zazwyczaj sie spotkalam- byc moze wynika z faktu, ze jeszcze nie zaliczyla codziennej dawki czesania :D No wlasnie, mowiac o futerku- trzeba zwracac szczegolna uwage na higiene futra, poniewaz ze wzgledu na dlugosc jest podatne na koltunienie, zlepanie sie takze wyczesuj ja codziennie i dbaj by okolice tyleczka miala czyste.
Mowisz, ze ma ok.roku..? mi sie wydaje, ze raczej jakies 6 miesiecy choc oczywiscie moge sie mylic, widzac ze sugeruje sie proporcja swinki do kuwety z klatki i wysokosci poidelka.

EDIT
A czy ty nie masz juz czasem samca..? gdyby swinka faktycznie miala rok czasu trzeba uwazac, aby nie doszlo do zaplodnienia, poniewaz w takim wypadku samiczce oraz oseskom grozi smierc podczas porodu- w tym czasie nastepuje skostnienie kosci macicy, ktore nie dadza rady sie rozsunac do porodu.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

meqan
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lipca 2016, 11:24
Kontaktowanie:

Re: jaka ta rasa?

Postautor: meqan » 20 września 2016, 15:08

Tak, mam już samczyka. A ten jest drugi. Podobno ten jest z grudnia.
Doszło między nimi do spotkania i zaakceptowali się wrecz bardzo sie polubili.
Dziękuje za rady, oczywiście muszę wyczesać futrzaka, nie wygląda na niezadbanego nie ma kołtunów ...
Pozdrawiam!


meqan
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lipca 2016, 11:24
Kontaktowanie:

Re: jaka ta rasa?

Postautor: meqan » 20 września 2016, 15:09

Chciałam wiedzieć jaka to może być rasa żeby coś o niej poczytać :)


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: jaka ta rasa?

Postautor: befana30 » 20 września 2016, 19:09

aha..to samczyk! no popatrz- nie wiem dlaczego, ale spojrzalam w ta buzke i jakos automatycznie pomyslalam, ze to dziewczynka :lol:
No popatrz, czyli skoro ten jest z grudnia to mialam racje z sugestia, ze raczej ok.6 miesiecy- 3 miesiace w ta czy w tamta co za roznica :lol:
Fajnie, ze sie chlopaki dogadaly, szybkie i bezstresowe laczenie.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: jaka ta rasa?

Postautor: GalaxySparkle » 23 września 2016, 21:49

A skąd wiesz, że to świnka rasowa? Gdyby była rasowa, poprzedni właściciel by podał rasę i oddałby świnkę wraz z rodowodem. Ciesz się świnką, bo każda jest kochana, ale rasowa = rodowodowa.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

  • Dołącz do nas