Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Tosiunia :-(

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Awatar użytkownika
toska997
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 24 lipca 2013, 20:35
Świnki morskie: Tosiunia 14.07.2008-18.12.2014
Kontaktowanie:

Tosiunia :-(

Postautor: toska997 » 30 grudnia 2014, 15:43

18 grudnia, odeszła moja kochana Tosiunia, miała 6 i pół roku, dzielnie się trzymała mimo tych wszystkich chorób z którymi się borykała, 2 lata wcześniej miała uraz tylnej nóżki i potem już ciężko jej się z nią chodziło, kilka miesięcy po tym, Tosi wyrósł ropień z którym walczyliśmy aż do jej śmierci, przez ropę wypadł jej przedni ząbek, Tosia miała również często nawracające zapalenie skóry łapek które też pielęgnowaliśmy, ale mimo tych wszystkich chorób dzielnie się trzymała i była wesołym zwierzaczkiem. W dniu śmierci Tosi byłam u Weta z powodu łapki, (zapalenie skóry łapek) łapka była napuchnięta i świnka nie miała apetytu jak zawsze, Wet dał jej antybiotyk i opatrzył łapkę, kazał przyjść po świętach,Wet mówił że przy wcześniejszej wizycie podejrzewał że świnka jest słabiutka, pytał ile ma lat, i nie chciał mnie straszyć. Wieczorem Tosia przewróciła się na bok! i nie miała siły wstać, wziełam ją szybko na ręce, próbowałam pomóc jej wstać na łapki, ale Tosia nie miała już siły, na chwilke ją położyłam i leżała tak biedna na boku i ruszała tylko łapkami, tak jak by chciała wstać. Z jednej strony nie chciałam jechać do Weta, bo domyślałam się co to ozacza, ale widziałam jak Tosiunia się męczy i nie mogłam być samolubna i myśleć tylko o sobie, ale o niej. Wet zbadał świnke i nie dał mi nadziei, choć w głębi duszy myślałam że być może wyzdrowieje, podał Tosi zastrzyk, po kilku minutach zbadał serduszko - przestało bić.Płakałam, Pan Wet też uronił łzy.
18 grudnia odeszła moja Kochana Świnka,
dziękuje ci za te wszystkie wspaniałe lata. Tęsknie za tobą bardzo, Będziesz zawsze w moim serduszku. Kocham cię Tosiu
Obrazek


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Bibu
Użytkownik
Posty: 258
Rejestracja: 14 listopada 2014, 11:25
Kontaktowanie:

Re: Tosiunia :-(

Postautor: Bibu » 30 grudnia 2014, 16:19

Bardzo smutne, gdy odchodzi zwierzątko :( wspaniały przyjaciel i członek rodziny.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Tosiunia :-(

Postautor: GalaxySparkle » 30 grudnia 2014, 22:00

Łzy same cisną sie do oczu.


Awatar użytkownika
Tropicana
Użytkownik
Posty: 1116
Rejestracja: 16 września 2011, 20:33
Lokalizacja: Faraway
Świnki morskie: Harpun
Kontaktowanie:

Re: Tosiunia :-(

Postautor: Tropicana » 30 grudnia 2014, 23:47

6,5 roku to bardzo dużo jak na świnkę, gratulacje, ale wiesz co? Nie dziwię się, że tyle żyła, z tego co czytam miała świetną właścicielkę, naprawdę :) Walczyłas dzielnie o zdrowie prosiaka i za to propsy dla Ciebie, możesz mieć czyste sumienie. Trzymaj się :)



Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas