Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Łatka [*]

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Andziaaa12
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 2013, 8:07
Świnki morskie: 1.Balbinka [*]
2.Łatka [*]
Kontaktowanie:

Łatka [*]

Postautor: Andziaaa12 » 4 maja 2013, 8:33

Odrazu przejde do rzeczy :confused: wczoraj w południe zauważyłam u mojej swinki krwawienie z pochwy , wydawała dziwne odgłosy , ale poza tym jadła normalnie , była ruchliwa itd . Wieczorem usłyszalam skrobanie pobieglam do pokoju i okazało sie ze świnka leży na boku i gwałtownie przebiera łapkami :unsure: nie wiedzialam co się dzieje zawolalam mame i odrazu pobieglam zapytac weterynarza czy moze mnie dzisiaj przyjac ( weterynarz mieszka na mojej ulicy) zgodzil sie szybko ja do niego zabralam ! nagle zauwazylam ze z jej pochwy cos wystaje czy tam odbytu cos wystaje :sad: :sad: :sad: :sad: lezala bez zycia , weterynarz powedzial ze nic z tego nie bedzie i aby ukrucic jej bolu moze ja uspic :/ zgodzialm sie :confused: :confused: :confused: mialam ja miesiac , gdy ja kupowalam miala 2 miesiace wszystko bylo z nia ok w sklepie w ktorym ja kupilam (tesco) zapewniali mnie ze jest z dobrej hodowli i jest zdrowa , to stalo sie tak nagle :unsure: :unsure: mialam wczesniej swinke o imieniu Balbinka mialam ja 3 dni poniewaz takze musialam ja uspic bo miala swierzba :confused: czy ja poprostu nie mam szczescia do tych zwierzat ? co moglo byc przyczyna krwawienia Łatki ? czy kupic sobie jeszcze prosiaczka ? gdzie i jaka najlepiej kupic ? ktore z nich sa najmniej chorowite :confused: :confused: pomozcie prosze :sad: :sad:
PS nie moge miec psa w domu tylko na placu dlatego bardzo chce miec swinke w domu kocham je nad zycie :/


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Łatka [*]

Postautor: kin28 » 4 maja 2013, 18:38

[*] Trzymaj się :hug:

W sklepie powiedziano Ci, że jest z dobrej hodowli, to raz - świnki w sklepach są z PSEUDOhodowli, dlatego odradza się kupno zwierzaka w zoologach. Miałaś świnkę miesiąc, była to samiczka, może była w ciąży i przy porodzie poszło coś nie tak?
A co do poprzedniej, dlaczego ją usypiałaś? :/ Świerzb da się wyleczyć.
Jeśli planujesz teraz prosiaczka to nie kupuj go w sklepie, sama przekonałaś się jak to jest. Zaadoptuj, www.swinkimorskie.eu, za darmo jest bardzo dużo świnek bez domków, zdrowych i cudownych :) Albo kup z zarejestrowanej hodowli, ale nie z pseudo. No i najlepiej dwie,tej samej płci.

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Łatka [*]

Postautor: Fafka123 » 4 maja 2013, 18:53

Andziaaa12 pisze:zapewniali mnie ze jest z dobrej hodowli i jest zdrowa

Taaa, z najlepszej PSEUDOhodowli chyba... No, ale wszystko wyjaśniła Ci już Kin. Jeśli już następny prosiak to tylko z zarejestrowanej hodowli bądź adoptowana ;) Trzymaj się, za Tęczowym Mostem z pewnoścą jest jej dobrze [*]

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Andziaaa12
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 2013, 8:07
Świnki morskie: 1.Balbinka [*]
2.Łatka [*]
Kontaktowanie:

Re: Łatka [*]

Postautor: Andziaaa12 » 5 maja 2013, 19:03

1 świnke uspilam poniewaz weterynarz powiedzial ze jest tak zainfekowana ze nie daloby sie nic zrobic , miala okropnie wielka rane na zadku zranila sie gdy sie drapala :/ nawet nie dala sie dotknac kazdy dotyk byl dla niej poczatkiem bolu wylecialo jej duzo futerka :sad: na calym ciele byly strupki , krostki i ranki po drapaniu ja tylko skrocilam jej ten okropny bol gdyby dalo sie wyleczyc napewno zaczelabym leczenie aha i na poczatku dostalam masc ktora tylko pogorszyla sprawe rana zaczela sie slimaczyc :(


Andziaaa12
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 2013, 8:07
Świnki morskie: 1.Balbinka [*]
2.Łatka [*]
Kontaktowanie:

Re: Łatka [*]

Postautor: Andziaaa12 » 5 maja 2013, 19:13

Nie Łatka nie byla w ciazy gdy ja kupilam miala 2 miesiace i potem nie miala kontaktu z samczykiem weterynarz powiedzial ze przyczyna krwawienia bylo cisnienie poniewaz swineczka dostala tak zwanych zaparc :( :sad: :sad: moze to smiesznie brzmi dla niektorych ale naprawde przeszla ogromny bol :(


Awatar użytkownika
Fafka123
Użytkownik
Posty: 807
Rejestracja: 13 listopada 2012, 16:08
Lokalizacja: Privet Drive 4
Świnki morskie: Harry (Harold) oraz Inu (Mopek) , dwa kochane czupiradła ♥♥♥
Kontaktowanie:

Re: Łatka [*]

Postautor: Fafka123 » 5 maja 2013, 19:16

Wszyscy doskonale Cię rozumieją i nie brzmi śmiesznie to, że przeszłaś ogromny ból bo strata zwierzaka to strata zwierzaka i zawsze będzie boleć.

Obrazek
Jest szał,łapki urywa, ogórki latają

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

  • Dołącz do nas