Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jaka to rasa ?

Dyskusje o przeróżnych rasach świnek morskich z całego świata.
strzyga
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: 5 maja 2017, 11:32
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: strzyga » 8 maja 2017, 22:42

No widzisz, ja bym nie kupiła psa niewiadomego pochodzenia, chociażby wiedzieć co z tego wyrośnie. Zdarzyło mi się kupić (dorosłego) psa z pseudo-hodowli bez rodowodu - kupa nieszczęścia (dosłownie i w przenośni) - bo mi się szkoda zrobiło - pani mocno spuściła z ceny i z tonu jak powiedziałam, że brat narzeczonego jest weterynarzem i z nim tu wrócę. Po tygodniu po "hodowli" nie było śladu !
Wcześniej miałam pieski z rodowodem, dożyły długich lat bez wielu chorób.
Tylko kicia z półmetrowej klatki /żeby się sierść nie zniszczyła ;) / skończyła żywot w dość krótkim czasie (ok. 3-4 lata) - ponoć była przerasowiona i najprawdopodobniej od jakiegoś uderzenia (?) nabawiła się nawykowego wypadania szczęki. :( I tu jest pies pogrzebany jeśli chodzi o to zdrowie i chorowanie wśród rasowych zwierząt.

Tak samo z mniejszymi zwierzakami - królik, którego tata mi z Holandii przemycił 25 lat temu - niczym nie przypominał naszych królików ze sklepów - miniaturka pozostała miniaturką (nie wyrosła na półmetrowego królika jak to mają nawet teraz w zwyczaju nasze miniaturki ;) ) . O tym zdechniętym króliku nie wspomnę...
Jak na razie więc wygrywają dla mnie zdecydowanie hodowle.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Batman
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Batman » 9 maja 2017, 9:00

Pewny byłbym tylko zwierzaka od znajomego gdzie znałbym rodziców - żadnego innego bez względu na ilość papierków załączonych w zestawie. Ludziom w większości zaraz po urodzeniu wystawia się rodowody :D
A rozmowa o różnicach nazywana jest rasizmem :D

Dla rasowych obowiązkowo łańcuch w zestawie:
http://www.expressilustrowany.pl/artyku ... ,id,t.html

Pozwoliłem sobie skopiować opis jednej z rasowych hodowli:

"Świnki opuszczają naszą hodowlę gdy ukończą minimum 4 tyg. a ich waga przekroczy 300 g. Wraz ze świnką otrzymują państwo rodowód potwierdzający ich pochodzenie. Ceny sa zależne od wartości hodowlanej i wystawowej danej świnki. Im bliżej danemu zwierzątku do ideału tym cena odpowiednio wyższa. Odbiór pupila najlepiej osobisty, ale oczywiście gdy nie ma takiej możliwości można skorzystać z innych humanitarnych form przesyłki." http://carismo.cba.pl/sprzedaz.html

Czyli nie ma owijania w bawełnę :D
Rodowód o niczym nie świadczy. W zoologu czarne są droższe od innych kolorów :D
Na dodatek nie ma buszowania po domu jak przy adopcji.
Właściciel tej hodowli jest na dodatek prezesem zarządu tej organizazacji rasowych :D

Zapytam później czy jest możliwość wysyłki na paczkomat w cenie xD

Nie wiem czy to dobrze, że w tym wieku nauczono mnie tutaj korzystać z google...

Edit:
https://pl-pl.facebook.com/caviesclubpo ... 3991537229

Kwiatek z samej góry - dalej nie przeglądam :D
Czyli rodowodowa matka martwa od dawna - norma :D

I posiadają główny sąd KOLEŻEŃSKI :D
Papiery do prosiaków - serious biznes :D

Temat afery z taśmą klejącą odpuszczę - na dzisiaj starczy śmiechu ;)


JUKA
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 29 grudnia 2017, 22:12
Kontaktowanie:

JAKA RASA?

Postautor: JUKA » 30 grudnia 2017, 10:07

MAM pytanie.Jakiej rasy, jest moja świnka?Nie pogniewam się jeślij nie jest rasowa. :)
Snapchat-76688236.jpg


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: JAKA RASA?

Postautor: Engi » 30 grudnia 2017, 11:22

Takich tematów na forum było już mnóstwo. Następnym razem zanim założysz nowy, to poszukaj i napisz post w już istniejącym o podobnej tematyce, żeby uniknąć bałaganu na forum :)

Obrazek

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: ahimsa » 30 grudnia 2017, 15:32

Akurat to jest temat odgrzebany z przeszłości, ostatni post od dzisiejszego był w maju, także Juka akurat odniosła się wprost do Twojego zalecenia, chyba, że napomnienie odnosi się do założyciela tematu, którego ostatnią aktywność też datuje się w maju ;) :)


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Engi » 30 grudnia 2017, 18:19

Początkowo Juka założyła nowy temat, który ja później połączyłem z tym, ale dziękuje za czujność.

Wracając do tematu, Juka jeśli Twoja świnka nie jest z zarejestrowanej hodowli i nie posiada rodowodu, to jest to kundelek. Na moje oko w typie rasy Crested.

Obrazek

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: ahimsa » 31 grudnia 2017, 12:39

Dzięki, w sumie można było też dostrzec, bo różnią się nagłówki, ale jakoś tego nie skojarzyłam...


Akara
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2 września 2017, 16:40
Kontaktowanie:

Jaka to rasa ?

Postautor: Akara » 16 marca 2018, 11:07

Zdjecie zrobione w sklepie zoologicznym. Moze mi pomóc w określeniu rasy tej swinki? W sumie to rzadko spotyka sie tą odmiane w sklepach.
Link do zdjęcia

https://m.fotosik.pl/zdjecie/49c96502ea0f99cd


Awatar użytkownika
Melissa
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 31 marca 2016, 16:08
Świnki morskie: Melisa
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Melissa » 16 marca 2018, 12:40

Trudno stwierdzić po tym zdjęciu, ale przypomina trochę odmianę Rex.


Darom
Użytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 3 lutego 2017, 18:51
Świnki morskie: [*] Tosiu Super Ktosiu, [*] Dyzio, [*] Tosiu Mały Tosiu, [*] Toffi
Kontaktowanie:

Re: Jaka to rasa ?

Postautor: Darom » 16 marca 2018, 19:13

Tirex ? :O


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Rasy i hodowle”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas