Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Co z Inką po tym jak Cykoria odeszła?

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Inka&Cykoria
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 6 marca 2020, 19:54
Lokalizacja: Pays de Gex (Francja)
Świnki morskie: Za Tęczowym Mostem: Cykoria [*]
Moje prośki: Inka i Owsianka
Kontaktowanie:

Co z Inką po tym jak Cykoria odeszła?

Postautor: Inka&Cykoria » 22 kwietnia 2021, 10:10

Cześć!

Wczoraj wieczorem, moja półtoraroczna świnka, Cykoria, odeszła. Rano miała problemy z oddychaniem, nic nie jadła i nie mogła wstać wiec pojechaliśmy do weterynarza. Okazało się że ma coś z płucami i przez to one naciskają na żołądek, więc weterynarz dal jej antybiotyk, nawodnił ja i dał witaminy. Potem mieliśmy ja karmić karma ratunkową ze strzykawki, wiec tak zrobiłam. Jednak wieczorem znów zaczęła ciężko oddychać, położyła się na boku i odeszła … :(

Nie wiem co to było, bo wcześniej nie miała żadnych objawów, ale zawsze była mała i chuda, bo ważyła 650 g, podczas gdy Inka, moja druga świnka która jest w tym samym wieku ważyła 1,1 kg.
Kupiliśmy je w sklepie zoologicznym, a z tego co czytałam, to oni tam krzyżują świnki byle jak, i przez to świnki są słabe.

Tylko ze teraz, co z Inką? Nie piszczy, i nie wygląda na to żeby tęskniła, choć siedzi cały czas w swoim domku i nie wychodzi. Powinnam teraz znaleźć jej nowego towarzysza?

Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję :)
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2021, 11:05 przez Inka&Cykoria, łącznie zmieniany 1 raz.

Jak Ci smutno przytul świnkę ;)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Co z Inką?

Postautor: MajaiRosie » 22 kwietnia 2021, 13:52

Oczywiście, znajdź koleżankę jak najszybciej! Bardzo mi przykro z powodu Cykorii :(
Siedzenie w domku jest oznaką tęsknoty, nagła i do tego długotrwała samotność bardzo często przeradza się w depresję. Dlatego też nierzadko krótko po śmierci jednej odchodzi druga... Zajrzyj na adopcje w twojej okolicy


Inka&Cykoria
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 6 marca 2020, 19:54
Lokalizacja: Pays de Gex (Francja)
Świnki morskie: Za Tęczowym Mostem: Cykoria [*]
Moje prośki: Inka i Owsianka
Kontaktowanie:

Re: Co z Inką?

Postautor: Inka&Cykoria » 22 kwietnia 2021, 15:00

Postaram się znaleźć nową świnkę, tylko czy ona powinna być w wieku Inki? Czy może powinna być trochę młodsza lub starsza? I czy nie ma ryzyka ze będą na siebie warczały i się biły?

Jak Ci smutno przytul świnkę ;)

Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 525
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Co z Inką?

Postautor: MajaiRosie » 22 kwietnia 2021, 16:06

Nie ma żadnego znaczenia w jakim wieku będzie, jedyne co to żeby była to samica. Musisz przeprowadzić oczywiście poprawne łączenie, na neutralnym terenie



Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas