Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kontakty

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Konto usunięte

Re: Kontakty

Postautor: Konto usunięte » 16 października 2012, 10:17

Jednak z psem jest inaczej ;) pies jest wierny swojemu panu i często jest tak że wystarcza mu towarzystwo człowieka , świnka natomiast potrzebuje kontaktu z druga świnką ale jak będziemy jej robic takie spotkania z doskoku to wcale nie bedzie jej lepiej tylko gorzej , podam na przykładzie mojej znajomej miała świnke i tak jak wyżej koleżanka postanowiła zabrać świnkę na spotkanie z druga i co się okazało?? jej świnka całe noce kwiczała skakała i nawet nie chciała jeść dopóki nie kupiono jej towarzystwa:) więc dziewczyny nie fundujcie swoim pupilom takiego stresu jeśli nie macie zamiaru sprawić jej towarzystwa lepiej niech będzie sama tak będzie dla niej zdrowiej :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
LilMiss
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 11 października 2012, 22:31
Lokalizacja: Emerald Isle
Świnki morskie: Stefan, Gustaw, Paryszywek, Piękniś
Kontaktowanie:

Re: Kontakty

Postautor: LilMiss » 16 października 2012, 16:32

W następnym tygodniu jadę po drugą świnkę :tooth: już się doczekać nie mogę :)

Traktuj zwierzęta tak, jak byś chciał aby Ciebie traktowano ...

Awatar użytkownika
kin28
Moderator
Posty: 3289
Rejestracja: 20 listopada 2011, 13:56
Lokalizacja: Śląsk
Świnki morskie: Gizmula [*] Daisy [*] Coco [*] Ada [*] Lilo
Kontaktowanie:

Re: Kontakty

Postautor: kin28 » 16 października 2012, 16:39

Masz zamiar kupić ją w sklepie? Nie lepiej adoptować? Jest tyle świnek czekających na dom, małych i dużych, przeróżnych. I płeć jest pewna w 100%, wiadomo co nieco o zachowaniu świnki... :)

A co do kontaktów pies-człowiek w porównaniu do świnki, to nie jest tak ;) Świnka będzie najszczęśliwsza z drugą świnką, bo owszem - z innymi zwierzakami też może się polubić, ale to tak jak człowiek z psem. Są przyjaciółmi, ale człowiekowi człowieka nic nie zastąpi, bo z psem nie pogada - owszem, może mówić, bawić się, ale nie pogada ;)

Świnka to zwierzątko bardzo towarzyskie, znakomicie czuje się w towarzystwie pokarmu.

Awatar użytkownika
LilMiss
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 11 października 2012, 22:31
Lokalizacja: Emerald Isle
Świnki morskie: Stefan, Gustaw, Paryszywek, Piękniś
Kontaktowanie:

Re: Kontakty

Postautor: LilMiss » 16 października 2012, 20:09

Chętnie bym adoptowała. tyle że mieszkam za granicą a tu to nie jest tak popularne bo mało kto oddaje jakiekolwiek zwierzątka. Pozostaje mi tylko kupić ;)

Traktuj zwierzęta tak, jak byś chciał aby Ciebie traktowano ...

Awatar użytkownika
Laurka
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 7 października 2012, 16:34
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Burrito
Kontaktowanie:

Re: Kontakty

Postautor: Laurka » 16 października 2012, 23:40

Jednak z psem jest inaczej pies jest wierny swojemu panu i często jest tak że wystarcza mu towarzystwo człowieka , świnka natomiast potrzebuje kontaktu z druga świnką ale jak będziemy jej robic takie spotkania z doskoku to wcale nie bedzie jej lepiej tylko gorzej , podam na przykładzie mojej znajomej miała świnke i tak jak wyżej koleżanka postanowiła zabrać świnkę na spotkanie z druga i co się okazało?? jej świnka całe noce kwiczała skakała i nawet nie chciała jeść dopóki nie kupiono jej towarzystwa:) więc dziewczyny nie fundujcie swoim pupilom takiego stresu jeśli nie macie zamiaru sprawić jej towarzystwa lepiej niech będzie sama tak będzie dla niej zdrowiej


No właśnie nie sądzę, żeby z psem było inaczej, bowiem pies ma dużo bardziej wykształcone instynkty stadne niż świnka morska. Podobno udowodniono, że mózg człowieka i szczura wytwarza bardzo podobne substancje, z powodu których człowiek bardziej przywiązuje się do szczura niż do innego zwierzęcia i na odwrót - szczur bardzo przywiązuje się do człowieka. A jednak wielokrotnie słyszałam, że trzymanie szczura samego to sadyzm. Jeśli świnka aż tak się domagała, to wg mnie zawsze dostawała, to czego chciała i czuła się alfa wobec opiekuna. I w dalszym ciągu uważam, że kontakty z osobnikami tego samego gatunku są bardzo wskazane w życiu każdej świnki(lepiej mniej, niż wcale)


Konto usunięte

Re: Kontakty

Postautor: Konto usunięte » 17 października 2012, 10:45

Laurka tyle że po każdym takim spotkaniu świnka będzie smutna i zestresowana gdyz w domu znowu będzie sama czy to wedłóg ciebie dobre?? dla kogo dla świnki czy dla właściciela??


Awatar użytkownika
Laurka
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 7 października 2012, 16:34
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Burrito
Kontaktowanie:

Re: Kontakty

Postautor: Laurka » 17 października 2012, 11:46

Kontakty międzyśwnikowe są wg mnie dobre. Smutna z tęsknoty może i z początku będzie, ale po jakimś czasie przywyknie do ograniczonego kontaktu z innymi świnkami. Ale zestresowana.... ? Czym zestresowana?


Konto usunięte

Re: Kontakty

Postautor: Konto usunięte » 17 października 2012, 12:19

np tym że ją gdzieś zabierasz w obce miejsce, oraz tym że jak wróci znowu jest sama , moim zdaniem to jest wygoda dla właściciela tylko najlepiej jest sprawić druga świnkę niż robić obecnej wode z mózgu


Awatar użytkownika
Laurka
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 7 października 2012, 16:34
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Burrito
Kontaktowanie:

Re: Kontakty

Postautor: Laurka » 17 października 2012, 12:43

Osobiście w przewożeniu świnki wygody dla właściciela nie widzę. Jeśli ktoś nie ma możliwości lub nie chcę posiadać dwóch świnek, myślę, że lepsze takie kontakty niż żadne.


Kocixu

Re: Kontakty

Postautor: Kocixu » 17 października 2012, 16:42

Zgadzam się z Laurką. Według mnie ma racje. Ale i tak będę miała dwie . :P


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas