Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaka to rasa ?

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
anubis
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 26 marca 2017, 20:10
Kontaktowanie:

Jaka to rasa ?

Postautor: anubis » 6 maja 2017, 22:35

Czy ktoś może mi powiedzieć jakiej rasy jest mój świniaczek ? :)
ma ok 4 miesięcy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Oglądam zdjęcia ras tych zwierząt i jakoś nigdzie nie pasuje.


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Moreni » 6 maja 2017, 23:24

Jak nie ma rodowodu to żadna rasa. Zwykły, gładkowłosy kundelek.:)


anubis
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 26 marca 2017, 20:10
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: anubis » 6 maja 2017, 23:31

Kupiony w sklepie zoologicznym i wyleczony z zaawansowanej grzybicy która pojawiła się 2 tygodnie po zakupie, pytam o rasę bo nie pasuje do żadnej z dostępnych na zdjęciach, myślałem że to mieszaniec bo włosy trochę dłuższe niż np. amerykanka, troszkę jak Crested.
Samczyk bardzo charakterny :)


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Darom » 7 maja 2017, 0:15

W zoologach nie sprzedają świń rasowych. Tylko takie zwykłe świnki. Twoja jest gładkowłosa.


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Moreni » 7 maja 2017, 13:51

Cresced miałby rozetkę na głowie, a gdyby Twój prosiak miał wyrosnąć na długowłosego, to już teraz miałabyś małego mopa. Ogólnie z mojego doświadczenia wynika, ze gładkowłose kundelki mają włos nieco dłuższy i mniej przylegający niż rasowce.


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Batman » 8 maja 2017, 17:22

Kundelek :)

Czyli nie zapłacono za papierek leczący kompleksy niedowartościowanych dzieci.
Nie szukaj wzorca - potomek wielu.

Czy mogę poprosić o opinię szanownego grona 12 i 14 letnich specjalistów od wszystkiego na temat różnic w zachowaniu świnki zwykłej (nie wiem czy ta bez rodowodu to jeszcze morska czy już podgatunek domowej hodowlanej).
od rasowej rodowodowej .
Czy zwykła może dostąpić zaszczytu skosztowania boskiego mixu VL?
Czy ta lepsza rasowa lepiej podaje łapkę?
Czy ich piski są wydawane w innej częstotliwości?


chocolate Monster
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 13 września 2016, 14:51
Lokalizacja: Kraków
Świnki morskie: Stefan [*],G&H
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: chocolate Monster » 8 maja 2017, 18:46

Te w zoologicznym nie są w niczym gorsze.Chodzi tu bardziej o to ,że kupując w zoologicznym napędzamy pseudohodowle, przez co matki świnek będących w zoologu ,umierają bo są wycieńczone porodami


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Batman » 8 maja 2017, 21:13

Prawo popytu i podaży. Podział na pseudo i rasowe z papierkiem organizacji ABC ponad wszystkimi innymi to zwykła maszynka do pompowania ego tych, którzy kupują sobie uznanie za banknoty.
Nie znam tematu u świnek - bo już sam temat rodowodów u gryzoni to dla mnie kabaret ale przy psach i argumentach, że rodowody to czystość i zdrowie uwielbiam temat ras upośledzonych genetycznie typu buldog angielski.
Temat zakupu w zoologicznym istniał zawsze i będzie istniał. Nie każdy potrzebuje zapłacić 600% ceny za papierek teoretycznie potwierdzający poprzedników.
I trafiają się jeszcze tacy zwyrodnialcy mordujący karmą świnki jak ja, którzy nie lubią wpuszczać do domu ludzi, których nie znają.
Co biedny mam począć? Został mi właśnie sklep.

Nie słyszałem o zgonach w zoologach w porównaniu do rodowodowych.
Ale słyszałem w psim świecie jak szybko podrzuca się szczeniaki do innej suki na innych papierach ;)

Pytanie czy podrzucony miot zwykłej świnki do świnki rasowej sprawia, że młode stają się rasowe czy jak tu sprawa wygląda :)

U psiaków tak właśnie się dzieje, że ten podrzucony kundel staje się lepszym rasowym a za nim jego potomkowie.

Ktoś może mieć konkretne oczekiwania co do wyglądu prosiaka - super - płaci i dostaje to czego szukał.
Ale sypanie później tekstami o lepszych rasowych i zwykłych gorszych to już oznaka czegoś co może okazać się poważną chorobą i zażywaniem antydepresantów do końca życia a nie tylko kompleksami :(

A ten mój kundel to już tragedia. Dostałem za darmo bo nikt w zoologu kupić nie chciał przez czerwone oczy. Nawet nie pasuje do żadnego rasowego. Całe szczęście, że tutaj temat nie jest taki jak u psów bo oprócz stręczyciela mordującego tego brzydala byłbym poniżany za posiadanie kundla :/


strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: strzyga » 8 maja 2017, 21:34

Po przeczytaniu umowy adopcyjnej wcale nie mam ochoty adoptować świnki, choć się nad tym zastanawiałam.

Jednakże jest różnica między zwierzętami rodowodowymi a tzw. kundelkami.
Jeśli chodzi o świnkę to można ją kupić w hodowli. Jeśli kiedyś przyjdzie mi jeszcze kupować świnkę pewnie tam się udam. Nikt do domu wtedy nie włazi. Hodowlane można też w taki sposób adoptować/kupić taniej jeśli ma jakieś 'braki', które w miłości nie przeszkadzają. (W podobny sposób kupiłam kiedyś pieska w hodowli bez rodowodu. No i jest przewaga hodowli - mówiąc brutalnie - wiadomo co z tego wyrośnie. Sąsiad się mądrzył i kupił tanio yorka z nieznanego miejsca - wyrósł na pół metra wzwyż... )

To, co przeszłam kupując świnki/królików w zoologu - nikomu nie życzę. Królik padł mi po tygodniu, świnkę dało się wyleczyć, ale miesiąc nie można było jej dotykać - dzika jest do tej pory. Tak samo kolega z pracy. chociaż on kupił w lepszym sklepie, to mu chociaż zapłacili za leczenie...


Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Batman » 8 maja 2017, 21:56

Liznąłem temat rasowych hodowli psów w naszym kraju gdzie monopol ma FCI - nie chcę od tych ludzi psa.
Ciekawy temat był też o Panu z FCI, który był bohaterem w TV. Córka weterynarzem i zabierali im te rasowe psy w wylęgarni. Ale ludzie nadal twierdzą, że rodowód o czymś świadczy.
Półmetrowy kot w kitce - ciekawa wersja ;)

Ja nigdy z zoologiem problemów nie miałem a od rybek po obecną świnkę wszystko od znajomej prowadzącej sklep.
Niestety biedna Pani w wieku prawie 60 lat nie wpisuje się w przyjęty tutaj stereotyp o mordercach tam pracujących.

Co do miejsca zakupu a chorób - loteria.
Ale u weterynarza najczęściej widuję rodowodowe FCI a tych z psuedo mało - ale podobno jest tak, że Ci z pseudo nie leczą tylko im zdychają.

Kwestia rodowód o zdrowie - mam gdzieś link do badań i niestety wyszło, że kundle najzdrowsze :(

A co do adopcji i tych umów - zwierzakom lepiej do końca życia w schroniskach niż u tych złych co do domów nie wpuszczają ;)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

  • Dołącz do nas