Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Dwie czy trzy?

Miejsce na tematy związane ze świnkami, ale niepasujące do powyższych forów.
Awatar użytkownika
araminta504
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 20:57
Kontaktowanie:

Dwie czy trzy?

Postautor: araminta504 » 5 lipca 2015, 10:13

Witam :)
Tego lata kupuje świnki. Na pewno będą dwie, z hodowli, ale ostatnio myślałam nad trzecią, adopcyjną. Klatka będzie mieć przestrzeń mieszkalną dla czterech prosiaków + wybiegi po całym mieszkaniu. Nie wiem jedynie, jak łączyć aż trzy prosiaki i czy to na pewno dobry pomysł? Nie będą się kłócić bardziej niż w dwójkę? :confused:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Dwie czy trzy?

Postautor: cornice » 5 lipca 2015, 16:54

Im więcej prosiaków tym większa frajda dla nich i właściciela :) Trzeba tylko zadbać żeby się nie rozmnażały- najlepiej wziąć wszystkie jednej płci. A jeżeli masz miejsce do trzymania i chęci wziąć świnkę z adopcji- zrób to! :) Na pewno cała zgrajka super się dogada a te biedne zwierzaki potrzebują domu..


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re: Dwie czy trzy?

Postautor: kira » 6 lipca 2015, 22:01

Ja najpierw miałam dwie świnki potem dokupiłam trzecią i kłótnie wcale nie były większe. To też zależy od płci, bo w warunkach naturalnych to jest jeden samiec i dużo samiczek więc samiczki słuchają się samca i nie ma kłótni o to, która świnka ma być dominująca. Jak są 3 samiczki, to muszą ustalić między sobą, która będzie dominującą. A trzy samce będą nawet czasem bić się do krwi.
Ostatnio zmieniony 9 lipca 2015, 21:44 przez kira, łącznie zmieniany 1 raz.

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika
araminta504
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 20:57
Kontaktowanie:

Re: Dwie czy trzy?

Postautor: araminta504 » 7 lipca 2015, 11:07

Właśnie dwie dziewczynki na pewno, trzecia też lub ewentualnie wykastrowany panicz, żeby je jakoś ''ustawił'' :P (jeśli uda mi się na takiego trafić - w najbliższej okolicy specjalisty od małych gryzoni nie mam, a rodzice nie chcieli zawieźć do weterynarza mojej poprzedniej umierającej świnki - także wątpię, by ten zabieg miał miejsce po przyjęciu świnki, więc bardziej prawdopodobne będzie przygarnięcie kolejnej panienki :/ Oczywiście pójdę z kapcia albo autobusem jeśli będzie coś im dolegało, ale przecież na operację sama z nimi nie pojadę. Pełnoletnia nie jestem.)
Wezmę to pod uwagę, miejsce mam - a jeśli będzie to dla nich większa frajda, to czemu nie :D


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Dwie czy trzy?

Postautor: cornice » 7 lipca 2015, 13:19

Kastrowanie świnki to zły pomysł, to trudny zabieg a zwierzak niepotrzebnie cierpi i przeżywa stres. Jeżeli się zdecydujesz weź kolejną dziewczynkę ;)


Awatar użytkownika
araminta504
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwietnia 2015, 20:57
Kontaktowanie:

Re: Dwie czy trzy?

Postautor: araminta504 » 7 lipca 2015, 14:26

Chodziło mi właśnie o adoptowanie wykastrowanego panicza :V Z tego co zauważyłam jest ich na stronie SPŚM całkiem sporo. Kurczę, patrzenie ile świniaków bez domu jeszcze tam siedzi boli. Nie wiem jak ja się zdecyduję na jedną, najchętniej to by się wzięło wszystkie :sad:


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Dwie czy trzy?

Postautor: cornice » 7 lipca 2015, 22:59

Aaa to przepraszam za niezrozumienie.. Mi też serce pęka, intensywnie myślę nad adopcją koleżanki dla moich dwóch dam ale przyznam szczerze że ciągle nie mogę podjąć decyzji..


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas