Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaka rasa na początek

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
Awatar użytkownika
Yazzie
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 7 października 2006, 20:15
Kontaktowanie:

Najważniejsze informacje

Postautor: Yazzie » 8 października 2006, 12:39

Chciałbym zakupić świnkę, dlatego proszę o informacje, na co powinienem zwracać uwagę, jaką rasę wybrać itp.


Awatar użytkownika

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 8 października 2006, 12:49

Najlepiej z ras wybierz gładką albo rozetkę dlatego że są proste w utrzymaniu. Klatkę kup jak największą. Jak przyniesiesz świnkę do domu daj jej spokój na 3 dni i nie wyciągaj jej z klatki żeby się przyzwyczaiła do otoczenia. Kupuj jej zioła z firmy Herbal Pets świnki je lubią. Musisz raz na pół roku odrobaczać świnkę i często obcinać jej pazurki. Dawaj jej mlecz w małych ilościach ponieważ zawiera substancje trujące które mogą zaszkodzić śwince. Jak świnka się troche oswoi to staraj się żeby miała non stop otwartą klatkę.

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
Yazzie
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 7 października 2006, 20:15
Kontaktowanie:

Postautor: Yazzie » 8 października 2006, 13:27

No dobrze. :) Mam jeszcze pytanie. Mam dwupiętrowy dom, a napisałeś, żeby świnka miała otwartą klatkę. Mam pokój na drugim piętrze i boję się o to, że prosiaczek spadnie ze schodów. Czy w takim wypadku wypuszczać świnkę z klatki, czy postawić "zabezpieczenie" przy schodach, jeżeli to drugie, to jakie?


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 8 października 2006, 13:33

czy postawić "zabezpieczenie" przy schodach,

Na początek możesz postawić jakieś zabezpieczenie typu deseczka, czy np panel podłogowy. Powinna mieć wysokość około 20cm. Ja mieszkam na pierwszym piętrza, świniak ma cały czas otwartą klatkę i nie mam żadnych zabezpieczeń. Swinia dobrze zna swój teren. Poczytaj to http://cavia.pl/zakup.php


RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 8 października 2006, 13:58

pustula pisze:
czy postawić "zabezpieczenie" przy schodach,

Na początek możesz postawić jakieś zabezpieczenie typu deseczka, czy np panel podłogowy. Powinna mieć wysokość około 20cm. Ja mieszkam na pierwszym piętrza, świniak ma cały czas otwartą klatkę i nie mam żadnych zabezpieczeń. Swinia dobrze zna swój teren. Poczytaj to http://cavia.pl/zakup.php



Jak moja świnia umiera z ciekawości to przeskakuje panel ( od podłogi ma 20 cm. ) i chodzi sobie tam gdzie nie powinna. Właśnie ja też mam tak jak ty ale świnia nigdy nie spadła ze schodów.ona idzie tylko do pokoju babci ( słuchać radia "Maryja" ) albo idzie do pokoju brata ale rzadko. A u mnie to non stop siedzi pod łóżkiem i nie chce wychodzić. Daj jej jak się oswoi jakaś przepoconą koszulkę to będzie na niej non stop leżała.


tom110
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 18 lutego 2007, 20:14
Lokalizacja: katowice
Kontaktowanie:

Postautor: tom110 » 18 lutego 2007, 20:39

ja mam Gładkowłose i jest fajna polecam :]


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas