Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 21:17

Przedwczoraj, 15 grudnia gdy wychodziłam z domu wszystko było ok. Pucek skakał radośnie po klatce - jak zwykle z resztą. Dałam mu marchewkę i poszłam do szkoły. Kiedy wróciłam poszłam do niego z kilkoma liśćmi sałaty i kawałkiem jabłka. Jadł z apetytem i pokwikiwał a ja poszłam zjeść obiad, odrabiać lekcje itp. około 22:00 weszłam do pokoju, zdziwiło mnie że świnek nie przywitał się ze mną, tj. nie kwiczał. Spojrzałam na klatke i zobaczyłam Pucka leżącego na boku. Po śladach na ściołce można było rozpoznać że kiedy leżał to wcześniej werzgał nóżkami. Dopadłam się klatki i szybko zdjęłam górę. Zaczęłam płakać bo byłam pewna że on już nie żyje. Nagle otworzył pyszczek i zaczął łapać powietrze. Myślałam że się czymś dławi, pomyślałam że ze świnką trzeba postąpić jak z dzieckiem, więc chciałam lekko ścisnąć mu za brzuszek. Jednak kiedy tylko go podniosłam spostrzegłam coś strasznego ;może nie zabrzmi to dość ładnie; ale Pucek był, jak bez kości. tzn gdybym nie podtrzymała mu główki to zwisałaby bezwałdnie. Położyłam go na kocyku. Wciąż żył. Poprosiłam mamę aby zadzwoniła do weterynarza, gdyż do miasta mamy około 30 km i nie wiedziałam czy jest czynny. Okazało się że weterynarz urzęduje do 20:00. Powiedział abyśmy zgłosiły się ze swinką następnego dnia i nawet nie wysłuchał co się dzieje. Nie wiedziałam co robić, płakałam, głaskałam go, widziałam jak umiera... Około 22:30 odszedł... Może ktoś z Was miej więcej domyśla się co mogło się stać? Dlaczego świnka zmarła tak nagle? Czy mogłam zrobić coś jeszcze żeby jednak przeżył ?

ps. podejrzewałam z mamą też że być może coś stało się od nowej ściółki. Wcześniej Pucek ścielone miał kocykiem ale musiałam to zmienić. W zoologicznym polecili mi ściółkę `Pino`. Taki granulat. Nie byłam co do niego przekonana gdyż na opakowaniu był kot, co prawda znajdował się tam też królik. Pucek przegryzał granulki, ale chyba ich nie zjadał. Bobki robił normalnie nie miał biegunki ani zatwardzenia.
Proszę o odpowiedzi ... :c


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 21:19

A ile miał lat?


Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 21:25

Irulo pisze:A ile miał lat?



No właśnie nie dożył nawet dwóch lat. 8 stycznia by skończył.


Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 21:26

Może zatrucie... Może Talia, vegina lub ruby Ci powiedzą..


Awatar użytkownika
Engi
Moderator
Posty: 445
Rejestracja: 16 sierpnia 2011, 13:35
Świnki morskie: [*]
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Engi » 17 grudnia 2011, 21:30

Jeśli dałaś mu dużo sałaty, mogły to być wzdęcia. Gdy brałaś go na ręce jego brzuszek był normalny, miękki ?

Obrazek

Awatar użytkownika
Rose<3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 21:34
Lokalizacja: Janikowo k. Inowrocławia
Świnki morskie: Ami <33
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Rose<3 » 17 grudnia 2011, 21:32

Ja używam pinio, od wakacji, moja świnka co prawda tego do pyszczka nie bierze, bo ma matę. Wszystkie zwierzęta, które umarły prawdopodobnie przez zatrucie (dwa chomiki i mysz), były cięzkie i sztywne, nie wiem jak to ze świnką...ja bym udała się na sekcję.

A własnie! Sałata! Nie dozczytałam wczesniej. Prawdopodobnie to był powód smierci, ponieważ możliwe, że była pryskana.


Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 21:34

Engi pisze:Jeśli dałaś mu dużo sałaty, mogły to być wzdęcia. Gdy brałaś go na ręce jego brzuszek był normalny, miękki ?


Miękki.. Cały był taki, nie wiem jak to ująć, jakby gumowy..


Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 21:42

Aaa.. zapomniałam dodać. W poście napisałam że na ściółce zostały ślady jakby wcześniej wierzgał nóżkami. Poczytałam trochę i myślę, że to mogły być drgawki.. Kiedy wyjmowałam świnkę była cała miękka (jak już mówiłam) i skojarzyło mi się to teraz z paraliżem, ale wcześniej nie miał żadnych objawów żeby mu coś dolegało. Chyba, że ich nie zauważyłam.. Jak zastałam Pucka umierającego nie wiedziałam co robić, a czy był sposób żeby go uratować?


Awatar użytkownika
Rose<3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 21:34
Lokalizacja: Janikowo k. Inowrocławia
Świnki morskie: Ami <33
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Rose<3 » 17 grudnia 2011, 21:43

"Ręcznie" nie cnie dało się zrobić. Potrzebny był weterynarz, ale skoro tak się zachował...


Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 21:44

Ale co by zrobił? Zastrzyk by tak szybko nie zadziałał, mógłby tylko skasować za uśpienie..


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości

  • Dołącz do nas