Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Awatar użytkownika
Rose<3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 21:34
Lokalizacja: Janikowo k. Inowrocławia
Świnki morskie: Ami <33
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Rose<3 » 17 grudnia 2011, 21:47

Coś mnie te drgawki przesladują. Mojej kol. chomik i mój wczoraj tez dostały drgawek, ale uratowałyśmy...jeszcze kilka znajomych zwierząt miało drgawki niedawno... :shock:


Awatar użytkownika

Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 21:47

Chyba nawet nie zdążyłabym dojechać do weterynarza, bo świnek odszedł jakoś po pół godzinie jak go znalazłam.


Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 21:48

Rose<3 pisze:Coś mnie te drgawki przesladują. Mojej kol. chomik i mój wczoraj tez dostały drgawek, ale uratowałyśmy...jeszcze kilka znajomych zwierząt miało drgawki niedawno... :shock:


Co "uratowałyście" ?


Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 21:49

Rose<3 pisze:Coś mnie te drgawki przesladują. Mojej kol. chomik i mój wczoraj tez dostały drgawek, ale uratowałyśmy...jeszcze kilka znajomych zwierząt miało drgawki niedawno... :shock:


mnie spotkały pierwszy raz. I mam nadzieje że ostatni. Od czego takie drgawki w ogóle są? Tzn co je powoduje?


Awatar użytkownika
Irulo
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 9 grudnia 2011, 15:20
Lokalizacja: Racibórz :)
Świnki morskie: Waldek
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Irulo » 17 grudnia 2011, 21:50

http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=312]

Pytanie:
Prosze o pomoc. Dzis rano moja swinka lezala na boku i dziwnie wierzgala nogami. Ostatnio zauwazylem u niej problem z lewa tylnia noga. Teraz meczy sie pol dnia i dziwnie wymachuje nogami, lezy kompletnie na boku, nigdy tak nie lezala. Nie reaguje na nic, oprocz swiatla. Ma juz 7 lat. Prosze pilnie o pomoc. Jak najszybciej...
Cytuję jeden post:
Paraliz albo cos uciska na jej nerw,np.guz.Tu pomoze tylko wet.Miejmy nadzieje,ze pomoze.


Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 21:56

Irulo pisze:http://swinkimorskie.org/sforum/viewtopic.php?t=312]

Pytanie:
Prosze o pomoc. Dzis rano moja swinka lezala na boku i dziwnie wierzgala nogami. Ostatnio zauwazylem u niej problem z lewa tylnia noga. Teraz meczy sie pol dnia i dziwnie wymachuje nogami, lezy kompletnie na boku, nigdy tak nie lezala. Nie reaguje na nic, oprocz swiatla. Ma juz 7 lat. Prosze pilnie o pomoc. Jak najszybciej...
Cytuję jeden post:
Paraliz albo cos uciska na jej nerw,np.guz.Tu pomoze tylko wet.Miejmy nadzieje,ze pomoze.



zauwazylam ze świnki z reguły są takie chorowite. A mi chyba pozostanie zastanawianie się nad powodem śmierci mojej, bo zakopałyśmy go dzisiaj rano.


Awatar użytkownika
Rose<3
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 15 grudnia 2011, 21:34
Lokalizacja: Janikowo k. Inowrocławia
Świnki morskie: Ami <33
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Rose<3 » 17 grudnia 2011, 22:03

Irulo pisze:
Rose<3 pisze:Coś mnie te drgawki przesladują. Mojej kol. chomik i mój wczoraj tez dostały drgawek, ale uratowałyśmy...jeszcze kilka znajomych zwierząt miało drgawki niedawno... :shock:


Co "uratowałyście" ?


Chomiki. Włozyłysmy do transporterów, w chusteczki z gorącym termosem przy ściance (od zewnątrz oczywiście)i tak na noc. Rozgrzały się.

A więc sa trzy mozliwości? Zatrucie, paraliż lub guz (chociaz to ostatnie cos nie zabardzo)


Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 22:26

A więc sa trzy mozliwości? Zatrucie, paraliż lub guz (chociaz to ostatnie cos nie zabardzo)[/quote]


taak, i mi się coraz bardziej wydaje że to jednak był paraliż.


Awatar użytkownika
Róziaczek
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 10 grudnia 2011, 21:52
Świnki morskie: Rózia <3 † 17.04.14 ;(
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Róziaczek » 17 grudnia 2011, 22:33

Natalia27, bardzo współczuje [*] tak na 80% to ta sałata jest winowajcą, ale faktycznie zróbcie sekcje zwłok to bedziesz wiedzieć. Nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu, jak bym wiedziała, że może jednak dało się je uratować ale jednak nic nie mogłam zrobić... tak jak Ty. Napewno zrobiłaś wszystko co było w Twojej mocy i świnka jest Ci za to wdzięczna. Trzymaj się.
PS. to napewno nie jest wina granulatu, świnka nie jest głupia żeby go jeść, może dawałaś jej coś jeszcze oprócz tej sałaty? może to jabłko było nie umyte? a no właśnie myłaś sałate i jabłko przed daniem ich swince?

Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta :)

Natalia27
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 17 grudnia 2011, 21:15
Kontaktowanie:

Re: Pucek [*] niespodziewana śmierć+ pytanie.

Postautor: Natalia27 » 17 grudnia 2011, 22:51

Róziaczek pisze:Natalia27, bardzo współczuje [*] tak na 80% to ta sałata jest winowajcą, ale faktycznie zróbcie sekcje zwłok to bedziesz wiedzieć. Nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu, jak bym wiedziała, że może jednak dało się je uratować ale jednak nic nie mogłam zrobić... tak jak Ty. Napewno zrobiłaś wszystko co było w Twojej mocy i świnka jest Ci za to wdzięczna. Trzymaj się.
PS. to napewno nie jest wina granulatu, świnka nie jest głupia żeby go jeść, może dawałaś jej coś jeszcze oprócz tej sałaty? może to jabłko było nie umyte? a no właśnie myłaś sałate i jabłko przed daniem ich swince?


Tak, zawsze byłam przewrażliwiona na punkcie mycia jedzenia dla świnki. Myłam i osuszałam.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas