Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Mój Tutuś właśnie odszedł :(

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Tutenchamon
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2016, 10:57
Kontaktowanie:

Mój Tutuś właśnie odszedł :(

Postautor: Tutenchamon » 10 lipca 2016, 23:39

Witam, jakieś 1,5 godziny temu moja świnka odeszła...Tuti miał 3,5 roku i przez ostatni rok ciągle chorował. Od miesiąca karmiłam go strzykawką, a weterynarze nie wiedzieli co robić, dopiero wczoraj odkryli, że bolą go dziąsła i ząbki i od jutra miał być poddany terapii laserowej. Niestety dziś był jakiś inny, a wieczorem nie mógł już przełykać jedzonka ani wody. Nie wiem czy nie miał spuchniętej buzki bo w pewnym momencie poprostu nie mógł oddychać i odszedł. Chciałbym się jednak spytać co z robić z ciałkiem Tutiego? Czy każdy weterynarz musi przyjąć takie zwierzątko? Nie chcę za długi zoztawiać go w domu, więc pojechałabym z nim na 8 do weta


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Mój Tutuś właśnie odszedł :(

Postautor: befana30 » 11 lipca 2016, 9:01

Bardzo mi przykro z powodu Twojej straty.

Jednak przymusowy "pochowek" u weterynarza to dla mnie nowosc- dlaczego mialabys zostawiac cialko Tutiego u niego..? Pochowaj, jesli masz wlasny ogrodek to mozesz gdzies pod krzaczkiem rozy, pod drzewkiem, ogrodzic paroma szczebelkami i zasadzic cos ku jego pamieci :)
Jesli nie masz kawalka wlasnego ogrodu to rownie dobrze mozesz go pochowac w lesie tez pod jakims drzewkiem, albo skorzystac ze zwierzecych cmentarzy o ile jakis znajduje sie blisko Twojego miejsca zamieszkania.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Nacia 141
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 lipca 2016, 16:34
Lokalizacja: Lublin
Świnki morskie: Pusia, Czarnulka
Kontaktowanie:

Re: Mój Tutuś właśnie odszedł :(

Postautor: Nacia 141 » 12 lipca 2016, 11:54

ja moją Rudzię pochowałam w pobliskim lesie. Tak głębiej by się nikt nie przyczepił.
Przykro mi z powodu twojej straty, moja poprzednia świnka też miała trzy latka.


Amqise
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 3 lipca 2016, 18:14
Świnki morskie: Iga <3
Kontaktowanie:

Re: Mój Tutuś właśnie odszedł :(

Postautor: Amqise » 12 lipca 2016, 18:45

Przykro mi Obrazek



Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas