Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nicky(*) dlaczego odszedł?

Świnki, które odeszły już z tego świata. Na zawsze w naszej pamięci…
Serwus
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 23 sierpnia 2013, 13:36
Świnki morskie: Nicky(?.06.2013-2.072015) Truśka(?-20.07.2015)
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: Serwus » 8 sierpnia 2017, 19:32

Udar po zastanowieniu wykluczyłam jako, że to nie miałoby sensu. Nieraz było 25 stopni i więcej na podwórku, spokojnie to znosił także to niemożliwe. Chora na pewno wcześnie nie była. Zauważyłabym, że coś jest nie tak. Jadła, piła, miała piękną sierść... Myślę, że to zawał. Może te kociska go nastraszały albo sąsiedzi zaczęli hałasować maszynami. Serduszko nie wytrzymało i pac.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
anczim
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 listopada 2017, 16:30
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: anczim » 8 listopada 2017, 16:55

Co jest złego przy ręczniku papierowym do klatki? Wielu weterynarzy swego czasu polecało, kiedy są jakieś problemy skórne. Tu np. grzybica. Nie rozumiem ataku na dziewczynę.

Śpij dobrze, Alfik :love:

Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: Ptyś i ... » 8 listopada 2017, 18:02

Dobra. Darom zarzucił tyle argumentów, a wy dalej ciągnięcie ten temat jak guma do żucia. Świnka zdechła i trzeba się z tym pogodzić. Już nic nie zaradzimy. :(

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

ahimsa
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 4 września 2017, 16:22
Lokalizacja: śląskie
Świnki morskie: Plamka, Bursztyn
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: ahimsa » 8 listopada 2017, 21:54

Jej, też współczuję odejścia świnki, pozdrawiam...


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: Ptyś i ... » 9 listopada 2017, 17:10

Tak. Zapomniałbym. Mi tez szkoda prosiaka. Niestety. Zycie ma wiele niespodzianek. Nie zawsze wesołych... :(

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: ita79 » 10 listopada 2017, 3:48

A mnie jedno zastanowiło.. "na trawie jeszcze znajdowała się rosa" - ziółka które mu zebrałaś też pewnie zroszone były.. i on to jadł - a przecież to niebezpieczne- chociaż nie wiem czy śmiertelnie. Wilgotna trawa (a zwłaszcza koniczyna) podobno może prowadzić do skrętu jelit, silnych wzdęć itp.. więc.... tak silny ból- i mogło serduszko "pęknąć".

ps. Darom - opanuj się, bo powinieneś być zgłoszony do moderatora jako szkodnik udzielający tu nieprawidłowych rad nagminnie. Dziewczyna większość rzeczy robiła prawidłowo i skoro ty to krytykujesz (jak wiórki, karmienie z pepitki, podawanie własnego siana... ) to tylko świadczy o ogromie twojej niewiedzy.. więc lepiej przeproś autorkę wątku za te wykrzykniki i bzdury


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: Ptyś i ... » 10 listopada 2017, 19:26

ita79 mam dwa pytania propo trawy:
1. Skoro nie mogą zroszonej, to czemu mogą pić? I tak ma wodę i tak ma wodę. Wszystko wpada do jednego żołądka. Równie dobrze może zjeść trawki, a potem się napić.
2. Jak się zbiera trawę, zioła itd. to trzeba je myć?

Co tak się Daroma czepiacie? Jejku niech robi swoje. Prowadzi do porządku na forum, jednak nikomu nie chce się czytać regulaminu. Po za tym co to pepitka? Jak wpisałem to w neta to wyszedł mi taki wzorek na odzież damską co np. moje koleżanki albo matka mają na swoich strojach.

Czyli wychodzi na to, że z długiej jak papier toaletowy listy tylko dwie rzeczy Darom źle ocenił. Więc nie ma krzyku.

Nicky [*]
serwetki-papierowe-pepitka-black-amp-amp-white.jpg
pepitka

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: ita79 » 10 listopada 2017, 22:08

Nie wiem dlaczego nie można podawać zroszonej trawy i innych roślin/warzyw chyba też, ale wiem że tak jest (na wsiach od dawna ostrzegano , że krowa + mokra koniczyna = kłopoty) . Rzeczywiście, nawet moje świnki potrafią iść i napić się wody zaraz po zjedzeniu świeżej trawy i nie bronię im , nie widziałam też by coś się działo, ale...
Nie polecam ryzykować i ja nie będę. Po umyciu wystarczy odsączyć zieleninę ręcznikiem papierowym - lub położyć do wyschnięcia i nie sprawdzać na własnej śwince ewentualnych efektów ubocznych.

co do "pepitki" to oczywiście zwykłe przejęzyczenie, które powtórzyłam po autorce.. jak się szybko pisze to tak wychodzi- ale łatwo się domyślić, że chodzi o PIPETKĘ


Awatar użytkownika
Ptyś i ...
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: 8 września 2017, 21:35
Lokalizacja: SZLACHTA NIE PRACUJE
Świnki morskie: Ptyś
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: Ptyś i ... » 11 listopada 2017, 9:23

Dobra po sprawie. Dowiedziałem się więcej. LOL. Za każdym razem jak coś odpowiadasz to się coś dowiaduję. :D

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
To dlatego mam złoto kiedy śpię. ;)

Krzysztof Jabłoński
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 5 listopada 2017, 23:03
Kontaktowanie:

Re: Nicky(*) dlaczego odszedł?

Postautor: Krzysztof Jabłoński » 26 listopada 2017, 10:01

Mógł zdechnąć z powodu udaru lecz jest jeszcze teoria, najadł się papierowych ręczników w klatce i pił z poidełka Które zieleniało, jeśli nie mógł mieć trocin to mogła być mata


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Tęczowa kraina”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Dołącz do nas