Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mysia [*]

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
bonnie81278
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30 lipca 2012, 18:49
Świnki morskie: Mysia [*]
Kontaktowanie:

Mysia [*]

Postautor: bonnie81278 » 30 lipca 2012, 18:59

Gnębi mnie co mogło stać się mojej 1,5 rocznej śwince.
27.07.2012 rano zaczęło się z nią coś dziać. Gdy rano wstałam, zobaczyłam, że świnka ma biegunkę. Szybko posprzątałam w klatce, a mama wykąpała świnkę, żeby nie była brudna. Zauważyłam, że nie zjadła karmy, którą wsypałam jej poprzedniego dnia wieczorem i wypiła bardzo mało wody, którą uzupełniłam również poprzedniego wieczora.
Później było tylko gorzej. Świnka była bardzo apatyczna. Nic nie jadła ani nie piła. Podałam jej "uderzeniową" dawkę witaminy C. Zaparzyłam świeżej mięty i z mamą napoiłyśmy ją strzykawką, po czym odstawiłyśmy do klatki aby odpoczęła. Była bardzo otępiała.
Wyszłyśmy z domu, świnka została.
O godzinie 17 wróciłyśmy, świnka siedziała w kącie w klatce, po biegunce już nie było śladu, pewnie dlatego, że nic nie jadła. Wzięłam ją i chciałam napoić, była trochę wiotka i słaba. Mama zadzwoniła do weterynarza, kazał przyjechać o 18.30. Nie wytrzymałyśmy tyle, bo z Mysią było co raz gorzej. W drodze do weterynarza, było już tragicznie. Świnka miała dziwne odruchy i tylko leżała w kartoniku. Gdy dojechałyśmy miała już siny pyszczek. Szybko popędziłyśmy do gabinetu, ja wyszłam, bo nie mogłam na to patrzeć. Weterynarz zrobił jej jakiś zastrzyk, ale już nic nie dało się zrobił. Powiedział, że prawdopodobnie to było zatrucie. Nie do końca w to wierzę, bo bardzo uważałam na to co daję śwince do jedzenia. Chciał zrobić śwince sekcję, ale stwierdziłyśmy, że nie chcemy, żeby ją jeszcze kroił, teraz żałuję, bo męczy mnie, co tak na prawdę się stało.
Być może, ktoś z Was wie co mogło się przydarzyć mojej młodziutkiej śwince :sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Sensibles
Zasłużony
Posty: 2500
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 21:26
Lokalizacja: Szczecin
Świnki morskie: Xsara [*], Funiek
Kontaktowanie:

Re: Mysia [*]

Postautor: Sensibles » 31 lipca 2012, 0:51

Nie jesteśmy internetowymi weterynarzami i specjalistami od krojenia zwierząt, także nie wiemy, co mogło spowodować biegunkę. Są różne powody i przyczyna może być naprawdę w wielu sytuacjach. Jedno jest pewne - do weterynarza trzeba było pójść już rano, a nie dopiero na wieczór.
Trudno, stało się - masz przestrogę na przyszłość.

Idąc cmentarną aleją szukam Ciebie, mój przyjacielu.

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: Mysia [*]

Postautor: nugatka » 31 lipca 2012, 9:27

Dokładnie. Choroba u świnki rozwija się błyskawicznie. To kwestia minut, nawet nie godzin. Gdy cokolwiek dzieje się ze świnką, natychmiast trzeba iść z nią do weterynarza, wtedy ma jakiekolwiek szanse na przeżycie.


Awatar użytkownika
kudłataFranka
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 25 lipca 2012, 13:21
Lokalizacja: Chodzież
Świnki morskie: Lukrecja i Gloria
Kontaktowanie:

Re: Mysia [*]

Postautor: kudłataFranka » 12 sierpnia 2012, 23:05

Moja świnka od około 12 malo się ruszała leciała jej krew z tyłka popatrzałam chwilę w necie co jej może być i pojechałam do weta, dał jej zastrzyk-na 2 dzień ja dałam sama, bo było jakieś święto i w nocy zdechła,także jak świnkę zaatakuje jakaś choroba to nieraz nawet wet nie poradzi sobie-smutne


snejana
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 sierpnia 2012, 15:31
Kontaktowanie:

Re: Mysia [*]

Postautor: snejana » 17 sierpnia 2012, 15:55

Trudno jest pomóc takim małym zwierzątkom, frumfa z moją Ptysią dobre jedzonko i nie cierpi. Współczuję i rozumiem :(


Kiki i Rika
Użytkownik
Posty: 185
Rejestracja: 20 maja 2012, 17:44
Lokalizacja: Polska woj. Łudzkie Zduńska Wola - Karsznice
Świnki morskie: Kiki
Kontaktowanie:

Re: Mysia [*]

Postautor: Kiki i Rika » 17 sierpnia 2012, 17:48

No niestety :( ... :sad:


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

  • Dołącz do nas